Bij het Nieuwe Jaar. Bij den intree van het Nieuwe Jaar Breng ik als Schakel-rijmelaar Allen A.F.C.-ers. vrouw en kroost, Een welgemeenden Nieuwjaarstoast. „Prosit Neujahr". Dames. Heeren, Laat me U hartelijk feliciteeren! Dat gij dit jaar weer vele keeren Ons terrein zult frequenteeren En daar het spel van onze „faire" Spelers wel zult apprecieeren En ook braaf zult applaudiseeren. Want onze boys zijn fijne heeren, Die zulks hoogelijk waardeeren En die U dan diverse keeren Op een nederlaag zullen tracteeren. Ik zou ze graag eens mores leeren, Deze roodgetruide heeren. Die nu al zoovele keeren Vreugd in droefnis deden keeren Omdat ze het toch nooit leeren. Maar wat baten me deze klachten, Laat ik liever hiermee wachten En U eerst eens gaan verhalen Uit de A F.C.-annalen Van het afgeloopen jaar. Het begon zoo goed, ja dat is waar. Ons groote dertigjarig feest Was een als nimmer nog geweest, Grootsche hulde, drukke dagen, Talloos overladen magen. Dansen, fuiven, extra Schakel, Feestcommissie haast voor mirakel, Galli eerelid geslagen, Reds' Band onvermoeid aan t zagen, Schaf beloond met 't eermetaal Door den Bond van Tonny Staal! Maar als steeds, het is bekend, Ook aan dit feest kwam een end, En toen moesten we voor ons fatsoen Ook weer wat aan voetbal doen. Na een droevig slecht begin Hielden we den moed er in En we eindigden vrij en blij Als de vijfde in de rij. Voor de „Cup" werd zwaar gestreden; We sloegen Zandvoort, doch we leden Tegen Donar, sakkerloot, Een te vroegen bekerdood. Het tweede leverde een ruize-strop En kreeg als maar op zijn kop; Het eind van de historie was Degradatie derde klas. Beter deden vier en zes, Die gaven iedereen een les En werden (zoo moest het eerste doen!) Van hun afdeeling kampioen. Dit „championship" werd natuurlijk gevierd En in Bellevue werd weer lustig gezwierd. De animo voor cricket was dit jaar enorm Maar de spelers helaas waren dikwijls uit [vorm, Dus geen kampioenschap, integendeel. Het leek wel ruzie, en dat scheelde ook niet [veel. Ons vijfjarig zusje schijnt wat zwakjes te [wezen, Ik hoop als ze zes wordt, dat ze gauw zal [genezen. Ook hielden we de traditioneele bottertocht, Onder de leiding van Piet, die er weer wezen [mocht. Maar het weer was te mooi, het was niet [je dat, Want een A.F.C.-bottertocht hoort nu [eenmaal wat nat. Dan behoor je zoo van de stormen en winden [te zingen En moet je als je thuis komt, je boord uit [kunnen wringen. Daarom Piet, als we dit jaar weer gaan [varen, Bestel dan in Godsnaam wat buiswater- [baren! Zoo langzamerhand kom ik in dit rijm- [sermoen Aan den aanvang van het huidige seizoen. De Arol-wedstrijden waren een [reuzensucces En bijna gaven we zelfs Blauw Wit een les. Ta er waren menschen (hoe zijn ze zoo [dwaas?) Die gaven ons zelfs kans op de eerste plaats. Aanvankelijk scheen het als zou het zoo zijn. Maar natuurlijk, van „Voorwaarts verloren [we fijn. En toen we 't ook tegen V.V.A. niet konden [halen. Begonnen onze kansen aanmerkelijk te dalen. Nog hoopten we dat 't misschien wel zou [lukken Maar toen kreeg (zoo zegt men) de Elftal commissie nukken, Met het gevolg, dat Z.V.V. ons flink wist [te kloppen Doordat Haaxman vijf ballen niet wenschte [te stoppen. Maar Haax beweert, dat Z.V.V. ons kon [kraken, Omdat onze voorhoede geen goals wenschte [te maken! En nu V.V.A. ons wederom wist te slaan, Zijn onze kansen totaal naar de maan. - 2 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1926 | | pagina 2