Wanneer allen zich van nu af eendrachtig achter hun leiders scharen vrees ik het ergste voor de medailles, die de junioren al in hun bezit wanen. Als allen hun uiterste best doen, dan zal ieder A. F. C.'er zich wederom verheugen in het hernieuwde succes, dat onze Benjamins bereikt hebben. Een groot gedeelte van dit aardige succes tot nu toemoet zeer zeker teruggebracht worden op den prettigen leider, den heer Langevoort, en ik ben er zeker van, dat ook de adspiranten zich geheel aan de zijde van ondergeteekende scharen, wanneer hij dank brengt aan den heer L. voor de zoo leuker wijze, op welke hij steeds de stemming erin weet te houden. Wanneer wij dus even generaliseeren, blijkt, dat alle elftallen, behalve het zesde, nog een goede kampioenskans hebben. Welnu, laten allen zich nu eens voornemen, nu ook .alles er op te zetten, om die kansen te benutten. Het gaat crescendo. Het groote succes kan dan niet uitblijven. En gij allen A. F. C.'ers, die niet meer in elftallen uitkomt, steunt de spelers aan den kant door Uwe aanmoedigingen. Toont hen Uw medeleven. A s. Zondag wordt gespeeld o. a Om 11 uur des voormiddags op het Ajax- terrein in Watergraafsmeer: Ajax 3A.F.C.3, een der belangrijkste wedstrijden voor de eerste plaats in die afdeeling Laten allen, die gelegenheid daartoe hebben, het elftal in de oude Meer gaan aanmoedigen. Om 2 uur op ons veld A. F. C.Hercules. Om 11.30 uur D. W. V. 2A.F.C. 5. Om 2 uur Jos 2A. F. C. 6. En om 10 uur D. W. S. b.- A. F. C.-adspi- ranten, terwijl het tweede elftal in Hoorn speelt tegen Hollandia 2. Spelers en enthousiasten, allen dus present. OBSERVER. CLUBLIEFDE. De A. F. C. loopt nu reeds ettelijke tien tallen jaren mee in het Nederlandsche Voetbal. En ze heeft het in al die jaren goed gedaan. Wel niet ieder jaar direct kampioen van Nederland of gewestelijk kampioen of zoo iets. Ook heeft zij schijnbaar niet die aandacht, welke eene bejaarde, maar nog lang niet af- tandsche dame wel. verdient. Hoewel het haar aan betuigingen van geest driftige belangstelling niet ontbreekt. Wij herinneren ons in dit verband, de uit bundige loftuitingen, welke ons van vele zijden (N. V. B., A. V. B„ Zustervereenigingen in stad en lande, en ook niet te vergeten de Nederlandsche Corinthians) zoo menigmaal zijn geworden. Loftuitingen, verstaat U mij wel, vergezeld van tastbare blijken van belangstelling. Prachtig. We hebben (en doen het nog) dit in de allergrootste mate gewaardeerd. Als iedereen je zegt, vooral als je een dametje bent, dat je toch zoo lief en zoo aardig en zoo goed bent, dan zwelt je borst van weelde, en je gaat je een tikkie verwaand gevoelen. Want: Sing me tiie tales, that to me were so dear; Sing me the song I delighted te hear, long ago, etc. Maar toch, maar toch, als er iets in A. F. C. moest of moet bereikt worden, zijn het de A. F. C.'ers, en alleen de A. F. C.'ers, die er wezen moeten. Dan wordt er appèl nominaal geblazen, en ge ziet ze aanstormen de vele A. F. C.-ge- trouwen, die nu reeds jaren lang (en hopen we nog langen tijd) hun sporthart aan dat van A. F. C. verbonden hebben. Moeiten, zorgen, ze dragen ze gaarne voor de club. En waar ik nu vooral eens op wijzen wil, ze doen het zoo onbaatzuchtig. Zij doen het alleen en uitsluitend omdat zij zoo veel voor de A. F. C. voelen. Zij gaan er niet prat op, op alles wat ze gedaan hebben of doen zullen. Ge hoort ze niet. Slechts enkelen weten (en dat nog ambts halve, om dit woord eens te gebruiken) hoe veel de „oude garde" voor A. F. C. gedaan heeft en nog doet. En ze hebben er vrede mee. Laten wij er voor zorgen, dat diezelfde goede clubgeest, in onze jongeren vaart. Geen hoera enthousiasme, waarbij men het van de daken schreeuwt, dat men toch zoo veel voor A. F. C. over heeft en er zooveel voor doet. Voor iedereen valt er wat te doen in ons verband. Iedereen kan, en iedereen moet de club naar zijn krachten dienen. Maar laten wij het vooral bescheiden doen, Bescheidenheit ist eine schone Zier. Zorgen wij ervoor, dat het er niet op gaat lijken dat men door zijne handelwijze meer zichzelf, dan ons A. F. C. zoekt. Dan ook schenkt clubliefde de meeste vol- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 15