REUNI van J. H. EGGERS CAFE „ROYAL", koninginneweg 212 4 scheidsrechter bestraft dit zeer zwaar met een penalty, welke naast geschoten werd. Kort hierna is het rusten en ofschoon met 10 achter, gevoelt ieder dat deze achterstand spoedig zal zijn ingehaald. Onmiddelijk na de hervatting ontwikkelt A.F.C. een geweldig tempo, de achterhoede van Hercules is echter in prachtconditie en vooral de keeper is buitengewoon op dreef. Het duurt echter ruim 20 minuten eer er succes komt, als Knopper den bal uit een vrijen schop keurig voor het doel plaatst, waar de midvoor er snel bij is om den ver rasten keeper op afdoende wijze het na kijken te geven. Thans schijnt het ijs gebroken te zijn, want A.F.C. het zeer snelle tempo nog op voerend, komt weer voor het vijandelijk doel, Grimberg zet scherp voor en Wolters heeft geen moeite den bal in doel te wer ken. (21). Thans volgen gevaarlijke uitvallen van Hercules, waarvan er één ons bijna nood lottig werd. In deze periode viel het buiten gewone werk op van Nic Neseker, die weer een prima partij speelde en steeds daar is waar gevaar dreigde, toch zit hij weer on middellijk achter de voorhoede aan en pro beert het af en toe met goede onverwachte schoten. (Let hierop, binnenspelers). Jammer, dat thans de harmonie tusschen de voorhoedespelers onderling zooveel te wenschen overliet, louter Tiet gevolg van elkander verkeerd begrijpen, doch hierdoor verloor de aanval hare kracht en werd de kans op een vrij zekere overwinning ernstig in gevaar gebracht. Gelukkig voor A.F.C. schoten de Her culesspelers zeer slecht, zoodat het einde nog kwam met een magere, doch zeer verdiende overwinning. Wat de spelers betreft nog het volgende: Keeper Haaxman was zeer goed, zooals we dat trouwens van hem gewend zijn. Hij moet er zich echter ernstig op toeleggen de ballen langs de grond op meer vlotte wijze op te pakken. Van der Velde speelt een soliede back partij, hij moet z'n aandacht echter hoofd zakelijk besteden aan de opstelling, deze laat bij hem nog zeer veel te wenschen over. Z'n partner Piet Bos doet dit beter, doch hoede zich voor „pingelen", hierdoor schept hij niet alleen zeer angstige momen ten voor het doel, doch het gaat tevens fên koste van het tempo. De middellinie als geheel voldeed zeer goed, Neseker zooals gezegd, doch vooral ook Focke speelde met een enthousiasme, dat menig jeugdiger A.F.C.-er tot voor beeld kan strekken; als hij gepasseerd is, danmaar enfin, dat komt ook nog wel, iederen wedstrijd winnen we nog aan hem. Duson zwoegt van het begin tot eind met buitengewone ijver en met een overwoest- baar uithoudingsvermogen, hij moet echter nimmer als zesde man in de voorhoede fungeeren, doch de vleugelspelers scherper bewaken tevens zal zuiverder aangeven z'n taak zeer vergemakkelijken. De voorhoede deed goede dingen, vooral voor de rust werd er keurig gecombineerd. De vleugelspelers hebben zich goed ge weerd, zij moeten echter eerder voorzetten. De binnenspelers moeten nog meer den bal ophalen en den moed niet zoo gauw laten zakken, de gapingen tusschen halflinie en voorhoede worden hierdoor te groot. Wolters speelde goed samen met Knopper en vooral het plaatsverwisselen met elkander gedurende het spel was zeer goed, Wolters moet z'n tegenstanders echter meer „ont zien." NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 4