IWujc Firma J. NAHUIS - GROENLO irrr - v! s r T" derd kijken, maar het is zoo en dat na een 30-jarig bestaan! Hoe ik er toe kom om dit te beweren, och, mjjn alziend oor hoorde het volgende: r Na de bovenbedoelde debacle werd er in den trein tot liquidatie besloten. Onmiddellijk bleek, dat A.F.C. eenige handige kooplieden rijk is. Allereerst werd een min of meer bejaarde linksbuiten ter overname aangeboden, maar gebrek aan belangstelling voor de kwaliteit van dit artikel was oorzaak, dat de man werd opgehouden. Vervolgens werd in veiling ge bracht een gave keeper met handschoenen en eminente bewijzen van talent. De vraag was overweldigend en de biedingen liepen tot in zulke hooge cijfers, dat Engelsche profclubs nog zouden rillen en beven. Een stevige mid denvoor ging tot matigen prijs vlot van de hand. Onze goede lobbes van een elftalaan voerder kon nauwelijks als zoodanig een re delijk bod verkrijgen. De rest ging voor een lump-sum over aan een pasbeginnend clubje. Er viel nog meer van de aloude A.F.C. op te ruimen. Op een stelletje afgedankte supporters reageerde de markt flauw. Officials werden meer gevraagd. Halfwas le en 2e „schat -bewaarders vlogen weg en ook een handig secretaris werd direct door een bekend kooper uit A.V.B.-kringen uit de markt genomen. De eere-voorzitter werd tot hoogen prijs, naar men zegt voor rekening van een antiquair, overgenomen. Elftalcom missie was geheel zonder kooplust. Alleen op een betere soort waren biedingen te ver krijgen. Achteraf hoor ik, dat de tot stand gebrach te verkoopen ongeldig zijn, omdat de make laar niet beëedigd was. Gelukkig maar voor A.F.C. 't Ziet er somber genoeg uit na heden. Zal het wispelturig lot hét a.s. Zondag tegen V.V.A. beter met ons maken? Ik hoop het van harte, waarmee dan wel weer de liqui datie geheel van de baan zal zijn. Aldus de voorstelling, die een jolig A.F.C. zich op den terugweg maakte na een smade- lijken 5—2 nederlaag. LUISTERVINK. De Nederlandsche Corinthian. Zooals men wellicht reeds uit de kranten zal hebben vernomen, wordt met ingang van Januari a.s. het maandblad „De Nederland sche Corinthian" omgezet in een weekblad. „De Nederlandsche Corinthian" is in A.F.C.-kringen geen onbekende en telt ook onder onze leden talrijke abonné's. Zeer ze- STOOMHOUTZAGERIJ - HOUTHANDEL. LOONZAGERIJ ker zullen deze het bovenstaande nieuws met genoegen vernemen. Want „De Nederland sche Corinthian" is geen gewoon sportblad. Dit blad toch draagt een bijzonder cachet, heeft iets aparts, niet alleen door de talrijke fraaie kieken en de keurige verzorging, waar door het uitblinkt, doch vooral door den in houd. Hierin toch geen dorre wedstrijdver slagen, geen eindelooze uitslagenreeksen en uitingen van wat men zoo in den wandel noemt „goedkoope journalistiekZooals be kend, beoogt „De Nederlandsche Corinthian" de bevordering van het zuivere amateurisme en „good sportmanship", doelmerken, waar naar ook elk rechtgeaard A.F.C.-er (en vooral onze jongere spelers) behoort te stre ven. Het behoeft daarom geen betoog, dat de A.F.C. de Corinthian-gedachte een warm hart toedraagt en we juichen het dan ook ten zeerste toe, dat de actieve redactie van „De Nederlandsche Corinthian" den moed heeft gehad (want voor een dergelijke omvangrijke taak, welke geheel „con amore" verricht wordt, komt veel meer kijken, dan menig out sider zou denken) het orgaan elke week te doen verschijnen, ten einde op deze wijze de Corinthian-gedachte in Holland nog meer in gang te doen vinden. We wenschen den heeren Pater, Lugard, c.s. veel succes toe en hopen, dat deze regels er toe zullen bijdragen, dat de A.F.C.-ers, welke nog geen abonné van „De Nederland sche Corinthian zijn, zich omgaand op den nieuwen jaargang zullen abonneeren. Men kan zich opgeven bij onzen secretaris of wel direct bij den uitgever. Zie de annonce in dit nummer.) S. L. W. Tweede Jaarfeest Reds' Band. 2 December jl. vierde onze bekende Reds' Band haar tweejarig bestaan met een intiem avondje in Bellevue. Het was 'n welgeslaagd - 7 I lljlii t TELEFOON No. 10 levert alle soorten INLANDSCH BESTEK HOUT als: beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsliggers en Wisselhouten voor Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 7