De uitreis verliep, als gewoonlijk, zeer vlot. In Amersfoort, onze eerste stopplaats, werd een kop koffie gedronken en fruit ingeslagen, daar de meesten van al die helden, die op tijd gekomen waren, hun ontbijt in den steek hadden moeten laten. Onderweg bleek, dat de veteranenploeg niet volledig was en zoo werden Dick Bessem en Wijnand door de elftalcommis sie gewoonweg bevolen, om mee te spelen. Genoemde bestuursleden verbleekten aan zienlijk, protesteerden z/wakjes, dat ze „geen goed" bij zich hadden, doch ook hierin wercl voorzien. In Apeldoorn was de ontvangst door Robur, zooals we dat* gewend z,ijn, dus..... hartelijk! Ook Henk Esser voegde zich daar bij ons, terwijl even later Thomas T.acke Tinus Koeslag en zijn meisje het gezelschap kwa men completeeren In de Apeldoornsche „Bor" werd een kop koffie gedronken, dan kwamen de bussen voor en de helden van den dag, de veteranen, begaven zich vol moed naar het schitterend gelegen Robur-terrein. Onze opkomst was een doorslaand suc ces. We hadden grijze pruiken op, Frans en Fons de Vilder hadden bovendien nog een grijze baard ter voltooing van hun inannenlijk schoon aangeplakt, en strom pelend en kreupel hinkelden we het terrein op. 't Kwam natuurlijk op de gevoelige plaat en om half een stelden de ruïnes zich op. Wij hadden de volgende „gegarandeer de succes-opstelling". Frans de Vilder (d.), Metz en Sijmen Wit (a.), Van Nek, Ernst van Ooij en Wij nand (m.), Piet Wessel, Bessem, jan Dau- dey, Fons de Vilder en Gé Bosch (v.). Ik zal U, waarde lezjer, een volledig verslag van dezen, natuurlijk op buiten gewoon hoog peil staanden wedstrijd be sparen' Maar zij, die den titanenkamp aan schouwden, zullen nooit vergeten, hoe Piet Wessel tot zijn eigen groote verbazing een doelpunt maakte. Steeds zullen zij zich herinneren, hoe Dick Bessem, gelijk Buziau voor den juwelierswinkel, schichtig op schrok, als het bruine monster in zijn na bijheid kwam, hoe Wijnand eenige malen trachtte te koppen, doch intijds tot de on- dekking kwam, om zijn toch reeds spaar zame hersens daar maar niet aan te wagen Hoe Ernst van Ooij bij het wegtrappen van een bal (als onze volunineuze materieel- ccmmissaris niet onmiddellijk viel tenmin ste) een redevoering afstak over den toestand van den bal, de effectvolheid van bet terrein of het voeden van z'n voorhoede. Genoeg. We hebben genoten, zoowel de spelers, die in de rust werden bijgebracht ZOMERDIENST 1927 Wenscht U een Buiten- landsche reis te maken Vraagt dan kosteloos inlichtingen bij jdexdó cAeó -Ï2 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders. I N.V. INTERN. VERKEERSBUREAU DAMRAK 46 - AMSTERDAM TEL. 47827 - 35310

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 7