Café „MODERNE" Lathyrus Leidscheplein 19-21, Amsterdam BLOEMENMAGAZIJN ROKIN 123 Met ons Eerste Elftal naar Assen en Apeldoorn. Zoo ging dan in den vroegen morgen van een triestigen Kerstdag, een béte schare voet ballers, schaars voorzien van eenige officials, de binnenlanden van Drente in, om haar krachten te meten met Achilles, de Noor delijke le klasse, en daarna met A.G.O.V.V. te Apeldoorn. 't Behoeft natuurlijk geen betoog, dat de stemming en de benauwdheid er al spoedig inzat in de kleine coupé, met z'n tien zit plaatsen en veertien inwoners. De stemming bleek uit 't valsche geloei, dat uit alle mon den, op één na, te voorschijn spoot. Die ééne mond, die zweeg, zooals onze tribune zwijgt als de tegenpartij een doelpunt maakt, die mond verwenschte al dat getier, al die A.F.C.-ers en den 2den Kerstdag naar de Drentsche hei, waar we door zouden rijden. Trein-ziek!?! Weldra kregen de gokkers de overhand en werd de ruimte gevuld met het gejammer van een Weijbinga, die 11 cent achterstond, met het ,,tu-tu "-geroep van een Breethof, terwijl Sijmen z'n groote platte pet, expres voor deze gelegenheid aangekocht, extra diep op zijn wenkbrauwen drukte en zijn winst, bestaande uit 17 spie, edelmoedig an nuleerde. Ongemerkt ging dan ook de tijd voorbij en voordat we 't wisten waren we in Zwolle, waar twee telgen van 't huis de Vilder zich bij ons aansloten, en één onzer de nieuwste schlager begon te zingen: „We waren met z'n honderden" etc. Met vernieuwden moed werd de reis en t gokken voortgezet en na een „stief kwar tiertje" kwamen we in Assen aan. Eén mede reiziger werd slechts vermist: de hoed van Dick, doch later bleek dat deze (die hoed) Hoek Langebrugsteeg Levering van alle Bloemwerken. zich vermomd bij 't gezelschap gevoegd had: Kali had er n.m. twee op. Nauwelijks hadden we onze voeten aan wal gezet of we werden hartelijk door de bekende ,,Achilles"-leden: Kalmar en Kauf man, welkom geheeten en nadat de kennis making had plaats gehad, in een gammele autobus gestopt (let op 't pleonasme: gammel en autobus en naar ,,'t W^apen van Drente" getransporteerd, onder 't geloei van diverse volbloed A.F.C.-liedjes, als: „Die A.F.C.- luidjes" en „Een ouwe heer van tachtig jaar etc." (Woorden van „C. en A.", muziek van v. Gent en Loos). En wat zullen we zeggen van den wed strijd tegen Achilles. Een kei-hard terrein, dat meer leek op de Amstelveensche Poel bij vriezend weer, dan op een voetbalveld, en een tegenpartij, die over 't algemeen even veel verstand van voetballen had als Piet Wessel van warme kwast met suiker. Onze jongens wonnen dan ook met 63, wat Haaxman z n schuld ook niet was. Na den maaltijd kwamen de lang ver wachte oogenblikken: Eerst „thé dansant" en daarna een diner. Onnoodig te zeggen, dat we ons best amuseerden. De Achilles- aanvoerder Kaufman, die zich 's middags als een prima voetballer had doen kennen, gaf ons ook aan de bittertafel met knobbelen handen vol werk, maar als tafelpresident bij 't diner moest hij 't toch afleggen tegen het enthousiasme van Jaap van Nek, die hem een augurk in zijn keel gooide en tegen de vechtlust van Frans de Vilder, die hem dreigde met een stuk hout, dat kort tevoren nog als vierde poot van een stoel gefungeerd had. t Glanspunt van den dag was een „soirée dansante" in de bovenzaal van ons hotel. Menige kans en dans werd er gemaakt en veel verliefde blikken werden er geworpen: G. J. de Boer - 5 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders.'

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 5