Even bellen No. 28844 te vervullen. Juist onder de moeilijke omstan digheden, waarin de A.F.C. als tweedeklas ser de laatste jaren verkeert, vereischt het aanvaarden van een dergelijke functie een buitengewoon groote opoffering en toewij ding en we kunnen de heeren, die zich hier voor beschikbaar stelden, dan ook niet dank baar genoeg zijn. Toch zou ik hierover in de Schakel niet zoo uitvoerig schijven want mutaties in het Bestuur van een groote vereeniging zijn nu eenmaal iets zeer nor maals en kunnen m.i. in vele gevallen slechts strekken tot heil van de club ware het niet, dat thans als voorzitter is afgetreden de Heer G. N. Scheepens, beter gezegd onze oude Schaf. Hij, die nog behoort tot een der weinig overgebleven oprichters van onze good old A.F.C., hij, die meer dan 20 jaar den voorzittershamer gehanteerd heeft, hij die ons door zoovele moeilijkheden heeft heengeholpen en die zoo veel lief en leed met ons heeft meegemaakt, hij heeft het beter geacht het roer in jongere handen te moeten overgeven. Velen onzer oudere leden zullen met mij dit besluit van Schaf met weemoed hebben vernomen, ja met diepen weemoed, want Schaf voor ons was geworden en ge groeid tot den geïncarneerden A.F.C.-prae- ses. Het heeft echter niet anders mogen zijn en wij kunnen derhalve zijn besluit, om oe leiding van A.F.C. aan jongere handen toe te vertrouwen, niet anders dan eerbiedigen. Er is nu eenmaal een tijd van komen en een tijd van gaan. Echter is Schaf met zijn aftre den niet van het A.F.C.-tooneel verwenen; integendeel. De A.F.C. heeft haar erkente lijkheid jegens hem getoond, door hem op de laatstgehouden Algemeene Vergadering te benoemen tot Eere-Voorzitter en Schaf heeft de toezegging gedaan in deze functie nog steeds zijn beste krachten aan de A.F.C. te zullen wijden. Zoo gaan we dus met een nieuwe be manning ons 31ste jaar in. Zooals ik hier boven reeds aanstipte, zijn de toestanden in de voetbalwereld op het oogenblik zeer moeilijk, niet alleen voor ons, doch ook andere groote vereenigingen hebben met heftige stormen te kampen. Het zal dan ook groote zeemanskunde vereischen het ranke AFC-bootje in den juisten koers te houden. Den nieuwen stuurlui wacht derhalve een zware taak; ze zijn echter vol moed en bo vendien worden ze bijgestaan door een uiterst actieve schare eereleden, die hen met raad en daad ter zijde staan, terwijl ook de gewone bemanning, oftewel de gewone leden den laatsten tijd gelukkig hebben ingezien, dat ze niet alleen lid zijn om af en toe op het AFC-veld eens een balletje te trappen, of te kankeren, dat de ballen te hard of te zacht zijn, doch dat een ieder lid, van oud tot jong, moet medewerken om de AFC we der te brengen op die plaats, waar ze thuis behoort. Juist in een vereeniging als de onze, waar een gezond clubleven heetscht, is een nuttige samenwerking van alle leden zoo gemakkelijk en bovendien zoo prettig, en we twijfelen er dan ook niet aan, of al onze leden zullen een steentje, en zoo mogelijk meerdere, bijdragen om de AFC dit jaar een glorierijk seizoen te verzekeren. Dus alle hens aan dek en alle zeilen bij gezet om het AFC-scheepje dit seizoen in de eersteklasse haven te brengen. W. Van Bat en Bal. Helaas is ons eerste elftal er niet in mogen slagen den wedstrijd tegen zijn gevaarlijk sten tegenstander V.V.V. II te winnen en werd hiertegen, zij het eerst ook na zwaren strijd, de eerste nederlaag geleden. Wij bat ten het eerst en het begin was vrij bemoe digend. Toen er echter 5 wickets down waren voor 85 runs, kwam er een collapse en werd het 8 voor 96. Gelukkig roerde de staart zich duchtig en werd zoodoende nog het behoorlijke totaal van 142 runs bereikt. Hiervan scoorden Amo 19, Tienstra 35, Selles 10, Dijkhuis 14, Wolters 10 en Borne- mann 19. Dit totaal bleek echter voor het en alle soorten pijpen of rookartiken worden door mij op zicht gezonden. Ook mijn Sigaren en Sigaretten krijg ik altijd thuis bezorgd. U ook? Zoo niet, probeert U het eens. Aanbevelend, Welbekend van Eggers HENDRIK ERB, Overtoom 152 - 3 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 3