V. C. nog een „easy run." Met opzet maak ik geen gewag van de verschillende prestaties der tweede elftal spelers, door aan het eind van het seizoen niet in herhaling te vallen, wanneer al de gespeelde wedstrijden met vermel ding der cijfers plus de „heldendaden'1 der spelers de revue der kritiek zullen passeren. Won het 2e gerst aan het einde van het seizoen 1926 (cricketseizpen natuurlijk) eenige wedstrijden, thans bij den aanvang werden reeds eenige successen geboekt, overwinningen die ten volle verdiend zijn. Mijnerzijds eenige bemerkingen over de nederlagen. ,uFair and square" werd de le match tegen U.V.V. verloren en in de 2e had A.C.C. II het te kwaad met de 2 U.V.V. umpires, „qui s'excuse, s'accuse"., doch dit keer was de rechtspraak al te krom, het geen nog in iets sterkere mate in de match tegen D.V.C. tot uiting kwam. Doch A.C.C. gaat niet vrij uit, daar zij zelve voor één umpire heeft te zorgen, "waarvan het gemis nog meer valt te be treuren, omdat overigens de organisatie klopt als een bus, behoudens het soms te groot aantal invallers, waartegen de tweede elftallers nooit zullen mopperen, omdat het tweede nu eenmaal als een „doorgangss tads" te boek staat. Voor dit keer wil ik niet dieper op eenige gemaakte en telkenmale terugkee- rende foutjes ingaan. Alleen nog dit. De verre veld fielders moeten sneller starten, veel vlugger handelen en zeker sneller en harder ingooien. Het stoppen met de beenen moet zoo veel mogelijk vermeden worden, terwijl het runnen tusschen de wickets met 99 pCt. verbeterd kan worden. Indien deze onderdeden herzien worden, zal A.C.C. II op den duur haar weg best vinden. L. CRICKET. ,,Twee van de oude garde „Mijmeringen van een outsider'". Als je een cricketveld betreedt en je ziet zpnder „bails" spelen, is dat al een veeg teeken. De stormbal behoeft niet uitgehangen te worden, want vóór je den cricketgrond bereikt hebt, is de mensch verwaaid en weggestormd. En als dan het veld nog gelegen is aan den Zuidelijken wandelweg al noemt men zulks i n de wandeling „onder de ycok van Amsterdam" moet je wel „cric- ketmad" geslagen zijn om een dergelijke tocht te aanvaarden. Alhoewel niet cricketgek, had m'n verre reis toch een doel, daar A.C.C. op 19 juni j.l. te Werve zou ontmoeten, een match waarvan de uitslag niet in aanmerking kwam want als ooit „cricket om het cric ket" gespeeld werd, zou dat hier zijn. Nee, mijn doel was de oude te Werve garde aan het werk te zien en de moeite van mijn tocht is beloond geworden. Ik heb ze dan nog eens in actie gezien Denninghoff Stelling en van Milligen Eijken Schmeink en zooveel anderen. George Stelling, die in 1906 met het Nederlandsche elftal door Engeland toerde, de jaren daarvóór des zomers zpowat alle steden in het Westen waar maar cricket gespeeld werd, onveilig maakte (de cric- ketvelden dan wel te verstaan) onder de kleuren van de groote Haagsche; later de te Werve kleuren verdedigde; hij speelt nog even stijlvol, even sierlijk, als 20, 25 jaar terug. In den loop der jaren heeft mijn vriend George zijn crickettroutine nog iet of wat vermeerderd, want buiten raad en daad ,aan zijn captain, wist hij op meesterlijke wijze de geheele innings door de mid off plaats te bezetten. Aan veel loopen heeft hij altijd een „broertje" dood gehad. Zijn geweldadige harde slagen naar leg bewezen bovendien dat hij het „timen" nog niet verleerd was, maar ook zijn for- STOOMWASSCHERIJ „HOLLANDIA" 30 CENT PER KILO A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! ZANDVOORT J. H. Q. WEENINK - TELEFOON 287 j Prima helder Waschgoed, in zuiver duinwater j gewasschen zonder schadelijke bestanddeelen j Gesteven, Gemangeld en Gevouwen Opgemaakte wasschen volgens Prijscourant j Eigen autotransport dagelijks op Amsterdam Maandag halen Vrijdag thuis

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 10