14 Per saldo bereikte onze leider 55 onder uitbundig gejuich der aanwezigen. De kans bracht echter geen geld in ver houding tot de welsprekendheid op. Maar wat een handige zakenmenschen! Ik hoorde Dijkhuis zijn eigen uitslag op jagen, zag Tinus sluw berekenen wat hem zijn niet uitgeoefend claimrecht opbracht in contanten, toen Snelleman brutaalweg f 3. bood voor 51 in Hollands voordeel.....;., en hing. Wie er ten slotte wel 'bij voer zult u vragen? Natuurlijk hebben velen gezegd: „het Ka pitaal zelf". G. Bosch zat handig uit te rekenen bij welke combinatie hij de meeste kans maakte en kocht 32 voor Holland, 32 voor Duitschland en 22. Hij won dan ook den len prijs van f50.Een Tip voor anderen om een volgend keer systematisch te wer ken of G. Bosch in de gaten te houdeni Alleen zal laatstgenoemde wel zorgen, dat hij zijn tegenbieders om den tuin leidt. De 2e prijs a f12.was voor De Bruin, (met rust stand in het voordeel van Duitsichland) alleen een beetje duur betaald met f6. Resumeerend een gezellige avond, veel pret, een douceurtje voor de „Schakel" van f10.en ten slofte dank aan Van Amstel voor zijn Initiatief. Luistervink. ARE WE DOWN HEARTED?... NO!!! Een kleine op- (vooral geen aan-)merking zij het mij hier vergund in alle bescheiden heid te mogen maken. Vrees niet, dat ik me zal wagen aan cri- tiek op „het" of op „een" elftal. Verwacht nog minder van mijn hand eenige beschou wingen over de faits et gestes onzer elftal commissie. Evenmin zal ik me vermeten da den of het tegenovergestelde daarvan door ons bestuur verricht of nagelaten te gispen. Neen, slechts tot U, aanvallige supporte ressen, getrouwe supporters onzer dierbare vereeniging verstout ik mij eenige woorden van advies te richten. Zoo vaak toch reeds frappeerde mij het feit, dat wanneer ons eerste elftal een zijner helaas te sporadische overwinningen bevocht, de aanmoediging niet van de lucht was. Een enthousiast gebrul prikkelde dan zon der ophouden ons team tot grootere energie. Bij een 10 voorsprong vol geestdrift, bij 20 reeds uitgelaten, bij 30 als ra zend en bij 4—0 of meer eenvoudig waan zinnig, schreeuwen, gillen, tieren en razen onze uit hun equilibrium gebrachte onder steuners; steeds, evenals nu wijlen Olivier Twist, om meer vragend. Maar nu de keerzijde van de medaille. Bij 0—1 neerslachtig, bij 02 in de put, bij 03 of erger, eenvoudig nowhere. Ik vraag U slechts in gemoede, is dit logisch? Wanneer denkt U, dat onze spe lers uw moreelen steun, zich uitend in een min of meer onwelluidend geloei, het meest behoeven? Als het zoet der overwinning hun reeds toelacht, of als de nederlaag hun aangrijnst? Dames en Heeren, Supporters der A.F.C. ook op Uw gebied heeft onze roemruchte vereeniging een reputatie hoog te houden. In vroeger jaren trokken vijf of zes suppor ters met ons elftal mee naar buiten, en wisten dan een geluidvolume te ontwikkelen, dat alles wat de tegenpartij kon bieden, verre achter zich liet. En menige oogen- schijnlijke nederlaag werd, mede dank zij hun hulp, in een overwinning omgezet. Neemt dus deze wijze les van een in den dienst der A.F.C. vergrijsden supporter ter harte. Juicht als onze elftallen winnen. Maar schreeuwt harder, veel harder als een neder laag hun deel schijnt te worden. En vooral geen overluide critiek van de kanten. Ieder A.F.C.-vogeltje speelt nu eenmaal zooals het gebekt is. (Dit lijkt niet heelemaal juist). Maar kweekt bij Uzelf de overtuiging, dat elk speler geeft wat hij geven kan en meer kan toch ook het mooiste meisje niet. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 14