te molesteeren. Het ingrijpen van den Secre taris voorkwam toen erger. En wat het ergste is, de Heer L. is ook niet geheel vrij van chauvinisme. Ge vraagt bewijs? Ziehier 1.1. Zondag hebben de Jun. BI. Wit ge slagen. Een heele prestatie. De Adsp. moesten tegen Woodward spe len, dat nog ongeslagen is. Daar werd echter door den SCHEIDS RECHTER het terrein afgekeurd. Toen des middags den Heer L. het suc ces van de Jun. werd medegedeeld, zeide hij schamper: „hebben jullie maar met 2—1 gewonnen? Dat hadden onze Adsp. er vast beter afgebracht. Zij hebben vanmiddag een moreele overwinning op het ongeslagen Woodward behaald. Want Woodward heeft uit vrees voor ons het terrein laten afkeu ren." Nu jullie weer. Dat lieten de Jun. zich niet zeggen en direct daagden zij de Adsp. uit om op on zijdig terrein onder een neutralen scheids rechter te laten uitmaken, wie de sterkste was. Om nu echter tot een edelen strijd te kunnen geraken, hebben wij het volgende voorstel aan den Heer Langevoort namens de Junioren: Wij, Observer, stellen elf schitterende draagmedailles beschikbaar voor het elftal, dat zich de beste plaats op de ranglijst verovert. Durft ge dat te accepteeren? Dan ver wachten wij in de volgende Schakel Uw antwoord. Juist toen we dit geschreven hadden, ont vingen we van Jurgens eenige aandeelen en een groote plaat, waarop den sportlie den krachtig werd aanbevolen ALS ZE WINNEN WILLEN, Lotus te eten, ZOET ALS ROOM. Dat doen we natuurlijk. En nu nog een zachte wenk aan een Junior, (ik zal niet verraden wie het is). Als er weer eens op het V.V.A. terrein gespeeld wordt, waag dan niet den heelen middag het eene oog eraan, door steeds maar naar het kleedhuis te kijken, waar achter het buffet Koens Ega als de Ko ningin van „Koekensoopie" troont. Observer. Juniores. Ajax 5 4 1 - 39—4 9 A.F.C. 6 4 1 1 22—19 9 BI. Wit 4 1 2 1 9—8 4 Schinkelh. 4 2 - 2 9—14 4 V.V.A. 3 1 1 1 15—11 3 D.W.V. 2 1 - 1 6—7 2 D.W.S. 5 1 - 4 10—28 2 Swift 3 - 1 2 8—23 1 Ëlectra 2 - - 2 4—13 0 Adspiranten. Woodward 4 3 1 - 13—3 7 BI. Wit 4 3 - 1 10—3 6 A.F.C. 4 2 1 1 10—7 5 Ajax 5 2 1 2 21—12 5 V.V.A. 3 1 2 - 7—5 4 D.E.C 4 - 1 3 3-11 1 D.W.S. 4 - - 4 26—3 0 MET DE JUNIOREN OP HET OORLOGSPAD. We hebben dit jaar, evenals het vorige, de wedstrijden onzer Junioren geregeld bij gewoond, en we kunnen er tot ons genoe gen van gewagen, dat gestage vooruitgang te bespeuren is. Verleden jaar was het maar de kwestie, of wij de laatste plaats zouden kunnen ont gaan. Dat is ons toen na veel hoofdbrekens gelukt. De hoofdoorzaak van den slechten gang van zaken toenmaals was wel deze, dat steeds adspiranten moesten gerecruteerd worden, om het tekort aan Junioren aan te vullen. Nu is dat gelukkig anders. Er spelen nog wel eenige adspiranten in mee, maar die kunnen best tegen de Junioren op. Physiek zijn zij in geen enkel opzicht de minderen er van, en voetballen kunnen ze ook nog wel. Wat echter op het oogenblik zoo goed aandoet, als men de junioren ziet spelen, dat is wel het vurig enthousiasme, waarmede ze zich steeds in den strijd werpen. Het gebeurt meerder malen, dat terwijl zij in het veld niet de meerderen zijn door hun spel, zij door hunne geestdrift nog een goed succes weten te bereiken. Zoo was het 1.1. tegen BI. Wit. Blauw Wit is een der elftallen, die voor het kampioenschap in aanmerking kwamen. Niet zonder vrees toog men dus naar het Nieuwediep, om daar te trachten eenige zeer belangrijke puntjes in de wacht te sleepen. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 9