Stille Kracht» den rug. Om 2.03 trapt Hollandia af; even komt de bal bij „groote" Ruijs, die hem centert naar z'n broer. Van hem gaat het leer naar Stroo- bach, deze centert naar Ben, die met een vliegend schot, anderhalve minuut na den aanvang, scoort. We zijn blij met den voorsprong, maar wat zegt 't? De Hoornsche verdediging, die de fijne jachtsneeuw in het gezicht heeft, kan zich niet verplaatsen, maar. dat hebben wij waarschijnlijk na de rust! Inmiddels laat het Hoornsche publiek zich niet onbetuigd; luid worden de spelers aangemoedigd, doch het succes is weer aan onzen kant. Thans is het Jaap van Nek, die den keeper geen kans geeft! Dan een sensatie: binnen drie minuten schieten Grimberg en Nic. Tienstra het leer langs den verbijsterden Hollandia-keeper. 17 minuten gespeeld: een 40 voorsprong! Niemand zal toen gedacht hebben, dat de eindstand ook 40 zou zijn, vooral niet, toen de gastheeren niet bij de pakken gingen neer zitten, doch zich langzamerhand herstelden. Toch werden ze niet gevaarlijk en-„achter" bleven we de situatie gemakkelijk meester. Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe De middenlinie beging in die periode de fout, te veel naar achteren te trekken, zoodat de voorhoede, aan zichzelf overgelaten, geen kans meer zag om door te breken. Zoo kwam de rust met 40. Als ooit spelers met een rustsignaal blij geweest zijn, dan waren het wel de 22 stakkerds, die in dien oogenverblindenden sneeuwjacht rond- geploeterd hadden. Eén Hollandia-man bleek uitgeteld; hij was zoodanig door de koude bevangen, dat hij niet meer kon meespelen. Natuurlijk stonden wij een invaller toe. De Hollandia-keeper liet z'n handen, die onge veer in tennisrackets veranderd waren, mas- seeren. Bij ons was Jaap van Nek sneeuw blind geweest en voelde Schade v. Westum zich niet goed. Toch: nauwelijks was de thee op, of het enthousiasme bij onze spelers kwam boven. 40 voor: het kampioenschap scheen bin nen en versterkt door alle mogelijke goede raadgevingen van goedwillende bestuurs leden („Nou kalm blijven, hoor! Als ze een tegenpunt maken, direct een paar lui naar achteren halen en tijd uitspelen!" enz.) ging de ploeg het veld weer in. En nu bleek toch, wat uithoudingsver mogen is. Ons elftal speelde een klas beter dan Hollandia vóór rust gedaan had. Het spel werd mooi opengehouden en de verdediging werkte als een paard. En toen kregen we het geluk, dat het ophield met sneeuwen, zoodat onze jongens de laatste twintig minuten alleen maar met den wind te kampen hadden. Ze waren zoo in vorm, dat het tot driemaal toe een haar scheelde, of Jaap had de score nog verhoogd. Aan onzen kant hadden we echter ook veine, toen een keihard schot buiten Kareis bereik tegen de paal ketste en weer in het veld caramboleerde. Dan ook speelde Karei met een buitengewoon zelfver trouwen en sloeg tot twee maal toe een enorm hard schot uit zijn heiligdom. De tijd verstreek en wij op de tribune be gonnen ons steeds rustiger te voelen. Nog vijf en twintig, nog twintig, nog zeventien. De klok draait en in het veld vechten onze lui, met het kampioenschap in zicht, als leeuwen. Nog een minuut. op de tribune felici- teeren we elkaar, in het veld drukken de spelers elkanders hand. Tijd! Juichend hollen we het veld in en aanvoerder Ruijs gaat op de schouders: met een „lang zullen ze leven" dansen we de kleedkamer in. En wat wel heel sympathiek aandoet in dezen tijd van sportverwildering: omniddel- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook üw stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed en goedkoop

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 3