handelt er naar onder alle omstandigheden, gaat moedig voort op den weg, die de ouderen U hebben aangegeven, en het kan niet anders of de goede, oude traditie van A.F.C. zal behouden blijven. V. Indische correspondentie. Van een onzer oude en ik mag wel zeggen een onzer bekendste leden, die kort geleden voor de zooveelste maal, na een kortstondig verlof, weer naar Insulinde vertrok en wien ik beloofde voortaan ,,De Schakel'' geregeld te zullen sturen, mocht ik onderstaand schrij ven ontvangen, naar aanleiding van de November-Schakel. Ik ben mijn overzeeschen correspondent voor zijn medewerking, die getuigt dat hij nog steeds meeleeft en mee voelt met de good old A.F.C., van harte dankbaar en ruim dit schrijven dan ook gaarne een plaats in ,,De Schakel" in. Ik hoop, dat deze eerste correspondentie door vele anderen zal worden gevolgd, daar op deze wijze de band tusschen de A.F.C. en de oud-spelers, die in Indië of elders in het bui tenland hun wigwam hebben opgeslagen, behouden blijft, ja versterkt wordt. Het bedoelde epistel luidt als volgt: TROPEN-MEDITATIES (Naar aanleiding van de Nov.-Schakel). Toffe Sijmen, Eindelijk! ,,De Schakel"! Gevonden ,,the missing link"! Hoe kan ik je danken, Sijmen? Werd ooit oprechter trouw, dan tusschen mijn en jouw Stil! Ik wou je wat vertellen; ik zou je een dankbaren brief willen schrijven, ais ik maar wist hoe ik beginnen moest. Erkentelijkheid, trillende gemoedssnaren, zouden mij dan begeleiden in die moeilijke gevoelsuiting, waaraan heimwee ten grond slag ligt; heimwee, naar de oude club, opge woeld uit lang vergeten, onder stof sluime rende hoeken, waarin oude en geroeste club liefde. (Is dat niks voor Eetje v. B.?) Heim wee naar de mollige club-atmösfeer van A.F.C., doortrokken van, en inherent aan, Schaf's bedenkelijke sigarenaroma, vanéénge- reten, nu en dan, door Angst-kreten" der smachtenden. Maar, dicht die klep! Niet sentimenteel worden, al is het Oudejaar en al heb ik mijn tractement pas wegbetaald. Ik wil je schrijven over ,,De Schakeldemonstreeren hoe ik die verslonden heb. Ik heb je geestelijk kind bekeken, bekieke- boet, bewonderd, becritiseerd hier en daar. t Luiertje was zoo nu en dan wat slordig vastgespeld, ik heb er veel raars in gezien, veel ook dat ik niet begreep, ben er natuur lijk te lang uit (uit de club bedoel ik). Het .Voetbaloverzicht" is somber, zeer somber, of op z'n Amsterdamsch ,,séér zom- ber"! Die ongekroonde „W" ben jij dat? ..Hoornsche Leeuwen", toe maar! Niet zoo royaal met den dierenriem omspringen jong, ..Hoornsche Konijnen" was toch ook al heel mooi geweest, komt ook beter uit met de wortelen. „Roomhoorns" als er geen andere dieren meer te bedenken zijn, alles is beter dan „Hoornsche Leeuwen", 't is om luizen van te krijgen. En dan die voorhoede, die als maar voor het Hoornsche doel zat, doch waarbij het op het beslissende moment niet lukken wilde. Daar moet je wat aan laten doen, Sijmen. Wonderolie man, dat is de eenige manier. Zeg het me ronduit als het niet lukt, but say it with flowers! Die strandjutters schijnen toch niet voor de poes te zijn, geen katvissies. Zeker bloem- pooters, dat ze onze jongens zoo maar in den grond planten; is er nog wat van opge komen? Het betoog van de feestcommissie is mij niet duidelijk willen worden; ze zat blijkbaar alvast min of meer onder de olie, in training zeker. Waarom alleen leden en donateurs met een dame vrije toegang hebben, begrijp ik niet. 't Is het opkomend geslacht, dat niet „uit eigen beweging" over een vriendin te be schikken heeft, onsoliditeit opdringen. De overtuiging, dat geen minder gewenschte „elementen" geïntroduceerd zullen worden, zit er bij mij dan ook al net zoo onvast in als bij de feestcommissie. Trouwens. 1.20! En dat praat twee bladzijden verder over trainen. Maar als je ook van „A.F.C.-sters" praat, kan ik me voorstellen, dat er een tekort moet komen. „A.F.C.-sters", brrr! Wat een hor tende naam voor de „souplesse" van het A.F.C.-geslacht. Resonneert in jou nu niets schooners? Jij, met je Russische Sonja-echo's, al was het maar "-innen", dat rijmt tenminste op „minnen", want die bezigheid kan niet uitblijven als je voor den feestavond „Nette jongelui vraagt met aangename voorkomens". Ja, de tegenwoordige jongelui he? Enfin, 5 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 5