„De Nederiandsche Corinthian" rr Algemeen gelach. Hij kon ook niet gemist worden vandaag. Vervolgens aan de koffie. De tijd om te spelen naderde en we werden thans naar het terrein gebracht, waar een buitengewoon talrijk publiek aanwezig bleek te zijn. De zenuwen begonnen schijnbaar hierdoor een rol te spelen. Arie werd bleek van zooveel publiek. Hij voelde, dat zijn „big match" was gekomen. Ik kan niet alle uitingen hier weergeven. Wel kan ik U ver tellen, dat hij wel 5 maal zijn schoenen over- bond, terwijl ook door onze andere nieuwe lingen een buitengewoon overmatig gebruik van het toilet werd gemaakt. Ten s'otte vonden we allen den treurigen moed om ons in gesloten colonne naar het veld te bege ven, waar we met een hartelijk appalus wer den ontvangen. We kwamen als volgt uit: Alandt, Mets, Tacke, Jochems, Hütter, Snelleman, Breethoff, Noordendorp, Weggeman, Van Nek, Rein de Waal. U ziet geen alledaagsche opstelling. Tacke kwam eerst 10 minuten na het be gin en reeds had Karei voor de eerste maal den bal uit het net moeten halen. Het bleek dat we de minderen waren. Robur kwam uit met zijn competitie-team, versterkt met 2 nieuwe spelers, resp. op rechts- en linksbinnen, die hun plaats volkomen waard bleken te zijn. Onze half-linie voedde slecht en de binnenspelers moesten zeer dikwijls een handje helpen om den bal op te halen. Na 20 minuten werd het 20. Sombere vooruitzichten. Doch volgehouden. We kon den eenige malen een paar goede aanvallen opzetten, maar Kali, Weggeman en Van Nek wisten van eenige kansen geen gebruik te maken. Oldemans, die in het Oostelijk elftal gekozen is, bleek een betrouwbaar doelver- dediger te zijn. Rust kwam met 20 achter stand. In de 2e helft begon het er al heel donker uit te zien. De geheele verdediging liet zich passeeren en het was 30. Tacke zag daar na kans den bal tegen de pa^l te schieten (van ons doel), als gevolg waarvan hij openlijk zijn dankbaarheid tegenover de paal meende te moeten demonstreeren. Nog was het Robur niet genoeg. Brrr., het werd 40, het werd 50 en ieder dacht al aan een record-nederlaag. A.F.C. dacht er anders over. Tacke werd naar de midden voor-plaats gezet, Breethoff rechts-achter en Kali linksbinnen. Dit was het keerpunt. Ro bur ging met zijn 50 voorsprong rustiger spelen en A.F.C. kwam gevaarlijk opzetten. Een der backs van Robur maakte hands. De Robur-aanvoerder verzocht in elk geval te trachten de toegestelde strafschop te benut ten, wat Kali ook met een welgericht schot gelukte. De eer was ten minste gered (5I). Dit was echter niet voldoende. Even later schiet Van Nek uit een goedgenomen hoek schop van Rein de Waal tegen den keeper, de bal springt terug en Weggeman heeft weinig moeite er 52 van te maken. Uit goedopgezette throughpasses, waartegen de backs van R. zich slecht opstelden, wisten Weggeman en Tacke er 54 van te maken. Groot was onze vreugde. Wie had dat ge dacht, dat een 50 achterstand in 54 zou worden omgezet. In de laatste minuut weet Tacke nog vrij voor den keeper te komen, doch deze weet door tijdig uitloopen - een doelpunt te voorkomen. Den hieruit volgen den hoekschop kopt Tacke goed in, maar de keeper is op zijn post. Het was en bleef 54, waarmede beide partijen tevreden waren. Bij A.F.C. heeft Arie best zijn mannetje gestaan en Snelleman zeer hard gewerkt. Karei in het doel hebben we wel eens beter gezien. Bij R. de backs zeer trapvast, doch ontactisch in het opstellen in het laatste ge- A.F.C.-ERS, IABONNEERT ALLEN OP: Maandblad voor amateurssport i ten>usT Haagsche drukkerij - Spaarnestraat 4 - i)i:> haag 8 j GOLF (RIJK GEÏLLUSTREERD) j HIPPISCHE SPORT F 4.- PER JAAKGANO i WATERSPORT A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 8