Ijzerwaren en Gereedschappen G. J. EILERS Co. J. L. H. SMITS Co. minuut spelen ook Kali wegens een ongeval moest uitvallen. Walder nam zijn plaats in, doch bleek ongetraind, zoodat hij na de pauze weinig meer presteerde. Het spel van v. d. Velde als spil was een openbaring, terwijl ook Ruys op de backplaats goed werk ver richtte. Het zwakke punt was weder de voor hoede, die weer onmachtig bleek van de vele opgelegde kansen te profiteeren. Voor de pauze wist Grimberg met een welgeplaatst schot ons de leiding te geven. Na de hervat ting kreeg onze voorhoede verschillende goede kansen om den voorsprong te vergrooten, doch het wilde niet gelukken. Integendeel, bij een aanval van Z.V.V. vindt er bij het terug spelen van Ruys op Haaxman een misver stand plaats, waarvan de Zaandammers dank baar profiteeren om den stand gelijk te ma ken. Hoewel onze jongens nog eenige malen gevaarlijk aanvallen en Piet Bos zelfs een maal voor open goal komt te staan, blijven verdere doelpunten uit en hebben we weer een kostbaar puntje verspeeld. Zondag j.l. vond op het V.V.A.-veld de ,,big match" tegen V.V.A. plaats en hier moesten we helaas met 31 onze minderheid erkennen. Het was een van onzen kant slecht en futloos gespeelde wedstrijd en alleen daar om was de nederlaag reeds dubbel en dwars verdiend. We misten nog steeds Tacke en Noordendorp, doch Hütter was weer van de partij, terwijl Ascherman centervoor speelde. Aanvankelijk is V.V.A. in de meerderheid, doch onze achterhoede verdedigt hardnekkig. Ze kan echter niet voorkomen, dat na ca. 25 minuten spelen V.V.A. door een onhoudbaar schot van Wassenaar de leiding neemt. Dit schijnt voor onze voorhoede, die tot dusverre een slap, onsamenhangend spel vertoond had, het teeken te zijn wat beter aan te pakken. Grimberg werkt hard, doch heeft weinig steun van Piet Bos, die op de linksbuiten plaats maar wat meepassagiert. Ook de com binatie op den linkervleugel laat veel te wenschen over, waardoor de stevige V.V.A.- achterhoede steeds gemakkelijk haar terrein kan zuiveren. Rust komt met 10 in ons nadeel. Na de hervatting wordt iets beter aangepakt en spoedig weet Piet Bos uit een vrijen schop juist buiten het strafschopgebied met een keihard schot gelijk te maken. Direct daarop een aanval van V.V.A., waarbij de scheidsrechter een overtreding in het straf schopgebied meende te constateeren. De toe gestane strafschop wordt onhoudbaar ingezet, zoodat V.V.A. opnieuw de leiding heeft. Onze jongens schijnen door dezen tegenslag totaal ontmoedigd te zijn en had onze achter hoede niet zoo ontzettend gezwoegd, dan zouden we een zware nederlaag geleden heb ben. Onze voorhoede presteert absoluut niets meer, elke bal wordt maar in het wilde weg getrapt, in het kort, het was een demonstratie hoe men niet moet voetballen. V.V.A. daarentegen geeft zich heelemaal, zit fana tiek en stevig op den bal en heeft het daaraan te danken, dat Haaxman voor de derde maal moet visschen. Nog enkele ongevaarlijke aanvallen van onze jongens en het einde komt met een 31 nederlaag. Elders in dit nummer wordt op dezen wed strijd een critiek geleverd, waarmede ik me volkomen kan vereenigen. Zooals er door ons in de laatste wedstrijden gespeeld is, gaat het niet langer. We hebben nu 5 punten in 5 wedstrijden en staan op de leiders 4 punten achter. Weliswaar is deze achterstand nog niet onoverkomelijk, maar er zal hard, zeer hard gewerkt moeten worden om dezen ach terstand in te halen. Het is een gebiedende eisch, dat al onze spelers zich tot het uiterste geven, ten einde te voorkomen, dat we nog verder op de ranglijst zakken. Willen we nog een kans maken op de eerste plaats, dan mo gen we geen enkel puntje meer cadeau geven en dit kan alleen bereikt worden, indien onze A.F.C.-Shirts Jerseys Echte Hotspurschoenen en Shilicockschoenen Belangrijke Bondsreductie Kalverstraat 43, Amsterdam Warmoesstraat 42, Amsterdam. OP ELK GEBIED - 3 - (Westeinde 23) A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerdersl

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 3