D. ELLENS „STADION" 4 eerste gespeelde wedstrijden. Ondanks het ruwe en stormachtige weer hadden tientallen A.F.C.-ers op 20 Novem ber den tocht naar de Zaan ondernomen, om onze dappere strijders tegen Z.V.V. aan te moedigen. De veteranen waren reeds met de boot van 11 uur het ruime sop opgegaan, doch toen ze in Zaandam geland waren, bleek het, dat het veld afgekeurd was, terwijl het bericht van afkeuring (zoo al ooit afgezonden) ons Bronbeek nooit be reikt had. Enfin, onder leiding van den Heer Hage- mann (we gaan ons niet gauw te buiten aan critiek op de Scheidsrechters, doch deze referee lag toch waarlijk al te veel met de spelregels overhoop) stelden de eerste elf tallen van Z.V.V. en A.F.C. zich tenslotte op. We spelen eerst met den orkaan tegen, en dit, gepaard gaande met het meer dan slechte terrein was oorzaak, dat de onzen niet los konden komen. De verdediging had het dan ook bijzonder druk, doch het vlotte aardig. Bij een aanval der onzen werd Wijbenga op ongeoorloofde wijze bewerkt, met het gevolg, dat ons een penalty toegewezen werd. Piet Bos gaf een keihard schot, Mars (de kranige Z.V.V.-keeper) sloeg hemterug, juist echter voor de voeten van Piet, die het leer er nu inknalde. Geen twee minuten later maakt onze achterhoede hands en de stand is weer ge lijk. Ondanks hard geploeter van beide zij den gaan we met dezen stand thee drinken. Na de rust krijgen we een perode van A.F.C. overwicht, doch zooals het meer gaat, een doorbraak van Z.V.V. wordt ons noodlottig en het is 21 voor onze gast- heeren. Geholpen door den sterken wind blijven we echter domineeren en eindelijk wordt' de druk zoo groot, dat een der Zaansche backs slechts door hands weet te redden. De derde strafschopEn ook deze wordt benut en het is 2—2. Langzamerhand wordt het spel ruw en van de zeer goede verstandshouding in het begin van den wedstrijd is weinig meer te bemerken: Het is een duw- en smijtpartij, waarvan Charles Lunge de dupe wordt. Ein delijk tracht Charles op zijn manier óók ste vig te spelen, wat hem een waarschuwing op den hals haalt. Ondertusschen verstrijkt de tijd en zonder dat er meer doelpunten gemaakt worden, komt met 22 het einde van dezen, door onvoldoende leiding noo- deloos forschen wedstrijd. Na den kamp 'werd de stemming al gauw genoeglijker. Bij Flip Koopman namen we een hartversterking, waarbij de band den treurigen moed had om „Valencia" te spe len. De boot van vijf uur bracht het heele gezelschap naar Amsterdam terug. Ideaal voetbalweer veraangenaamde den daarop volgenden thuiswedstrijd tegen „Voorwaarts" uit Utrecht. Wij brachten de volgende ploeg op het veld. Haaxman (d.), Bos en v. d. Velde (a.), Duson, Tacke en Neseker (m.), Knopper, Wolters, Lunge, Grimberg en Wijbenga (v.). Het spel van onze voorhoede was, voor de pauze althans, een openbaring. Mooi open spel, bliksemsnel combineeren, de Utrechtsche verdediging stond machte loos en Wolters maakte doelpunten, de één nog mooier dan de andere. Met 30 in ons voordeel ging de rust in. Ook na de thee zaten de onzen, aanvanke lijk althans, er goed op en biet lang duurde het, of het was 40. „Voorwaarts" gaf het echter niet op. Van Nuss zette keer op keer zijn voorhoede aan het werk, en vóór we ons eigenlijk van het gevaar bewust waren, was de stand BLOEMENMAGAZIJN AMSTELVEENSCHEWEG 93 TELEFOON 20320 Leverancier van Bloemwer ken aan Vereenigingen Koopt Uw Sigaren en Sigaretten in het Sigarenmagazijn Amstelveenscheweg 216 - Tel. 24329 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! Ciguretten tegen verlaagde prijzen. Voor Leden en Donateurs der A. F. C. 10 pCt. Korting op Sigaren per kistje. Sportuitslagen worden bekend gemaakt. Eiken Zondagavond CETEM verkrijgbaar. P. BOOKELMAN (DON. A.F.C.)

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 4