Café „MODERNE" Leidscheplein 19-21 Amsterdam G. J. DE BOER deelte van den wedstrijd. Het is een ploeg, die er wezen mag. Over wat nu volgt, zou ik boekdeelen kun nen schrijven, maar ik zal dit niet doen, bang ruzie te krijgen met onzen Redacteur. De vreugde in het kleedlokaal was gewel dig. Iedereen was tevreden, aanvoerder Kali en Arie niet het minst. Bier moest onmiddel lijk de dorstige kelen te hulp komen en schoone liederen werden weer aangeheven. Waarnaartoe na afloop? In Mokum ga je 's Zondags eerst naar Terminus en later in den avond naar de Bor. De auto stond klaar en het bleek, dat het clublokaal van Robur ook al de Bordelaise heette. Dit was een veeg teeken. Robur was al aanwezig. Een prachtcollectie tonnetjes bier werd aange bracht. Een Robur-bestuurder voegde zich bij den groep met de mededeeling: „Mijn naam is Jansen, neen ik beduvel U niet". Jansen en Arie waren bij de eerste bitter al goede maatjes. De stemming „zat", waartoe een pathéfoon bij gebrek aan een orkest nog meehielp. De Amsterdamsche Footballclub bleek voor de zooveelste maal ook Amster damsche Fuifclub te zijn. Er werd. laat ik het zacht uitdrukken veel „gezongen", ge lachen, cheers uitgebracht, bitters geoffreerd enz. Tegen half zeven werd opgebroken naar een ander schoon oord. In een gezellige in tieme serre werd de pret voortgezet. Jansen bleek jarig, U weet wat dat zeggen wil. dorst natuurlijk van iedereen. Arme Jansen, gelukkige A.F.C.-ers. De tongen kwamen eerst recht los. Er werden speeches afgesto ken, door Jansen, door Arie. Piet Wessel, door Tinus en Herman, (de Robur-bestuur- ders). Onze manager en de R.-secretaris be gonnen elkaar vriendelijkheidjes te zeggen. Iedereen voelde zich gemütlich. De Corin- thian-idee kwam tot uiting en werd extra naar voren gebracht. „Buzieau" trad weer op. De welbekende Tango du Rêve werd tot in 't diepst van den ziel ontroerend door Buzieau gedanst en gezongen. Arie gaf „I am Mac Namara" ten beste. Het diner begon. Speeches van iedereen. Toasten op ons Kon. Huis, op de Ned. Cor., op Robur, op A.F.C., op Jansen zijn vrouw werden uitgebracht. Piet wou spreken, Jan sen zei het beter te kunnen. De wijn ver hoogde nog meer de stemming. Het 42-jarig heertje Robur was 's morgens begonnen een beetje te flirten met het 30-jarig vrouwtje A.F.C. In den wedstrijd hadden zij elkaar nader leeren kennen, in het bitteruurtje was de wederzijdsche waardeering toegenomen en het diner had een hartstochtelijke liefde tot resultaat, 't Was reeds in het bitteruurtje geweest, dat het ontroerende lied van „Nog eenmaal Robur troelalalla. was uitgevon den, door Robur steeds beantwoord „Nog eenmaal A.F.C. troelalalala. Dit deed 't bij zonder. Tot slot van het diner werd er een deksels gezellige mannen-Polonaise om de dinertafel gehouden. Vervolgens koffie in de serre. Het uur van vertrek was aangebroken. Het afscheid van de jongverliefden was roe rend. Laat ik U dit drama niet vertellen. Ik wil alleen zeggen, dat we door den stations chef werden gewaarschuwd met de mogelijk heid rekening te houden, dat wij wegens luidruchtigheid niet mee konden reizen, 't Liep echter goed af. In den trein had één onzer spelers de pech eenige flesschen „alcoholvrije" drank bij zich te hebben. Een paar onverhoedsche aanvallen waren oorzaak, dat die gauw sol daat waren gemaakt. De rest van de treinreis bespaar ik U. Het was maar al te duidelijk te zien, dat de vermoeiende dag zijn slacht offers was gaan eischen. Eerst nog lijn 2 onveilig gemaakt en daar na de groote „Einzug der Gladiatoren" in de Bor in Mokum ('t mag U vreemd klinken, maar 54 beteekende net zooveel als een 9 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 9