duizenden bezoekers langs zich heen heeft zien gaan in onzen ouden Glorietijd. Dit bord staat thans links van den in gang op het z.g. Eilers' veld, doch verkeert in een, wij zouden haast zeggen, verloopen conditie. Wie meldt zich bij ondergeteekende aan, voor de restauratie resp. vervanging door een geheel nieuw bord? Aanbiedingen liefst vergezeld van ge kleurde ontwerpen. Het spreekt van zelf dat het eveneens op prijs zal worden gesteld, indien een artistiek houtbewerker hier de hand reikt aan een Frans Hals in den dop. Hier wordt de kans der openbaarheid geboden. De Comm. van Mat. DE A.F.C. BEURS. Het vorige nummer bracht ons de uitk voerige toelichting van de „Sweep-Stake". Ondanks de heldere hersens, die de A. F. C.-ers voor het meerendeel bezitten, bleek toch, dat velen het maar gemakkelijker ge vonden hadden, die series cijfers en moge lijkheden half over te slaan en bij een ander eens te informeeren of die wijzer waren geworden. Echter indien men het stjukje toen kalm las, lag het goud zoo ongeveer opgeschept en zag menigeen de kans schoon, zijn in deze tijden spreekwoordelijk gewor den slechte financiën eens duchtig op te knappen. Of het zoover gekomen is, dat velen zich een klein grondkapitaaltje ge vormd hebben zal ieder voor zich het beste kunnen uitmaken. Een rijke opkomst leverde het bewijs dat de „Sweep-Stake" de leden nieuwsgierig had.gemaakt. De loten gingen vliegensvlug tot den gestelden minimum, tevens maximum prijs weg. Daarna de uitslagen-toewijzing. Glun dere gezichten bij menschen met uitslagen van 4—1, 3—1, of 2—1 voor Duitschland en logisch waren er dus minder tevredenen, die b.v. 50 of 51 voor Holland! zich toegewezen zagen. Dit was het voorspel. Veilingmeester Piet Vermeulen nam de leiding op zich en bood de uitslagen bij ppbod aan. Eerst nu bleek, dat het geen hersenwerk was en dat het nu slechts een kwestie van geld geworden was. Begon men al aarzelend en gingen dei eerste loten nog voor ca. fl na een paar minuten was het geschreeuw niet van de lucht en probeerde ieder A.F.C.-er den ander te over- bieden tot op een gegeven moment men er ééntje wat je noemt liet „hangen". Brand- willig bleek de beurs te zijn op een kleine Duitsche overwinning of een gelijk spel. Prijzen van pl.m. f4.— werden ihierVoor gemaakt. Flauw waren Hollandsche kansen. Als de biedingen niet hard genoeg opliepen dan kwam de promotor zelf, Van Amstel, ook aan bod en direct voelden ander kapita listen de tendenz aan en gokten mee. Aardig was het hoe Piet Vermeulen den 5—5 uiti- slag aanprees, als zijnde de juiste uitslag (Heeft hij niet gelijk gekregen?) Hoe zoo'n ^auctioneer er toe kan komen om precies zoo'n drukte te maken van een 5—5 wed strijd en het juiste verloop aan te geven! Hij begon met Duitschland een nul of vier voorsprong te geven, onder steedsi afkeu rend geroep der Hollanders. Daarna de taaie Hollandsche vasthoudendheid, die dank zij Tap, die de eenige aan Vermeulen be kende Hollander bleek te zijn, in een mini mum van tijd en gauwer dan we van A.F.C. gewend zijn een stuk of wat doelpunten maakte. Het Jaarlijksch „Harree" feest za gehouden worden op ZATERDAG 27 NOV. a.s. Huize „Bellevu" Concertzaa (Ingang Marnixstraat) Introductie verkrijgbaar bij de Harre leden en aan het Secretariaat P.C. Hoofdstraat 75 - Tel. 215C Feest-arrangeur J. R. v HINTE. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 13