Café „MODERNE' Fa. Ouwehand Pieterman Leidscheplein 19 -21, Amsterdam TOUWWERK STAALDRAADTOUW van die club thuis te noemen, terwijl ook mijn compagnon eigenaardige moeilijkheden op dat gebied ondervond. Ik bracht ,,het geval" 's avonds thuis ter loops ter sprake; dat het toch wel aardig was om het te zijn; ik was toch van jongs af A.F.C. -er; en je sprak nog eens dezen en genen. Mijn vrouw reageerde, zooals alleen een Eva's dochter dat kan: ze begreep wel, dat ik buiten mijn werk óók wat wilde heb ben; de ééne man heeft een auto, de ander verslingert zidh aan radio, waarom zou ik niet verschwarzt zijn met A.F.C.? En zoo begon ik me langzamerhand te interesseeren voor het feit, wie mijn tegencandidaten zou den zijn. Na eenige dagen kwam Broeksmit aan de telefoon. „Gefeliciteerd, hoor, je bent penning meester!" „Zoo, maar what about mijn tegencandi daten?" „Die zijn er niet Ik veronderstelde, dat dat zeker meer verregaande laksheid van de leden, dan wel zoo n buitengewoon vertrouwen in mij zou zijn, docht het bleek, dat ik me toch werke lijk zeer vereerd moest voelen. De avond van de algemeene vergadering kwam; nauwelijks had ik mijn eerste Pils bemachtigd (ieder, die op A.F.C.-vergade- ringen de enorme vraag naar Heinekens ge zien heeft, zal toestemmen, dat bemachtigen hier het eenige juiste woord is), of mijn beste vrienden vroegen me „dat ze zeker niet naar me geïnformeerd hadden, want anders En toen me dan ,/het beheer der gelden" werd overgedragen, mompelde iemand ach ter me: „Kan je hebben, zeg, nou jullie pas een baby hebben." Zoo was ik dan penningmeester, wat me het eerst duidelijk werd, toen ik tijdens het eerste uur van mijn functie vijf verzoeken om uitstel van betaling en zes verzoeken om een rondje genoteerd had. 's Avonds bij het naar huis gaan goot het en ik bedacht, dat wan neer ons eerste den volgenden dag tegen Hercules half zoo zijn best zou doen als thans Pluvius, het resultaat wel eens heel gunstig voor ons zou kunnen zijn. De 27ste September brak aan met halven storm en zware regenbuien. Op een voor een normaal mensch nog nachtelijk uur rinkelde de telefoon. „Kunt u me ook zeggen of het A.F.C.-terrein goedgekeurd is?" Ik legde de scheerkwast neer en keek peinzend over de natte, modderige velden. Zou A.F.C. goed gekeurd zijn? Ik nam de hoorn en deelde mede, dat ik het over een kwartier zou weten. Of ze nog even wilden terugbellen. Ja, je bent bestuurslid of je bent het niet. Maar dat ik's Zondagsnachts om half tien al moest weten, of het terrein goedgekeurd was, had ik toch niet gedacht. Na lang nadenken be sloot ik Piet Wessel op te bellen en deze gaf, terwijl buiten de storm de reeds kaal worden de boomen geeselde, blijk van het bezielende vertrouwen, dat A.F.C. altijd voor onder gang behoeden zal. „Goedgekeurd? Nou, ik denk het wel. Waarom zou ons terrein afgekeurd zijn?" Och ja, waarom? Drie dagen en drie nach ten noodweer schenen niet den minsten in vloed op het terrein te hebben en waarlijk, toen ik om een uur op het veld kwam, was het in schitterende conditie. Het beste veld van Amsterdam! De loketten werden geopend, het spel kon beginnen. Toen kwam de tijding dat Spar- taan-Ajax afgekeurd was en op hetzelfde oogenblik kwam een vroolijk zonnetje door de jagende wolken breken. Broeksmit en ik voelden ons als nieuwbakken schouwburg directeuren bij de eerste groote voorstelling. We knipoogden tegen elkaar als het een beetje drukker begon te loopen, tot om 1.50 precies een stormaanvaal op de loketten be- Prins Hendrikkade - Amsterdam Telefoon 49338 G. J. de Boer - 5 ysBHBHnsnm Heeren aannemers vraagt ons eens prijsopgave voor: A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerden! mgL^L;

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 5