4 werden opnieuw kampioen. De eindstand in deze competitie was: A.F.C. II, V.V.V. I. Neerlandia I, Volharding II, Swift I, Ajax II. We werden kampioen met deze cijfers: ge speeld 10, gewonnen 6, gelijk 3, verloren^l, doelpuntencijfers 34—8. Aanvoerder was Schaf! Verklaart dit niet voor een groot ge deelte het schitterende succes? capaciteiten bekend en het „Rechthuis" da verde van de krijgszangen. Zooals gewoonlijk bleek ons tweede zich in zijn nieuwe afdeeling buitengewoon goed aan te passen. Al dadelijk werden behoor lijke resultaten bereikt 'tot in hef seizoen 19121913 het mooiste succes kwam, dat A.F.C. II kon bereiken: het elftal behaalde het A.F.C. II 19061907 Kampioen A.V.B. In de reserve 2e klasse, naar welke afdee ling onze lui in 1908 promoveerden, werd direct een goed figuur geslagen en ziet, in het seizoen 1909/1910 werd reeds het kam pioenschap behaald. Ik behoef U slechts eenige namen van spelers te noemen en U begrijpt, dat we kampioen moesten worden; ja, ik maak mij sterk, dat zulk een ploeg in de huidige tweede klasse een goed figuur zou slaan. Zeggen de volgende namen U ge noeg? Jan Blanken, Euwe, Kick Klomp, Nic. Scheepens, Kaales, Dirk Ouwehand, Van Overeem, Paul Welsch, laap Fischer en Kunst! De sprong naar de reserve le klasse zou gewaagd worden. Het lukte: Ajax II, no. laatst der reserve eerste klasse, ging met 1 0 en 30 ten onder en we waren, waar we wezen wilden. Dat er feest was in de oude Meer, laat zich begrijpen. Reeds in de grijze oudheid stond A.F.C. voor haar fuif- kampioenschap der reserve le klasse. De volgende tien elftallen hadden tevergeefs ge tracht A.F.C. II den voet dwars te zetten: H.V.V. II, H.B.S. II. Quick II, D.F.C II Sparta II, V.O.C. II, H.F.C. II, Haarlem IR Hercules II en Velocitas II. La crème de la crème, nietwaar? De volledige lijst der spe lers, die aan dit schitterende succes meege werkt hebben, moge hier volgen: Hofstee, Nic. Gerth, Sijmen Wit, Van Oveifeem, Kaa les (aanv.), Oudde, Jan de Groot, Huurnink, De Miranda, Ben Jobst, Izaaks, Vooys, Jan Grijseels, Van den Bergh, Keunen, Jan en Henk Prent, Jan Buijs en Kick Klomp. Ook de jongere generatie zal diverse namen hier van kennen; deels immers zijn de spelers van toen nog lid; deels hebben de namen van bovengenoemden op voetbal- en athletiek- gebied zulk een klank gehad, dat ze nog lang niet vergeten zijn. Natuurlijk moest op zulk een langdurige A.F.C-ers, begunstigt onze adverteerders

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 4