NV H. REPKO MIJ. „SOPHIA" d. Velden, Koeslag, Neseker, Tacke, Snelle- man, Wijbenga, Rood, Lungen, Knopper, v. Nek tegen een volledig V.V.V. Aldra bleek dat onze vrees, dat wij ons tot het alleruiterste zouden moeten inspannen, ongegrond was en van een débacle was geen sprake. Onze achterhoede greep reso luut in tegen het te klein gehouden spel van V.V.V. en onze internationale links-half was gewoonweg niet te passeeren. In de voorhoede vlotte het aardig en spoedig maakte Lungen de eerste, al gauw na eenige vergeefsche pogingen gevolgd door een tweede goal. Een voorsprong geeft den bur ger moed en aangezien Haaxman zijn plicht deed, was er geen vuiltje aan de lucht. Het was weer onze midden-voor, die er 30 van wist te maken. Alom blijde gezichten. Het is ook een feit, dat een tour-elftal met een paar reserves er wel iets van weet te maken. Dit weten we uit ervaring. In de tweede helft was het woord een beetje meer aan V.V.V., maar Charles was degene, die voor een 4e goal zorgde. Niet te vergeten in dit stadium van het spel de meer dan meesterlijke kopbal van onzen Jan. Zijn kunst-collega Piet v. d. Velden kan nog een lesje bij hem gaan nemen in kopwerk. (Piet het is letterlijk bedoeld, niet geestelijk!). Hoe de Venlo'ers ook werkten, de goal bleef uit. Een buitenspel-doelpunt was het pover resultaat en dat was den scheidsrech ter, die verdienstelijk leidde, niet ontgaan. Eerst moest Tony er nog 5—0 van maken en toen pas kon V.V.V. scoren, daarin ge holpen door een plotseling te voorschijn gekomen zonnetje, dat Tinus Koeslag kwam hinderen. Overigens was het tegenpunt meer dan verdiend. Het eind-signaal kwam met een 51 overwinning op de Zuidelijke 2e-klasse kampioenen, die in dit seizoen noc hvriendschappelijk, noch in de com petitie een nederlaag hadden geleden, ter wijl zij toevalligerwijze dien dag voor den eersten keer au grand complet waren. Bij ons was Koeslag bijzonder op dreef en tactisch met ingrijpen. Jan Snelleman beschouw ik als „tip" voor de E. C. Dit zegt voldoende. Ook E. Rood heeft zich verdienstelijk geweerd in de hem vreemde omgeving. Bij V.V.V. viel de rechtsbinnen op. Het geheel is echter niet van dat ge halte als een kampioen Westelijke 2e klasse. Onze Zuidelijke vrienden zijn echter in hun zang-repertoire (en die broeders zin gen inderdaad heel aardige liedjes) geprepa reerd op een nederlaag, want nauwelijks waren we in de bus naar de stad toe, of we kregen een lied te hooren met woor den zoo ongeveer als „Wenn wir das Spiel verloren haben soil uns dies eine Lehre sein und werden wir fleissig trainieren und nachstes Mal mit Vorsicht spielen. U wilt zeker wel excuseeren, dat ik de dichttrant kwijt ben. Het zal mijn lezers en lezeressen wel be kend zijn, dat in Limburg het bier hoogtij viert en van bitteren zoo goed als geen sprake is (de croquet-balletjes, die Jan Eg- gers altijd bij de borrels serveert, hadden we in Venlo al om 12 uur gehad). Welge moed volgden wij daarom dit goede(?) voorbeeld en al spoedig was er een gezellige sfeer. Die verduivelde Limburgers bleken ons echter thans de baas en dat wil heel wat zeggen. Het ééne liedje volgde het an dere op; netzelfde geldt voor het biertje. Tot slot wachtte ons een goed-verzorgd dinertje, waarbij Broeksmit in antwoord op de „openings"-rede van V.V.V.'s 2en Voor zitter hartelijk dank bracht voor de prettige ontvangst en hun veel succes namens A.F.C. in de promotiewedstrijden toewenschte. Die genen, die den tour hebben medegemaakt zullen nu ook wel de verrichtingen van V.V.V. met meer dan gewone belangstelling volgen. Kijkt naar Uw Hoed, leder ander doet het. R EGU LI ER SB REESTRAAT 24 in Borsalino- en Wardhoeden Doet Uw inkoopen voor Huishou delijke en Luxe-Artikelen Gero- Zilver en Alpaca enz. bij SOPHIALAAN 36 - TEL. 29862 Solide Artikelen Billijke Prijzen A.F.C.-ers, begunstigt ome adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 6