doorgehuppeld, moesten we helaas onze sponde opzoeken, om daar een welverdiende rust te genieten. Den volgenden Zondagmiddag speelden de getrouwde veteranen op ons terrein tegen de dito ongetrouwden. De getrouwden, waarbij Jaap Fischer meedeed, waren aan vankelijk sterk in de meerderheid en waar de ongetrouwde achterhoede voortdurend als een hinde over den bal heen stepte, wisten ze spoedig een 2O-voorsprong te ver- krijgen. In de rust werd er druk gemasseerd met Vermouth en dit scheen den verstokten vrijgezellen goed gedaan te hebben. Ze lieten nu eens zien wat training vermag en wisten dan ook door hun gedecideerd optreden een gelijk spel te forceeren (44). Nog was het feest niet uit, want Maan dagmiddag d.a.v. werd in La Réserve het jaarlijksche diner van de A.F.C.-réunisten gehouden, waaraan door ruim 30 leden werd deelgenomen. Ook hier was de stemming weer patent en Piet Vermeulen, die als tafelpresident al verscheidene wereld records gebroken heeft, overtrof zich dien avond zelf en hield er met zijn onbetaalbare humor de stemming dusdanig in, dat het 1 uur was vóór we het wisten. Speciale ver melding verdient hier ook nog de diepge voelde en welgemeende speech van Han ten Houten, hoofdzakelijk gericht tot de jongere leden. Laten wij hopen, dat deze zich de gloedvolle woorden van Han ter harte zullen nemen. Ik hoop hiermede in ruwe trekken de voornaamste gebeurtenissen van ons 30-jarig feest te hebben gememoreerd. Het is een waardig, ja een grootsch feest geweest en de A.F.C. is allen, die tot het welslagen van dit festijn hebben medegewerkt en die van hun belangstelling in onze vereeniging hebben blijk gegeven, hiervoor van harte dankbaar. Laten we voortgaan op den ingeslagen weg, laat elk A.F.C.-er zijn plicht doen en het kan niet anders, of het feest, ter gelegenheid van ons 40-jarig bestaan, zal een nog grooter succes worden dan de achter ons liggende verjaardag. VETERAAN. Een felicitatie. Van ons oud-lid Dr. J. M. van Dam, te Alkmaar, lid van de Medische Commissie van den N.V.B., ontvingen we ter gelegen heid van ons 30-jarig feest, een schriftelijke felicitatie. Dit schrijven is zoo hartelijk ge steld en worden hierin de sportieve begin selen, die de A.F.C. steeds heeft voorge staan, zoo juist op den voorgrond gebracht, dat we gemeend hebben den heer van Dam toestemming te moeten vragen dit schrijven in den e. v. „Schakel" te mogen publiceeren, vooral ook om onze jongere leden nogmaals op de juiste sportieve opvattingen te wijzen en hen aan te sporen deze principes bij hun verder werken voor de A.F.C. steeds voor oogen te houden. De heer van Dam is zoo vriendelijk ge weest ons verzoek in te willigen en laten wij daarom zijn schrijven hieronder volgen: „Aangezien ik eerst heden van het jubi leum van A.F.C. verneem, was het mij niet mogelijk tijdens de officiëele huldiging een blijk van medeleven te geven bij de herden king van Uw dertigjarig feest. Al ben ik dus wat laat, toch hoop ik, dat U de gelukwenschen van een oud A.F.C.- speler uit de beginperiode nog wilt accep teeren en ook overbrengen aan de andere leden, en wel in het bijzonder ook aan Uwen sympathieken voorzitter, met wien ik een kleine dertig jaar geleden menig partijtje voetbal gespeeld heb. Ik hoop, dat het Uwe vereeniging gegeven moge zijn nog menig jaar aan de afgeloopen dertig jaar toe te voegen en dat de loyale sportgeest, die in A.F.C. altijd geheerscht heeft en die Uwe club ver buiten Amsterdam tot een zeer geziene gast en tegenpartij ge maakt heeft, ook in de toekomst Uwe jongere leden zal bezielen, om de traditie van A.F.C. hoog te houden. De Nederlandsche voetbalsport heeft ver- eenigingen als de Uwe noodig, om de sym pathie bij een deel van het publiek, welke :'n de latere jaren bedenkelijk is gaan bekoelen, doordat het materialisme en verkapte pro fessionalisme meer en meer op den voor grond traden, terug te winnen en te be houden. Ik wil dan ook eindigen met den wensch uit te spreken, dat op het 40- en 50-jarig ju bileum van A.F.C. getuigenis zal kunnen af gelegd worden van den gunstigen invloed, die van Uwe vereeniging uitgegaan is voor den waarachtigen bloei van de Nederland sche voetbalsport. Met een sportieve groet van een zich nog niet oud voelenden oud-A.F.C.-er. w. g. Dr. J. M. van DAM. A.F.C.-ers, en vooral gij jeugdige A.F.C.- ers, knoopt deze woorden stijf in het oor, 4 A F. C.-ers, begunstigt onze adverteerdersI

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 4