Café „Moderne" I Leidscheplein 19-21, Amsterdam w OPGELET 9 foutieve beslissing wel eens den doorslag geeft voor de plaats' in den eindstand van 'n club. Ieder heeft op z'n beurt voor- en na- deelen hiervan, doch de nadeelen zouden veel grooter zijn als men de buitenspel-regel zoodanig maakte, dat buitenspel-staan op zich zelf strafbaar is. Door de Int. Board zijn hier diverse proeven mee genomen en ge bleken is, dat 't spel minder aantrekkelijk werd door deze doode regel. Het voornaam ste is, dat we goede leiders hebben, die de bedoeling van den regel kennen en 't spel begrijpen. De meesten kennen de regels in theorie goed, maar in de praktijk falen ze maar al te vaak. Wat de beide aangehaalde gevallen, zooals ze in Uw „Schake" beschreven zijn, aangaat nog dit. In beide gevallen zou ik de meening van den heer Katoen onderschrijven, doch is de gedane beschrijving juist, zou de be treffende arbiter 't geval niet anders uitleg gen en dan is 't best mogelijk, dat hij ge lijk heeft. Eén ding nog: voor een werkelijk goed scheidsrechter heb ik véél respect. Ik heb vroeger in Oost-Nederland en in Duitsch- land vele wedstrijden geleid, maar 't is heel moeilijk om een zwaren wedstrijd te leiden. Ik ben overtuigd, dat ik U niet geheel bevredigd heb, maar misschien interesseert U 't babbeltje." ADVERTENTIE-COLPORTEURS! Volgend nummer volledige uitslag met toekenning van prijzen onzer adverten tie-colporteurs-race! Doet nog eens ex tra Uw best deze maand, Heeren! PROPPENSCHIETERIJ. Een bekende prop schoot mij in de keel toen ik Zondagmorgen 12 December 1926 den trein instappende, onze Schal" zag zit- C. J. de Boer ten, geflankeerd door twee kleine „Schaf- fies". (Om misverstand te voorkomen, druk ker. De vierde letter is een A en geen O.) welke met glundere aangezichten rondblik ten en geweldig in hun nopjes waren, dat ze met Pa meemochten. Bij aankomst te Amersfoort schoot mij andermaal een prop in de keel, bij het zien van die oude getrouwe garde, die zich alle moeite hadden getroost (sommigen zelfs vergezeld van vrouw en kinderen) hun A. F. C. aan te moedigen, en natuurlijk ook, om oude kennismaking te hernieuwen. En nogmaals schoot een prop mij in de keel bij de door een dame geuite woorden: „Ik wist dat de jongens tegen H.V.,C. een zwaren strijd te wachten stond, en daar mijn aanwezigheid vroeger bij wedstrijden ons steeds geluk bracht, heb ik alles in het werk gesteld om te kunnen komen. Dat zulks niet overdreven was, is bewaar heid .geworden, en voor deze spontane op offering dan ook den dank van geheel A. F. C. Qeloof mij, er is niets wat de spelers zoo goed doet, dan zulke bewijzen van clubliefde. Weer schoot een prop in mijn keel, toen ik de luchtsprongen aanschouwde, door den aanhang uitgevoerd, bij ons eerste doelpunt 't Leek wel de „Charleston", terwijl voor de vijfde keer een prop mijn keelgat ver sperde, maar nu van woede, bij het hooren van het gejuich, dat het Amerfoortsche pu bliek aanhief, toen een onzer in den grond trapte en moest uitvallen, maar wel twee proppen schoten in dezelfde richting, toen het eindsignaal klonk, en we met 30 ge wonnen hadden, en de zooveelste prop schoot zijn voorgangers achterna, toen bij terugkomst in Amsterdam, ik vernam, dat al onze elftallen hadden gezegevierd. Daar moest natuurlijk een propje op ge dronken worden en juist schoot er eentje Bestelt uw KOPER, METAAL ALUMINIUM en GIETWERKEN bij i „DE NIJVERHEID" A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! Telegr.-adres BEVERWIJK- Tel. 2228 Gieterij

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 9