KOFFIE THEE J. Casparis van der Laag 10 Met den harden storm tegen moesten we beginnen en al spoedig had Hilversum succes met een mooi schot. Flink werd aangepakt en het gelukte Romunde den gelijkmaker te produceeren. Mooie kansen gingen daarna verloren toen „Eetje" 2 maal vrij voor doel kwam, doch beide keeren faalde zijn schot. Gesteund door den storm zat Hilversum voortdurend voor ons doel (en zag dan ook kans er 21 Van te maken, waarmee de rust inging. Het geval na de rust is gauw verteld. '45 min. is op de helft van Hilversum ge speeld, doch slechts een mager puntje kwam uit een voorzet van links door toedoen van naar ik meen Robles, Rood en Romunde, oftewel onze 3 R's. De linksback van Hil versum was een ware sta-in-den-weg voor A.F.C. en boezemde door zijn lengte ontzag in. Een omzetting in de voorhoede baatte ook niet. Het was en bleef 22. Scheidsrechter Leguit was er bepaald uit. Veel praten in het veld met( de spelers en buitengewoon streng en veel straffen zoo wel in ons voor- als nadeel waren factoren, die aanleiding gaven om zijn leiding niet te roemen. We hopen hem een volgend maal in beteren vorm te treffen. Romunde muntte in dezen wedstrijd uit door gepingel en nog wel eens ten on rechte zijn mond te roeren. Speel liever zoo ials je de eerste wedstrijden ini het 2e deed. Dooi het spel uit elkaar met lange stevige trappen, zooals je best kunt. Van de overi gen kan onze blonde linkshalf op een goede partij terugzien. Speler. 't IS NIET ZOO MAKKELIJK. Er zijn 't dagelijksch, en ook in het Zondagsche leven heel wat dingen, die niet zoo makkelijk zijn. Zoo is het b.v. niet zoo makkelijk kampioen te worden van een af- Bestelt deze artikelen eens bij de Firma OVERTOOM 71 - TELEFOON 21936 U wordt geregelde verbruiker deeling van de tweede klasse van den N.V.B. Maar hier blijkt me, dat het zelfs niet zoo makkelijk is om je woord te houden. Want in een onberaden oogenblik heb ik mijn vriend Piet Lindner beloofd, jn de eerstvolgende Schakel niet over A. E. C. en over voetbal te schrijven. En nou is het om den drommel niet makkelijk mijn, toch al ongemakkelijk lastig, redacteurtje tevreden te stellen. Nu zou ik een boom kunnen opzetten over onzen kienavond en hoe het voor som mige jongelui blijkbaar erg moeilijk is, een avond de bridge-kaarten te laten liggen en ter wille van het goede doel, d.w.z. de algemeene gezeiligheid een stukje piano te spelen. Blijkbaar vinden zij het ook niet makkelijk een weinig hoffelijkheid tegenover de aanwezige dames te betrachten, en deze de gelegenheid te bieden door een genoege- lijk dansje een gezelligen aavond te beslui ten. Maar ik zou niet over A. F. C. en dus ook niet over goede vormen spreken. Wat eigenlijk wel makkelijk is, is het feit, dat als ik maar eenmaail begonnen ben met mijn schrijfmachine te betokkelen, me de stof voor mijn maandelijksche kwelling wel geleidelijk te binnen schiet. Zoo herin ner ik me op het oogenblik, dat het, of is het eigenlijk de, Community-singing niet zoo makkelijk is. Ik ben er persoonlijk; niet ge weest. Als je de Telegraaf leest is het heel makkelijk. Maar lees je het Handelblad, of lees je in het gemoed van den Doorsnee Nederlander, dan is het om de dooie dood niet makkelijk. Tusschen twee haakjes wacht ik nog steeds op de bevestiging van het bericht, dat, naar aanleiding van het portret van den community-singenden Hoofd-con- sul Boeljon in de Telegraaf de Schoonheids commissie aan B. en W. verzocht heeft den samenzang in het publiek terstond te ver bieden. Eigenlijk dacht ik eerst, dat het een andere Consul was, die indertijd in Carré met veel succes optrad. Neen, voor samenzang leent zich uitslui tend de A.F.C.-clubavond. Vraagt U maar 'eens aan onzen hooggeachten Stadion-direc teur of de hem toegezonden strophen op de wijs van Piet Hein, in hoofdzaak het refrein, „Dag Jan, Dag Jan'', enz., hem hog niet liefelijk in de ooren klinken. Om idan nog maar te zwijgen over de hulde zangen op dezelfde wijs toegezongen aan Dick en aan Sjemau. Dit laastel is fonetisch igeschreven. Zoo ben ik toch weer bij A.F.C. aangeland. U ziet, dat het heusch niet zoo A.F.C.-ers, begunstigt on.:c adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 10