A.F.C. II IN (rROOTSCHEN VORM lEmnsEsai Een schitterende wedstrijd in hoorn Queen'A Aanvoerder Ruijs gehuldigd. NIEUW, Reeds stonden de kansen mooi. V.V.A. II en Watergraafsmeer II hadden het onderspit gedolven en nu moest de uitwedstrijd tegen Hollandia II de beslissing brengen. De situatie was nu zoo: wij hadden uit 13 wedstrijden 21 punten, Haarlem II 20 punten, Hollandia II 15 punten uit 11 wedstrijden. Er restten nog Hollandia IIA.F.C. II en Storm vogels IIHaarlem II. Er waren dus nog alle combinaties mogelijk, maar het beste was toch: in Hoorn winnen, dan hadden wij 23 punten en waren voor onze concurrenten onbereikbaar. Zoo trok Zondag j.l. een gezelschap van circa vijf en twintig personen naar het ge vreesde Hoorn. Onder de supporters merk ten wij o.a. op", om in officieelen stijl te spreken, Willy Brusse en Jan Snelleman, dus het humoristische gedeelte van de reis was in goede handen. Het sneeuwde toen we weg gingen, het sneeuwde onderweg, het sneeuw- stormde, toen we in Hoorn aankwamen. Jan Snelleman fungeerde als „Cook's interpreter" en toonde ons de schoonheden van Hoorn, waarbij hij in onberispelijk Engelsch bijzon derheden ten beste gaf. In de Witte Engel werden diverse liters gloeiende koffie verwerkt waarna we, wel bijna overtuigd dat er niet gespeeld zou wor den, naar het terrein trokken langs een on- herbergzamen weg, waar de sneeuwstorm onbarmhartig joeg. Toch, eenmaal op het veld, viel het mee. Ondanks de vorst van de laatste dagen, was het veld niet zóó hard als we dachten. Scheidsrechter Kok inspecteerde het terrein en getrouw aan zijn reputatie van tot het uiterste goed te keuren (een m.i. heel ver standig principe in ons onmogelijke klimaat) gaf hij het sein tot verkleeden. Om precies twee uur kwamen de elftallen het veld in; Hollandia II was, naar men zeide, volledig, waartegenover wij de volgende ploeg stelden: Alandt (d), Ruijs en de Haas (a), Huijer,. Ruijs en Breethoff (m), Schade van Westrum, Stroobach, Tienstra, Grimberg en v. Nek (v). Onder groote spanning werd getosst; im mers, de sneeuw gierde fel van doel tot doel. Ruijs had instructies (zoover als je een cap tain instructies kunt geven!) om, mochten wij den toss winnen, in ieder geval voor de rust het voordeel van den den storm te kiezen. En zoo geschiedde; Ruijs raadde goed en met een zucht van verlichting zagen we, dat hij onze ploeg liet opstellen met den wind in A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 2