Jaap Furstner als linkshalf doet het uitste kend, het is een stugge werker, geeft nooit op, doch moet beter zijn plaats houden. Verder, en dit geldt voor de halves en backs over 't algemeen, ze moeten b'.j een aanval elkander zoo veel mogelijk aanvul len, echter moet de half linie ook weer niet in de fout vervallen op het doel te blijven hangen, doch geregeld achter de voorhoede zitten en deze in de gelegenheid stellen te kunnen aanvallen. In de voorhoede wordt aardig gecombi neerd, Weverink krijgt neigingen om te gaan pingelen; niet doen! wanneer er spelers van je vrij staan; hij heeft echter een goed schot en al diverse goaltjes gepikt. Van Roe lof als midvoor behoef ik niet veel te zeg gen, bijna allen kennen zijn spel en er zijn dan ook niet veel wedstrijden gespeeld, waarin hij niet voor minstens een doelpunt zorgt, hij heeft trouwens aan Weverink en Dijkhuis een paar goede nevenspelers, deze laatste wordt ook al „goalgetter", je moet er echter aan denken ook niet ïn de „pingel- fout" te vervallen. Breedveld (de kleinste) en Filarski als vleugelspelers weten den bal dikwijls handig voor de binnenspelers vrij te maken, Breedveld is daarbij snel, bei den moeten zich er echter op toeleggen den bal hoog voor doel te plaatsen. De voorhoede dus goed samenwerken en vooral je medespelers in 't veld niet becritiseeren wanneer ze eens iets niet goed doen, heusch het overkomt je zelf ook wel. Wanneer voortaan steeds op volle kracht gespeeld wordt ben ik er niet bang voor, dat de groote nederlaag tegen Z.S.Q.O. niet ge wroken zal worden en dan.... nu dan maken wij nog een mooie kans voor de hoogste plaats, maar dan ook een vol uur aanpak ken. Denkt er om jongens vooral geen over schatting na een overwinning, er wachten jullie nog zware wedstrijden. Ten slotte memoreerende, dat de uit wedstrijd tegen Blauw-Wit met 31 ge wonnen werd en wij na D.W.S. en Z.S.Q.O. met klein verschil de 3e plaats bezetten, sluit ik met een voor volgende wedstrijden „Olück Auf". L. UITGESCHAKELD. Als straks de strijd tuafschen Velox, Zee. burgia of Haarlem gestreden zal zijn, als straks te Utrecht, Amsterdam of Haarlem de kampioensvlag zal waaien, zal A.F.C. een teleurstelling méér te boeken hebben, een teleurstelling, die volgens velen voor komen had kunnen worden. Het jaar 1927-28 had een succes kunnen zijn indien, ja.... indien? De teleurstelling zal alom groot zijn, niet het minst bij hen, die dag in, dag uit, hunne beste krachten en tijd gaven, om de club daa;r te brengen waar iedereen haar zoo gaarne gezien zou hebben, n.l. aan den «pits van de eindcompetitie. Teleurstellingen van een gemist kampi oenschap passen in het kader van een voet balclub en de A.F.C. heeft ze op zoovele manieren aan den lijve ondervonden, dat zelfs deze en terecht 2,eer groote teleur stelling spoedigst vergeten zal zijn. Nakaarten over nederlagen, verdiend of onverdiend, kritiek op spelers, al of niet juist, een „mosterd na den maaltijd poli tiek", zijn wel zulke doodgewone gebeurte nissen in het voetballeven, zulke jaarlijks terugkeerende verschijnselen, dat bespreking „au serieux" beter achterwege kan blijven. Zondebokken moeten er nu eenmaal zijn en in een voetbalwereld is de elftalcom missie nu eenmaal de grootste, ^ij, die aangewezen waren om de elftallen samen te stellen, zullen zeer sjeker de noodige verwijten te incasseeren krijgen, te recht of ten onrechte, iets wat aan een „outsider" niet te beoordeelen staat. De teleurstellingen, niet alleen hoe ze zijn veroorzaakt, doch hoe ze voortaan te voorkomen, dat moet het uitgangspunt wor den, waarop in de toekomst verder gebouwd moet worden. En dan komt men op een 'terrein, dat wel zeer voorzichtig betreden moet worden wil niet de toorn van alles wat clubge noot is, op iemand neerkomen. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1928 | | pagina 10