VALUTA-VOETBAL. De menschen van de Valutabeurs, die met het stabiliseeren van de diverse wissels langzaam maar buitengewoon zeker hun in komsten zien verminderen, wilden alle zor gen. van slot New-York, onderpanden en tendenz uit hun oude, veelbeproefde hoof den laten waaien en hadden deneuvelen moed, tegen de A.F.C.-veteranen te willen spelen. De wedstrijd werd vastgesteld op 29 Januari )m !h alf drie. En dus zaten de valutariërs am twee uur bij Eggers niet Heineken en indere versterkende dranken hun botten te smeeren. Tegen half drie „stormde" de ploeg onversaagd het veld1 in. Er waren vies spelers in, die in normale gevallen A. F. C lanhangers zijn (Van Arem, Van Buuren, v. d. Vrande en Wijnand), doch die zich nu niet ontzien hadden, het mooie rood en zwart te verwisselen voor een schijnheilige vitte trui. Met de A.F.C.-veteranen was het nog ;rger gesteld. Wist U, dat Karei Aiandt Nic. Selles, Pip Overing enz., tot de vete ranen behoorden? Onder de bezielende leiding van Freid Sabelson werd afgetrapt. De valutariërs had den wind mee en smoesden onder elkaai im met rust maar te stoppen, „want om met zoo'n wind tegen te spelen, was ge woon mesjokke". Ondanks den steun van den orkaan had den de ersatz-veteranen toch het meeste succes, want na een half uur was het 20 Ze waren met dezen doelpuntenregen nog niet tevreden, maar toen ze zagen, dat ze Leeser niet meer konden passeeren, knalden ze gemakshalve in eigen goal. (21). Onder groote vreugde werd de kamp voortgezet. Wijnand, wiens omvang sinds zijn penningmeesterschap van A.F.C. on rustbarend is toegenomen (oorzaak en ge volg!!) sprong in den meest letterlijken zin des woords „uit den band". Hij trachtte zijn riem weer te bemachtigen en tegelijker tijd Wessel af te houden, waarop Piet naar Fred toe holde, zijn vinger opstak en brulde: „Scheidsrechter, wilt U den wedstrijd sta ken? Die man daar bedreigt me met een riem!" Onder de bedrijven door hadden de 18- jarige veteranen er 31 van gemaakt, waar op Jan Eilers met een zeer mooi doelpunt den stand op 32 bracht. In de rust wachtte den deelnemers een groote teleurstelling: Sijmen Wit zou met Vermouth komen, doch hij was niet ver schenen en we moesten ons zoowaar met doodgewone thee tevreden stellen. Na langdurige onderhandelingen werd be sloten, nog 35 minuten te spelen; driekwar tier vonden we wel een beetje erg! Trou wens, die 35 minuten waren so wie so al erg genoeg. Van Arem, Van Buuren en Hartsuijker wisten nog tegen den wind in te boksen, doch de rest had af en toe wel adem genoeg, om naar een bal te loopen, doch kon dan zeker niet meer trappen. De stand werd inmidde's 42 en bijna was het 52 geworden, wanneer Leeser niet in de grootste gemoedsrust Ernst van Ooij bij een been had vastgehouden. Ernst streelde met zijn intelligente gezichtje het veld en zag er voor de rest van den middag uit als een neger. Hijgende als ouwe postpaarden zocht men de kleedkamers weer op. B;j Eggers hebben de Valufa-'ui revanche genomen en met méér dan 42 gewon nen. En we zijn nog thuis gekomen ook 32-JARIG BESTAAN. De herdenking van ons 32-jar,'g bestaan had ditmaal, mede dank zij de zeer eervolle plaats, die onze elftallen momenteel inne men, onder groote belangstelling plaats. De inzet werd als vanouds gevormd door het réunistendiner, dat ook dit jaar in „La Reserve" gehouden werd. Toch was het diner zelf niet als van ouds. Schaf en Nic. Scheepens ontbraken in verband met de ernstige ziekte van hun vader. Dat we dien avond met hen meeleefden, behoeft geen betoog en het is ons een zeer groote vreug de te weten, dat het gevaar voor den Heer Scheepers Sr. thans geweken is. Vooral den ouderen A.F.C.-ers, bij wie de vader van STOOMWASSCHERIJ „HOLLANDIA" ZANDVOORT J. H. Q. WEENINK - TELEFOON 287 Prima helder Waschgoed, in zuiver duinwater gewasschen zonder schadelijke bestanddeelen Gesteven, Gemangeld en Gevouwen 30 CENT PER KILO Opgemaakte wasschen volgens Prijscourant Eigen autotransport dagelijks op Amsterdam Maandag halen Vrijdag thuis A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 12