blijkbaar al bij het denken aan de plaats, waar de rug zijn netten naam verliest en bezigt slechtsNo. 2 bepaalt zich tot het neutrale „hm. hm. hm.", no. 3 vindt zich al heel vooruitstrevend als ze de billen bij hun juisten naam durft te noemen. No. 4, blijk baar geïnspireerd door Nico's gebrek aan zitgelegenheid, spreekt kleineerend over z'n „gatje". No. 5 daarentegen calls a spade a spade, en zegt zonder schromen, dat wie zijn „gat brandt, daarvan de noodlottige gevol gen moet dragen. Verder durft er gelukkig geen te gaan. Een woord van hulde aan een onzer eerste elftallers, die alle klippen om zeilt en schrijft „wie zich brandt enz." Een volgend feest hopen we weer met ge heel nieuwe nummers het verstand onzer Dames en Heeren op den proef te stellen. Ik houd van sport en spel, Maar niet te snel. Want ik houd niet van overdaad. ..MY DEAR OLD HOME". (Vlugge partij). Ik houd van voetbal en van korfbal, waar je vlugheid ziet, en lenigheid en kracht. Ik houd van athletiek en springen en van wielrennen in opgewonden jacht. Ik houd van cricket, en van tennis en van roeien en van boksen, Voor lui met temp'rament; Toon dat je een kerel bent, Toon dat je slappe, luie ledematen, Los en lenig zijn. Toon, dat je kwiek en vlug en flink je weet te weren, En dat je niet bent onverschillig, laf en slap en lui en loom, Maar dat je sterk bent, stoer en flink en onverwrikbaar forsch en stevig als een boom. Ik houd van vlug te manoeuvreeren. En van vlug te kunnen keeren En van stevig door te zetten, Energiek en met volharding, Want de vlugge sport, die kan voor niemand kwaad. „PER SOFORT". Maar wie houdt van snel en gauw, Dien laat al het and're lauw. Daarom zond de Heere, Om 't te combineeren, Hier de Messias „Schemau". Deze kwam en zag heel kwiek, En hij bracht ons de muziek, 't Bestuur zei: „Best, vent", En hij bracht een Yazz-band, Tot genot van hem en het publiek. Nu heeft ook A.F.C. Zijn muziek. De rust geeft voortaan thee Met muziek. Een clublied ook, dat ieder mist, Dat was er nu voordat je 't wist, Straks zingt een ieder 't mee Met muziek! „DIE A.F.C.-LUIDJES". In de vroegere jaren, Als we samen waren, Dan zong de één van d'ander Altijd dezelfde woorden na: En die A.F.C.-luidjes Met hun rooie truitjes, Traralderalderalderalderedidereda! „Toon en Toor", Hieronder volgt een fragment van het nummer „The Mixed Bag", dat op onzen 6den Lustrum-avond zoo'n onverwacht succes had. Dit succes is in de eerste plaats te danken aan „Toon en Toor", dat zijn de heeren Van Vueren en Van Toornburg, die, evenals hun uitnemende accompagnateur Henk Saarberg, in de sportwereld, en meer speciaal in de roei- en korfbalkringen, geen onbekenden zijn. Wij kunnen hun er dan ook niet dankbaar genoeg voor zijn, dat zij, ondanks hun drukke bezigheden, zich dadelijk zoo welwil lend beschikbaar stelden, en daardoor zoo veel tot het welslagen van onzen feestavond hebben bijgedragen. Wijze: „Een vrijage in 1840". Wat al zorgen geven Ons het voetbal-leven; Wat al strijd om het bestaan Vroeger was 't een pretje En een leuk verzetje, Nu is er niet veel meer aan! Al mijn sportvuur is gebluscht; Ik houd meer van rust! „MY DEAR OLD HOME". (Langzame partij). Ik houd van golven en biljart; Ik houd van langzaam, niet van hard. Ik houd van kegelen en schaken, Rustig vermaken. En ik houd van al wat langzaam gaat, Want, wat je vlugger doet, dat schaadt. A. F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 8