klankje geen schijn van een kans had, dat wij op dit A.F.C.-festijn met rechtmatigen trots kunnen terugzien. De belangstelling was enorm, ook van buiten. Voor een groot gedeelte was zulks te danken aan de goede pers, die we hadden. Alle groote dagbladen en de voornaamste sportperiodieken wijdden uitvoerige artike len aan ons zesde lustrum, waarbij, zooals vanzelf spreekt, Schaf nog eens een extra beurt kreeg. Ik noem hier slechts de waar- deerende artikelen in de Nieuwe Rotterd. Courant, Telegraaf en Handelsblad, het bij zonder hartelijk artikel van „Nevoh" in de Sportkroniek, het interview in de Revue der Sporten, om van vele anderen niet te spre ken. De eenige, die uit den toon viel, was het oude Sportblad, dat als een mummelend besje zich niet ontzag, ons in het betreffende artikeltje nog een hatelijkheid uit den oertijd naar het 30-jarig hoofd te slingeren. Maar overigens hadden we, zooals gezegd, een uitstekende pers en werd hierdoor aan ons zesde lustrum een algemeene bekendheid ge geven. Dit bleek wel bij de receptie. Hoewel het onze bedoeling was geweest op zeer beschei den schaal te recipieeren, was de belang stelling uit alle deelen des lands geweldig en was het kleine receptiezaaltje in Bellevue spoedig overstroomd met sportvrienden, die gekomen waren om de A.F.C. met haar 30- sten verjaardag te complimenteeren. Zoo noem ik hier den afgevaardigde van den N.V.B., den heer P. Timmermans, de heeren Lugard en Pater, die namens de „Corin thians" een fraaie zilveren aschbak aan boden, het complete A.V.B.-Bestuur, dat ons met een keurig schild met zeer toepasse lijke inscriptie verraste. Verder waren er tallooze bloemstukken van bevriende veree- nigingen, als Ajax, Blauw-Wit, V.V.A., D.E.C., H.B.S., „1919". Daar waren vele oude bekenden als Dade, Kappenburg, Ho ven, Bon, Jan v. d. Berg, Romeijn, Hauber, e.a. Voorts stroomde het telegrafische en schriftelijke gelukwenschen uit alle deelen des lands, o.a. van U.D., Go Ahead, Nep- tunus, HermesD.V.S., Haarlem, A.K.V.B., H.F.C., Z.V.V., Hercules, Wilhelmina, Vooruit. Zooals vanzelf spreekt, hadden ook de leden niet stil gezeten. De spelers verrasten het Bestuur met een buitengewoon fraai bloemstuk, de zustervereeniging A.C.C. bood, behalve bloemen, twee fraaie vlaggen aan; voorts waren er nog bloemen van de Feest-Commissie en de jongere leden. Na tuurlijk werden er de noodige hartelijke woorden gesproken en het was dan ook vrij laat, alvorens de eigenlijke voorstelling kon beginnen. Nadat eerst de Reds' Band zijn wellui dende tonen had doen klinken, opende de Feest-Voorzitter P. Vermeulen, met een kort woord het feest. Vervolgens beklom de af gevaardigde van den N.V.B., de heer Tim mermans, het tooneel en hield een toespraak tot onzen Voorzitter, waarin hij memoreerde, hoe Schaf reeds het eerste jaar van het be staan der A.F.C. een bestuursfunctie be kleedde, hoe hij gedurende een reeks van 20 jaren onafgebroken op zoo voortreffelijke wijze de functie van Voorzitter waarneemt en deelde onder daverend applaus van de zaal mede, dat, gezien deze buitengewone prestatie, het N.V.B.-Bestuur besloten had den heer G. N. Scheepens het eeremetaal voor buitengewone diensten, toe te kennen. Verschillende sprekers, als Jacques van Ooy, Schaf, J. van Nek, e.a., voerden vervolgens nog het woord, doch het zou mij te ver voeren van al deze speeches verslag uit te brengen. Alleen zij hier nog vermeld, dat onzen ijverigen secretaris Galavazi, die nu al 10 jaar deel van het bestuur uitmaakt, het eere-diploma werd uitgereikt en dat Toon van Seventer en de Redacteur, als herden king aan dit feest, een gouden Eversharp kregen, wegens de door hen verrichte ar beid voor de A.F.C.-Feestschakel. Een zeer aardige verrassing was die der adspiranten, die het eerste elftal als mascotte een wit ko nijn aanboden. Het programma werd vlot af gewerkt. Het schimmenspel scheen zeer in den smaak te vallen, maar het succesnummer van den avond was wel de „Mixed Bag" van strooper Nico, waarvan verschillende ge deelten gebisseerd moesten worden. Ook de buitengewoon geestige voordracht van juf frouw Deutekom, die op wonderlijke wijze met het ei en koffiedik werkte, had een wel verdiend succes. Tusschen al die bedrijven was het al aardig laat geworden, zoodat eerst tegen eenen het bal kon beginnen. Ook dit had een buitengewoon gezellig verloop; de echte A.F.C.-stemming zat er in, zoodat zelfs de oudsten van dagen kriebelig in de beenen werden en de verleiding niet konden weer staan een stepje te maken, of, zooals Schaf zou zeggen, „een schoffeltje te slaan". Het was dan ook 4 uur vóór we het wisten en hoewel de stemming dusdanig was, dat we allen dolgraag nog een paar uur hadden A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 3