REUN1 van J. H. EGGERS CAFE „ROYAL", koninginneweg 212 4—2. We haalden pas weer rustig adem, toen Charles een schot loste, waar net nie mand meer bijkon en dat het 5de doelpunt opleverde. Alzoo wonnen we met 5—2. Ook de op 5 December gespeelde thuis wedstrijd tegen W.F.C. bracht ons een fer me overwinning; met 41 moesten de Zaan- kanters, die vóór zij den strijd met ons aanbonden, no. 2 stonden, het onderspit delven. Het was wederom schitterend winterweer en daar zoowel Ajax als Blauw-Wit thuis- speelden, was de belangstelling van het pu bliek vrij groot. Onze ploeg bleek niet volledig, daar Tacke verhinderd was. Daarentegen hadden we eindelijk Tinus Koeslag weer in de ge lederen, die een weergalooze partij back •speelde. Zoo goed als het samenspel bij de onzen vlotte tegen „Voorwaarts", zoo slecht ging het thans. Alles ging even stroef, de aan vallen werden slordig afgewerkt en het sa menspel tusschen de linies onderling leek nergens op. Echter ook VF.F.C. had de vriendelijkheid er lustig op los te knoeien en zoo behoeft het geen verwondering te wekken, dat wij zoowaar de leiding namen door een schitterend schot van Lunge. Tien minuten later liet Charles opnieuw een staal tje van zijn bewonderenswaardig kunnen zien. Hij dribbelde langs ongeveer een half dozijn tegenstanders en gaf met een schit terend schot den W.F.C.-keeper geen kans. Na de rust waren de bordjes totaal ver hangen. De gasten speelden veel enthousi aster, langzamerhand zelfs zóó enthousiast dat de scheidsrechter (z'n naam is mij ont schoten; „klein maar dapper" is de hem op de tribune welwillend gegeven bijnaam) meerdere malen moest ingrijpen. Hij deed dit resoluut genoeg, doch daar hij bij iedere beslissing een kleine lezing over de spel regels hield, hetgeen de W.F.C.-ers toch niet apprecieerden, ging er wel iets van zijn prestige verloren. Met een kopbal hadden de Blauw-Witten den stand op 2—1 gebracht. Ze maakten nog gelijk ook, doch daar ze dat meer speciaal met de rechterhand deden, ging dit niet door. Een minuut later leek het, dat de gelijk maker toch zou komen, toen we een straf schop wegens hands tegen ons kregen. De Wormerveerders haalden voor het nemen van dien strafschop hun keeper er bij, die den bal eerst op een kluitje legde, toen zorgvuldig mikte en er gedecideerd naast knalde. De onzen roken de overwinning en het duurde dan ook niet lang, of Wolters ver grootte den voorsprong. Toen daarna Char les met een prachtig hoog schot den stand 0p 4_i bracht, was de zege een feit ge worden. Een minuut voor tijd wees de referee ons een strafschop toe een wel wat zware straf voor de begane overtreding doch de keeper keerde het schot. Direct daarop was het tijd. Nog even willen wij releveeren het kwestie tje LungeHannema. Op een gegeven oogenblik begrepen deze twee spelers el kaar verkeerd, waardoor een W.F.C.-er zich gemakkelijk van den bal kon meester ma ken. De wijze, waarop Charles daarop Han nema zijn fout onder het oog bracht, kon niet door den beugel, dat Hannema daarop het veld wilde verlaten, evenmin. Laten de spelers voortaan bedenken, dat alleen de aanvoerder het recht heeft, op- en aanmer kingen te maken of aanwijzingen te geven! De wedstrijd waartegen we wel het meeste opzagen, was de uitwedstrijd tegen H.V.C. in Amersfoort, doch ook in het Amersfoortsche sportpark bleken de onzen NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 5