Ijzerwaren en Gereedschappen I i NV H. REPKO J. L. H. SMITS Co. de, dat onze Club meer is, dan een stelletje knapen, die af en toe eens voetballen, met een groep ouderen, die er naar kijken, doch dat de A.F.C. een vereeniging is, waar men zich vrienden kan maken en gezelligheid kan vinden, die wij vooral de ouderen - als afwisseling in de dagelijksche sleur wel eens noodig hebben. Lally Duson noemde hii het voorbeeld van een jongmensch, dat het uitstekend verstaan heeft, vriendschap te winnen, en dat niet omdat hij een goed voetballer was, want dan vindt je ge makkelijk genoeg „vrienden" maar door dat Lally door zijn bescheidenheid, opge wektheid, en door zijn onvoorwaardelijk res pecteeren der besluiten van Bestuur en Elf talcommissie, kortom door alle eigenschap pen, die den waren sportman sieren, zich als een A.F.C.-er van de goede soort deed kennen. Na het memoreeren van Duson's succes sen als voetballer, cricketter en saxophonist en het uitspreken van goede wenschen voor zijn reis naar en verblijf in Indië, overhan digde spreker hem een gouden eversharp als bewijs van sympathie van eenige A.F.C.- ers- en A.C.C.-ers. De Voorzitter der A.C.C. sloot zich hier bij met eenige aardige woorden aan, eraan de speciale wensch toevoegend, dat Lally zijn bewonderenswaardige eetlust ook in Indië moge behouden als beste waarborg voer een goede gezondheid. De Heer Fons de Vilder bood toen een pijp aan, namens eenige vrienden, die vrees den, dat er op Medan misschien geen goede pijpen te krijgen zijn. Zij vonden de ge dachte onverdraaglijk, dat na het verslijten van Lally's tegenwoordig neuswarmertje, hij dit onafscheidelijk attribuut zou moeten missen. De Burgemeester ieder ingewijde weet van welke gemeente meende, dat er verschil is tusschen sigaren en sigaren en Warmoesstraat 42, Amsterdam OP ELK GEBIED dat een licht sigaartje met het aroma van A.F.C.-vriendschap beter zou smaken, dan de duurste peuk aan boord van de „Patria". Met deze woorden vereerde hij Lally een kistje sigaren, terwijl tenslotte Ernst van Ooy met een herinnering aan vroeger jaren, toen hij als captain van .het 2de elftal bij Duson den eersten aanleg voor de goede eigenschappen ontdekte, welke vanavond op zoo duidelijke wijze konden worden ge constateerd, hem een portefeuille namens een ongenoemden gever ter 'hand stelde. Om Willy Brusse voor een onoverkomelijke strop te bewaren, hebben we ons toen na einde loos passen en meten in een compacte gorep laten opstellen en op de gevoelige plaat vereeuwigen. „Ook zoo prettig niet voor diverse Heeren", hoor ik reeds zeggen door iemand, die de verschillende karakterkoppen aan een nauwkeurige studie onderworpen heeft. De man is er echter niet bij geweest, maar heeft alleen de foto gezien, anders zou hij begrepen hebben, dat de van verba zing geopende monden van enkele onzer meest intelligente leden, daardoor te ver klaren zijn, dat deze Heeren niet konden begrijpen, hoe het bliksemlicht in deze at mosfeer nog voldoende zuurstof kon vinden. Daarna zouden wij genieten van onze Band, doch de Heeren bleken overtraind. En daar de vroolijkheid, bijzonderlijk bij de muzikanten, den saxophonist incluis, er feitelijk reeds te vroeg in geweest was, gingen wij ook spoediger naar „rustiger" contrijen, dan in de bedoeling gelegen had Wat feitelijk genomen, jammer was! Woensdagmorgen werd Duson nog aan het C.S. door een aantal vrienden uitgeleide gedaan. Van deze plaats zij hem nogmaals een goede reis, goede gezondheid en succes toegewenschtTot weerziens! Ad interim. i Kijkt naar Uw Hoed, leder ander doet het. R EGU LI ERSBREESTRAAT 24 in Borsalino- en Wardhoeden A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 7