Firma H. ERKELENS 10 Voor de rust waren wij inderdaad ster ker. Dat wij onze meerderheid in niet meer dan twee goals uitdrukten, was meer aan pech dan aan den krachtigen tegenstand van BI. Wit te danken. Wel verdedigden ze met man en macht, maar toch zagen Dirk, Cardozo en Bromet kans meerdere schoten op het doel te lossen. Eenige flinke pillen scheerden de lat of gingen er vlak naast. Na de rust, die met 20 inging, werd het echter anders. Aanvankelijk bestormden de onzen weer de BI. Wit veste, doch na een minuut of tien was dat afgeloopen. Toen kwamen de BI. Witters zoo geweldig opzetten, dat het bij ons in de achterhoede een „sauve qui peut" werd. Toen beging de half-linie de groote fout om maar steeds voor ons doel te blijven hangen, zoodat, wanneer een BI. Witspeler in het middenveld den bal had, hij dezen ongehinderd tot vlak bij het strafschop gebied kon opbrengen zonder op tegenstand te stuiten. Wel hield toen onze keeper meer dere flinke kogels der BI. W. voorhoede, maar het liet zich aanzien, dat een tegen- punt niet zou uitblijven. Dit kwam dan ook weldra. Sabel viel nog naar den bal, maar waar hem het uitzicht door de achterspe lers benomen werd, zag hij hem te laat om nog reddend te kunnen optreden en ijzig kalm rolde de bal het doel in. Dat was het teeken voor de onzen om alles op alles te zetten. Men wees van den kant de half-linie op hare fout, en toen deze wederom mede ten aanval trok, was het overwicht van BI. Wit gebroken. Aanval is nog steeds de beste verdediging. Zoolang een elftal een aanvallende positie inneemt, hebben de tegenstanders al hunne aandacht te schenken aan hunne verdediging. En het is juist de taak der half-spelers er- WIJNHANDEL - SLIJTERIJ BOTTELARIJ j Het meest bekende vertrouwde I adres van prima Wijnen, Gediste- leerd, Fijne Likeuren en geïmpor teerde Cognacs. OVERTOOM 284 TEL. 22961 j voor te waken, dat men niet steeds een verdedigende positie inneemt. Zij moeten de voorhoede ten aanval op stuwen. Toen BI. W. wederom op eigen helft was teruggedrongen, kregen we verschillende kansen om te scoren. Eenmaal zelfs stond Bromet voor open doel, terwijl de keeper uitgeloopen was. Zijn schot ging echter jammerlijk naast. Tegen het laatst wederom eenige aanvallen van BI. W. en toen ont kwam ons doel nauwelijks aan doorboring. Eenige corners leverden den BI. Witters geen succers op, en met BI. W. in den aan val kwam weldra het einde van dezen span- nenden wedstrijd. Over de spelers het volgende: Sabel in het doel is nog geen Gofebel. Hij is nog wat te langzaam' in 2]ijn bewe gingen en heeft de ballen ook niet klem- vast. Hij heeft er echter goed het oog in, en kan na gestadige oefening nog veel bereiken. Van de achterhoede is aanvoerder Stroo- bach wel de beste. Hij grijpt flink in en verstaat zich ook wel met zjjn half-speler. Zijnt rappen kan nog wel iets beter. v. Gaa ien schijnt er bij verleden jaar niet cjp vooruit gegaan te zijn. Verleden jaar wist hij steeds retsoluut in te grijpen en met forsche trappen zijn gebied te zuiveren. Tegenwoordig speelt hij te weifelend. Hij talmt te veel eer hij aanvalt en raakt daarbij de ballen dikwijls maar half. Daarenboven komt het dikwijls voor, dat terwijl zijn half-speler Otto een aanvaller tegemoet treedt, hij ook nog tracht dien zelfden man aan te vallen in plaats ervoor te zorgen, dat hij z,ulk een positie inneemt, dat hij den nevenman dekken kan. Eetn beetje meer oplettendheid en wat meer „feu sacre" zal hem geen kwaad' doen. Halves en backs moeten elkander bij een aanval zooveel mogelijk aanvullen. Tichelaar als spil heeft nog niet vol doende routine op die plaats om inder daad de spil van het elftal te zijn. Hij is echter een stugge werker en zal er onge twijfeld wel inkomen. Het eischt trouwens ook heel wat, om een plaats als de spil- plaats voldoende te bezetten. Hij dient echter zich meerdere controle over den bal eigen te maken en verdeir moet hij aandacht besteden aan zijn trap pen. Het valt hem nog moeielijk een bal: van de spilplaats direct naar den vleugel te trappen, waardoor hij het spel verplaat- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 10