NV H. REPKO 11 tergend langzaam gaat dan de tijd! Nog 8 minuten, nog 6 en als ieder een tegenpunt verwacht, rent Wijbenga door alles heen, plaatst naar Charles, deze passeert nog even op zijn gemak den H.V.C.-back en met een hard schot boven in den hoek geeft hij den verbolgen keeper het nakijken; met de op merking: als dat hij er toch lekker niet bij kon! (Fout. Red.) Wij waren gerustgesteld. H.V.C. gaf den moed op en het einde kwam met een 3—0 overwinning. De vreugde was algemeen, behalve bij Ig- naz, die door een H.V.C.-supporter werd uit- genoodigd een partijtje te knokken. I. trok zich echter bescheiden terug, ter wijl de A.F.C.-bokser Snelleman juist afwe zig was. VELOX—A F. C. 3—4 Regen en stormvlagen waren waarschijnlijk de oorzaak, dat A. F. C. met 10 man, een reserve en 3 supporters naar Utrecht trok. Om 2 uur goot het en we hoopten van harte, dat we niet behoefden te spelen tegen het nog ongeslagen Velox. De scheidsrechter liet echter tot half drie wachten en de spelers begonnen 2 minuten voor half drie reeds aanstalten te maken, om zich aan te kleeden, toen de scheidsrechter binnen trad met de woorden: „Heeren, het is droog, we gaan beginnen". Met den storm tegen begonnen wij met angst en vreeze. Onze jongens konden zich nauwelijks staande houden op het doornatte veld. De eerste aanvallen waren natuurlijk voor Velox, dat Haaxman echter in grootschen vorm vond. Het succes komt onverwacht aan den an deren kant, waar Tony Knopper voorzet; na eenig heen en weer getrap belandt de bal bij j Kijkt naar Uw Hoed, leder ander doet het. i I R EGU LI ERSBREESTRAAT 24 j in j Borsalino- en Wardhoeden j Niek Selles, die rechtsbuiten speelde, en met een zeer tactischen schuiver geeft hij A.F.C. de leiding. Geweldig enthousiasme bij het, uit twee personen bestaande A. F. C.-publiek. Onder- geteekende moest als grensrechter natuurlijk onpartijdig blijven. Razende aanvallen op ons doel, een goal, die zuiver was, werd wegens buitenspel ge annuleerd, een buitenspelgoal werd geteld, een prachtschot ineens uit een voorzet, het is 21, een penalty, en A. F. C. staat met 31 achter. Nog 25 minuten eer het rust is, maar wie dacht, dat het nu voor ons een debacle zou worden, had het mis. Onze achterhoede en onze goalpalen verdedigden, dat het een lieve lust was, en toen de scheidsrechter rusten floot, was de stand nog 31 en de stemming niet terneer geslagen. Met nieuwen moed wordt weer begonnen, Wijbenga wordt in het strafschopgebied in den rug genomen en Piet Bos benut de pe nalty: 32. Vijf minuten later maakt Hannema heel handig den bal vrij, zendt een mooi schot in en de stand is gelijk. Velox geeft den moed niet op en bedreigt meermalen ons doel, zonder succes echter. Aan den anderen kant passeert Charles plotseling 3 tegenstanders, komt alleen voor doel te staan; zou het ongelooflijke gebeuren? Een oogenblik van onvergetelijke spanning en A. F. C. leidt met 43. Nog 17 minuten te spelen, Velox zet er alles op, tevergeefs. Moordend langzaam kruipt de tijd voorbij, maar als eindelijk het laatste fluitsignaal gaat, is de vreugde des te grooter. Ach, ver geef het ondergeteekende als grensrechter, dat hem de modder om de ooren spatte van het dansen. In het kleedlokaal werd de boel afgebroken, de lamp kwam naar beneden, en heinde en verre in Utrecht's gouwen moet het te hoo- ren zijn geweest, dat A. F. C. nooit verloren gaat. CHARLEY. ONZE LAGERE ELFTALLEN. Het vierde. Het vierde ging op het goede pad voort. Met 6—0 werd V.V.A. 3 naar huis gestuurd en dit nog wel met 2 invallers. In den wedstrijd tegen Amstel 3 uit demonstreerden wij de „Black Bottom" en wel zoodanig, dat wij 5 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 11