REPKO A.F.C. ers N.V. H. gon, die bijna Symen Wit en Jan Buys met loketten en al wegspoelde, die ons dwong entréekaartjes te leenen bij den grooten buur, het Stadion, en die ons, gelukkig, handen vol werk gaf. In de file, die voor het 30 ets. loket moest wachten, werd braaf gekankerd. „Zeg vader, als de wedstrijd afgeloopen is, hoor ik het wel, hè?" „Nog een oogenblikje meneer, u kunt direct doorloopen." „Zeg, zwarte bliksem, krijg jij percenten van het zaakie, dat je zoo lollig kijk? En ondertusschen scheurde Jan Buys 3 dubbeltjes-kaartjes voor een van 30 cent en vloekte Symen me stijf, als ik om wisselgeld stond te bedelen voor Jan Bosch, die in het 90 cents loket de wanlhoop nabij was, want niemand gaf 90 ets., maar iedereen een 9 Maar het liep, het liep zoo schitterend, dat de tribunes een wel heel gezelligen aanblik boden, toen de wedstrijd begon. Die wed strijd' Wat er door ons genoten is en wat er in ons omging. Sinds 1920 het gevecht om aan de laatste plaats te ontkomen, de vaak wanhopige strijd voor een handjevol getrou wen, en nu een tweeduizend menschen, die ons eerste een schitterenden wedstrijd zagen spelen tegen dat gevreesde Hercules, het Hercules met de internationals. Het was een middag om niet gauw te vergeten, een mid dag waar nog over geboomd zal worden, ook als er tientallen nieuwe indrukken zijn, die dezen zouden trachten te verdringen. Voorwaarts-A.F.C. 2-1. Vol goeden moed trokken we naar Utrecht om te trachten ook Voorwaarts aan onzen zegewagen te binden, maar het mocht niet zijn, en terecht. Het elftal, dat een week te voren uitstekend had gespeeld tegen Her cules was eenvoudig niet meer te herkennen. De opstelling is als volgt van rechts naar links: Haaxman (doel), v. d. Velden en Van Nek (a), Korneman, Hütter en Bos (m.), Wybenga, Grimberg, Koeslag, Wolters en Noordendorp (v). Reeds direct blijkt, dat Voorwaarts niet van plan is ons den wedstrijd cadeau te geven en fanatiek komen zij steeds ons doel belagen. Na 5 min. raakt Hütter onklaar en wordt vervangen door Hartog. Steeds komt Voorwaarts enthousiast terug en we mogen werkelijk van geluk spreken dat geen doel punten ontstaan. Zoo nu en dan komt onze aanval ook even los, maar zonder resultaat. Kort voor de rust een aanval van Voor waarts, de bal komt bij hun spil en deze zendt van verren afstand een harden sdhui- ver in, die doel treft. Rust 10. Bij de hervatting gaat Koeslag spil spelen, Hartog links-buiten en Noordendorp midden- voor. Voorwaarts is nu niet zoo actief als voor de rust, zoodat thans het moment is aange broken, dat A.F.C. zich kan laten gelden. Echter onze tegenpartij is taai, speciaal kee per, spil en linkshalf verdedigen stug. Onze voorhoede krijgt eenige goede kansen, doch weet hiervan geen gebruik te maken. Als er ca. 20 min. gespeeld is, maakt Grimberg een bal volgens alle regelen der kunst vrij en be sluit met een goed schot, dat de keeper niet kan houden (11). Wij denken reeds den wedstrijd te kunnen winnen en in de volgende minuten lijkt dit ook zoo. Daarna komt Voorwaarts weer op zetten, hetgeen haar vergemakkelijkt wordt, doordat er bij ons vrijwel systeemloos ver dedigd wordt. Kort voor het einde raakt v. d. Velden, die overigens niet kwaad speelde, een bal half en de redhtsbinnen maakt met een ongelukkig „schotje" er 21 van. V/e zijn geslagen en in de resteerende Kijkt naar Uw Hoed, leder ander doet het. REGULIERSBREESTRAAT 24 m Borsalino- en Wardhoeden KIEST RUDGE WHITWORTH - 6 - RIJWIELEN EN MOTORRIJWIELEN II. c. VAN DEN BERG *(h A. Berveling HOBBEMASTRAAT 8 TELEFOON 20295 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 6