Louis Reij fiers GOODYEAR Houthandel J. Vink 4 de verwoesting aan van het eenige, dat in dat rampjaar den toets der critiek kon doorstaan. 6 November 1927.... Weer jaagt de storm over het vlakke, weerlooze land, weer (striemt de regen de drassige weiden van Noord-Holland. Doch nu schijnt de storm te willen goedmaken, wat hij 6 jaar geleden bedierf. Ajax afgekeurd, Zeebur- gia afgekeurd, V.V.A. afgekeurd en om half een komt de zon door! En bijna vijf en twintig honderd men- «schen scharen zich rond ons veld, om A.F.C., dat een zoo goede kans op het kampioen schap heeft, te zien strijden tegen den ..im mer up, Velox. Hoe verheugd waren de penningmeesters toen ze zagen, dat agenten het opdringende 'publiek aan de loketten moesten tegen houden. Hoe graag hadden ze niet het fi- nantieele buitenkansje opgeofferd, als ze de 2—3 in een 3—2 hidden kunnen omzetten Ja, het is wel een bittere teleurstelling geworden. We waren zóó vol moed, zóó vol optimisme, dat we in ons hart overtuigd waren, oat we ons zouden kunnen hand haven. A.F.C. verloor, verdiend, maar „zuur". Want de omstandigheden, waaronder de Utrechtenaren wennen, waren dusdanig, dat •het moeilijk was, de nederlaag met een AMSTERDAM Driif- wer- Geperst Stalen American Pulleys Complete Drijfwerk Installaties RUBBER DRIJFRIEMEN Transport- en Elevator Banden onverschillig gezicht te in casseer en. Natuurlijk liep ons elftal enorm hard van stapel en de gasten hadden het eerste half uur van den wedstrijd al heel weinig in te •brengen. Vijf, zes corners mochten de onzen nemen, doch onze voorhoede schoot bar slecht en het „zat niet mee". Dan een uitval van Velox, de rechtsbuiten zet voor, Karei slaat royaal naast den bal en 1de linksbinnen heeft geen moeite, in te koppen. Toch weer overwicht van A.F.C. Charles wringt zich dcor de verdediging heen, een knal, en het is 1 -1. Zoo is het nog, als „we" gaan .rusten; zoo blijft het geen vijf minuten na de thee, want... enfin het was vcor Karei het ergste van ons allen. Velox neemt het spel geheel in handen, doch wanhopig verdedigen van de onzen voorkomt verder scoren. A. F. C. wordt luide aangemoedigd, de middenlmie stuwt schitterend op, een scrimage voor goal... het is weer gelijk! Het gejuich, dat na dit doelpunt losbarst is onbeschrijflijk, alles staat te dansen en Ie schreeuwen van plezier. De gasten worden zenuwachtig, als die Lungen er nu eens 32 van maakte! Neen, dat nooit, dan hem liever in de lies getrapt. Charles valt als een plank neer. Algemeen tumult, het publiek eischt en te recht, dat de dader naar het clubhuis ver- Iwezen zal worden. De heer Versteegh Meu- lemans, die opnieuw blijk gaf, een neutraal ,en kundig, doch zwak leider te zijn, geeft échter slechts free-kick. Er zijn nog vier minuten te spelen, A.F.C. is sterker, het kan nog.... Neg twee minuten, nog één. Een door braak van de Stichtenaren. Tinus weifelt tmet ingrijpen en het slappe schot van den linksbinnen caramboleert via de paal in ons net. Lodewijk Tripstraat en Jacob Catskade Amsterdam - Telef. 42970 Handel in alle soorten Vuren- en Greenen-Houtwaren A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! .7 -v.. -■■i.--

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 4