3 In een razend tempo startten de Utrechte naren, waartegen de onzen een goed slui tend samenspel te zien gaven. Een onge looflijke dosis pech verhinderde onze, toch waarlijk wel actieve voorhoede om doel punten te maken, terwijl aan onzen kant een misverstand Hercules aan het eerste doelpunt hielp Bij ons mislukte'alles; Char les en Piet knalden tegen de lat, tegen de paal, net naast. en toen Piet Bos een penalty wegens hands mocht nemen (een minuut voor half-time) schoot onze aan voerder er lustig naast- Na de rust was het van hetzelfde laken een pak, totdat we tien minuten geen pech hadden En in die tien minuten bezorgcfen Charles en Pie Wolters ons onder daverend gejuich de overwinning. Tijdens de feestdagen werdlen vriendsch. tvedstrijden georganiseerd, waarbij Robur e: Velocitas en Alcmaria Victrix als tegen partij fungeerden. 9 Januari draaide het competitierad weer. Voor onzen voorlaatsten wedstrijd buiten tie stad trokken we naar Hilversum, waar Donir cns niet al te veel moeite bezorgde. Wel wisten de Oooiers (met een kleine g af en toe ook goed!) een 30 achter stand tot 32 te reduceeren, doch in d,e tweede helft voerden de onzen dien stand regelmatig tot 82 op Jammer, dat D.E.C. pal tegen het einde het winnende doel punt tegen Velox scoorde! Een woord van hulde aan Haaxman, die ondanks het ontzettende verlies, dat hij geleden heeft, kranig zijn doel verdedigde. Ik meen namens geheel A.F.C.. te spre ken als ik ook van deze plaats Haaxman óns hartelijk medeleven betuig. Bij zulk een verlies klinkt elk woord van troost profaan: slechts Vader tijd, die zooveel Wonden heelde, kan onzen vriend langza- (merhand zijn verlies iets minder smartelijk doen gevoelen Het tweede speelde slechts een wed strijd, en won dien welverdiend, van de jeugdige stormpietjes. Met 31 bleven Ruijs en z'n mannen in de meerderheid. Ook het derde toog één keer ten strijde; in de Meersche klei sneuvelden onze jon gens tegen Ajax III. A.F.C.—HERCULES 2—1. In dezen wedstrijd was het geluk wel der mate aan de zijde der tegenpartij, dat de overspannen zenuwtoestand van diverse spe lers speciaal die der voorhoede geen ver wondering kan baren. Reeds spoedig na het begin viel reeds Koeslag uit, die weer hinder kreeg van z'n knieblessure. Duson viel in en Piet Bos bezette de backplaats. Den geheelen wedstrijd door was het spel van A.F.C. superieur aan clat van Hercules, doch hoe er ook gespeeld werd en welke prachtkansen er ook geboden werden, het kon niet lukken. Terwijl men ieder oogenblik een doelpunt verwachtte van A.F.C.-zijde; had Hercules plotseling succes bij een snelle uitval, als v. d. Velde zich verkeerd heeft opgesteld en de Hercules-linksbuiten naar binnen zwenkt verdwijnt de bal op fortuinlijke wijze langs Haaxman. Weer volgt een overwicht van A.F.C., in deze periode behandelt Lungen den bal te veel ineens, waar deze evengoed tijd had den bal onder controle te krijgen. Den bal „ineens nemen" Is in het algemeen zeer goed, doch ook zeer lastig en men moet z'n taak niet te zwaar stellen, hierdoor gaan dikwijls mooie kansen verloren. Vlak voor rust bewerkt één der Hercules- achterspelers den bal met de hand, de Stille Kracht Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook üw stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed en goedkoop

Schakels (clubbladen) | 1927 | | pagina 3