D.E.C. vormde één geheel, het „klopte" als uitblinkers zouden we noemen doel- Verdediger Komkommer, de midhalf en de (vleugelspelers. Bij de onzen was het verband ver tel zoeken en de hiaten 'tusschen de liniefj onderling, waarvan Donar geen gebruik wsit te maken, werden ons tegerr een sterke tegenpartij als D. E. C. noodlottig. Tonv (Knopper en Piet van der Velde demon streerden bij ons, wat „voetbal" isi' Vooral v. d. Velde speelde een schitte rende partij en behoedde ons voor eert zware nederlaag. Een zeer aangename en onverwachte ver rassing werd ons Zondag j.l. bereid. Met angst en beven zagen we, tijdens een cy cloon met bijbehoorenden wolkbreuk, het eerste naar Utrecht vertekken, om het onge slagen Velox te bekampen. Daar Grimberg niet fit was, was de voor hoede als volgt samengesteld: Selles, Wijbenga, Hannema, Lunge en Knopper, terwijl Tacke midhalf speelde. We kregen het „briesje" tegen, wat voor Nic. Selles geen bezwaar was, om na vijf minuten den bal in het Stichtsche heilig dom te kogelen. Daarna kwamen de gast- heeren zoo overweldigend opzetten, dat on danks schitterend keepen van Haaxman, de rust met een 31 achterstand inging. Na de thee begonnen de onzen met frisschen moed; een ons toegewezen penalty bracht den stand op 32, Hannema maakte gelijk en Lunge wandelde daarna door de heele Velox verdediging heen en bezorgde met het onschuldigste gezicht van de wereld Velox de eerste nederlaag. De vreugde in ons kamp was natuurlijk enorm over deze even onverwachte als ver diende overwinning. We hebben thans 7 punten in 7 wed strijden, een, gezien de zware wedstrijden, die we gehad hebben, niet onverdienstelijk resultaat. Theoretisch hebben we een zéér klein kansje op de eereplaats, en daarom moet er nog met alle macht gewerkt wor den om die kans te behouden en te ver- grooten. En ook, als we dat resultaat niet zouden bereiken, denk er dan om, dat je altijd nog kan dansen, al is het niet met de bruid! Dan is een van de bovenste plaatsen in deze zware afdeeling een toch óók zeer eervol resultaat. ONS 2e ELFTAL. De nederlaag tegen Hollandia II heeft onze spelers geïnspireerd tot betere dingen en zelfs geleid tot een onverwachte produc tiviteit. Uitslagen van 52 tegen Stormvo gels II, 60 tegen Haarlem II en 71 tegen V.V.A. II spreken voor zich. Wedstrij den als de 2 laatstgenoemde brengen weer oude herinneringen in het geheugen terug en met genoegen ontruk ik die aan de ver getelheid, wetende, dat dit vele A.F.C.-ers van het oogenblik minder zal interresseeren dan wel diegenen, die ook het 2e van de reserve le klasse kennen. Een jaar of vijf geleden, het laatste jaar in die klasse, kwam V.V.A. II met 9 man op ons veld om ons te bestrijden en won zelfs met 53. Thans een krachtig en pittig A.F.C.-elftal tegen een V.V.A.ploeg, die verschillende oude be kende gezichten als Verkesz, Blauw, Mat- thieu, van Eek, Henke enz. bracht, maar geen nieuwe jonge gezichten, die veel be loven. Een pas gedegradeerd V. V. A. II tegen een pas gepromoveerd A. F. C. II! Wat zijn de rollen veranderd, want 5 jaar geleden was juist V.V.A. II runnerup voor het Kampioenschap. 't Was dan ook met trots, dat een onzer spelers bij een stand van 60 verklaarde tegen één der V.V.A. menschen, die ook destijds van de partij was, dat de 53 nederlaag gewroken was. Ook de wedstrijd tegen Haarlem II bracht herinneringen aan den altijd goeden ouden tijd in de reserve le klasse, 't Was toch in hetzelfde jaar als bovengenoemd, dat vele ploege n(H.F.C. II U.V.V. II Spar taan II en niet te vergeten A. F. C. II) in de verdrukking kwamen, ondanks een puntenaantal van 10 of 12. Den laatsten competitiedag moesten we Haarlem II ont vangen, een wedstrijd die voor Haarlem besliste voor het Kampioenschap, voor ons daarentegen degradatie zou beteekenen bij een nederlaag. Een gelijk spel kon ons red den. Die wedstrijd was akelig spannend, rust 00, na de rust een geweldige pressie van A.F.C.zijde op het Haarlemdoel, doch zonder succes en toen v. Ooij, Holzappel en v. Nek ver opgedrongen stonden, wist Haarlem te scoren en met 10 te winnen, daarmede het Kampioenschap behalend en onze degradatie voltrekkend. Dan doet een 60 overwinning van te genwoordig extra goed en wordt het besef levendig, dat A.F.C. II weer diezelfde klasse moet zien te bereiken, waar men zoo graag A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 4