Nederlandsche Corinthians het volgende: „Het doel. Van het groote geheel: „Pro paganda voor het voetbalspel in diè kringen, waar de beoefening van-, de belangstelling vóór ons mooie voetbalspel zoo tanende is", vormen de Corinthian-Juniores-Tournooien een belangrijk onderdeel. Aardige wed strijden van vooral physiek dezelfde krach ten, ongedwongen omgang van de jeugdige tegenstandertjes, die mogelijk over enkele jaren in de hoogere club-elftallen zullen uit komen en dan niet als wildvreemden, doch als bekenden van de jaarlijksche Corinthian- Juniores-Tournooien tegenover elkaar zullen staan. Het gekozen worden in het club elftal, dat deel neemt aan deze Tournooien, hebben wij ons gedacht als een onderschei ding voor èlk in zijn eigen vereeniging en het blijkt ons uit de Clubbladen en de corres pondentie met de talrijke bevriende clubs, dat het ook als zoodanig wordt opgevat. De besten worden afgevaardigd, maar zéker wordt er door de clubbesturen ook gekeken naar aanleg, gedrag en sportopvattingen. Ouders en familie hopen wij ook te zien op onze Juniores-dagen en hen getuige te doen zijn van prettige sportdaagjes en hun zoo doende den indruk mede te geven, dat het voetbalspel toch bijzonder aantrekkelijk is en opvoedend kan werken. Aldus hopen wij de ouders en familie een anderen kijk op het spel te geven, als die welke zij zich dikwijls hebben eigen gemaakt. Wij hopen er in te slagen ook langs dezen weg, dat die ouders het spel zullen beschouwen, zooals de Neder landsche Corinthians het zoo graag geheel zouden terug hebben: het spel om het spel en een sport voor iederéén! De opzet. Eenvoudig en daarom ver trouwen wij juist aantrekkelijk. Dat bleek in 1924, in Arnhem! Een gemoedelijke, een voudig opgezette Voetbaldag voor jongens, die van verschillende winstreken gekomen, deel uitmakende van hun „groote" club met het twaalfuurtje in een hoekje van hun voetbalkoffer geborgen, 's morgens niet al te vroeg op pad en 's avonds niet te laat terugkeeren. En voorts, wat ook een be langrijke factor mag heeten die niet te weinig maar ook niet te veel moeten spe len, die minstens één-, hoogstens twee uur moeten „strijden" en dan twee-, als maximum vier tegenstanders ontmoeten zullen. Een korte speeltijd elke wedstrijd, maar Arnhem in 1924 leerde, dat ieder speler van elk elf tal zich in zulk een op het oog korten wed strijd tot het uiterste inspande, om daarna voldoende rust te hebben, gezellig aan den kant gezeten, zijn broodjes etende, andere elftallen aanmoedigende en weer kracht op doende voor de volgende ronde! Ook de prijzen zijn eenvoudig gehouden: een 1 ste en 2e Vereenigingswisselprijs met een her innering voor de spelertjes uit den Eindstrijd. Een ingesteld Verliezers-Tournooi geeft den vereenigingen, welke in de 1ste ronde reeds sneuvelden, nog kans in deze Afdeeling den Eindstrijd te bereiken, waarvoor eveneens een eenvoudige herinnering is beschikbaar gesteld". We hopen, dat onze jongens kranig partij zullen geven en dat ze 24 Mei in Utrecht een gezellig, prettig dagje zullen hebben. Tropen-Meditaties. (Naar aanleiding van de Februari-Schakel). „Ja, het spijt me erg, Mr. Tee, (Meneer zegt-ie alleen maar als-ie in de penarie zit, of wanneer hij mij wil „verassureeren" tegen iets dat toch nooit gebeurt), ik kan het niet helpen". „Wel West, vriend van den sawah, kom binnen, wat is er aan 't handje zoo op den prillen Zondagmorgen?" ('t Was heel vroeg, en 't was Zondag morgen, toen mijn rood-zwarte vriend West- Indië, vergezeld van een ontdaan gezicht, mijn paalwoning kwam binnen klimmen). „Brandje gehad?" zeg-ik. „Nee," zeid-ie, „de mail is an". „De Februari-Schakel al gelezen?", zei-ie. „Pas encore," zeg ik. ,,'t Is een dunne dit keer, Symen zeker niet „gedisponeerd", of het is weer hommeles met het „eerste". „Precies," zeid-ie, „hommeles met het eerste dat ik er nu eens stiekum in heb wil len zetten. Ik had een anderen schuilnaam moeten kiezen". „Nom de plume" bedoel je?" „Juist ja, een andere nom de plume eh Ziet-U (als -ie met ziet-U begint, komt 't) ik heb met MOSQUITO onderteekend, en nu zien ze mij voor U aan". „Zoo, en ben je daar niet blij mee?" „Ik wel, maar U misschien niet als U het gelezen heeft". „Ja, ziet U, ik heb Symen geloof ik, een beetje boos gemaakt, en nou maakt hij U uit voor SALAMI en weet ik 't, en hij zegt ge loof ik ook dingen waarbij hij zijn eene oog heeft dichtgeknepen toen hij ze neerschreef, zoo „van-heb-ik-je-daar-even". 4 „Zoo", zeg ik. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 4