te brengen. Een paar dingen echter wil ik niet nalaten hier zelf naar voren te brengen. In de allereerste plaats wil ik dan van deze gelegenheid gebruik maken allen nogmaals den besten dank te brengen, die door hun medewerking, van welken aard ook, tot het welslagen van onzen Feestavond hebben bij gedragen. En de deelnemers aan het pro gramma, èn onze muzikanten dank ik hier mede, namens alle aanwezigen, voor hun betoonde bereidwilligheid. Dat ik hierbij nog een zeer extra woord van dank breng aan Nico Holtappel, voor het samenstellen van wat wel hèt succesnummer van den avond was zal wel geen hunner mij kwalijk nemen. Vervolgens maak ik van deze gelegenheid gaarne gebruik om mijn medeleden van de Feest-Commissie voor hun trouwe hulp te bedanken. En dat ik ook hierbij één hunner in het bijzonder wensch te huldigen, zal mij niet ten kwade worden geduid. Simon Wit, je schitterend werk voor het Feestnummer van onzen Schakel, al het werk, dat verzending van kaarten, inning van kwitanties en „last not least", de controle op den avond zelf, zoo met lust en ijver door je verricht, geeft mij aanleiding je op deze plaats nogmaals recht hartelijk te danken, mede namens alles wat oprecht A.F.C.-er is. En nu nog een klein woordje. Toen Wit en ik op de beruchte Algemeene Vergadering bedankten als lid van de Feest-Commissie, w3s zulks in hoofdzaak, omdat wij vreesden, dat weer, als steeds voor deze, de kosten van een feest, waarvan velen zouden profiteeren, weer op de schouders van enkelen zouden rusten. Teruggekomen op ons besluit, hebben we beloofd, dat, indien mocht blijken, dat we ons hierin hadden vergist, we openlijk ons ongelijk zouden erkennen. Daarom deze vol gende woorden: Gaarne verklaren wij, dat de wijze waarop door een groot aantal onzer leden het finan- tiëel succes van ons feest werd verzekerd, onze verwachtingen heeft overtroffen. Maar toch, als wij zoo de kwitanties doorzien, die met de eenvoudige bemerking „geweigerd" weer terugkwamen, dan spijt het ons te moe ten zeggen, dat we toch nog geen aanleiding kunnen vinden om een algeheele amende honorable te doen. Wij willen ons dus er toe bepalen, allen, die door hun bijdragen onzen feestavond mogelijk maakten, onzen welge- meenden dank te betuigen, en hun, die wel konden, maar blijkbaar niet wilden helpen tegen het volgend lustrum der A.F.C. hart grondig beterschap te wenschen. En thans A.F.C.-ers, met volle zeilen en trisschen moed den weg voortgezet, die naar dat volgend lustrum voert. P. H. V. Onze lagere elftallen. Na een Zondag rust, ter eere van ons zesde lustrum, werd 25 Januari opnieuw be gonnen met de nek-aan-nek-race naar het kampioenschap van het 4de, 5de en 6de elftal in hun diverse afdeelingen. Het vierde behaalde een klinkende 5—-0 overwinning op het onderaanbengelende O.B.K. II. terwijl het vijfde op ons veld Vooruit III met dezelfde cijfers huistoe stuurde. Eveneens bond om elf uur in Sloten het zesde elftal den strijd aan met een con current, tevens Kampioenpretendent n.l. Overtoom II; hier ging het niet zoo van een leien dakje, maar na 2 maal drie kwartier hard werken mochten zij toch het genoegen smaken met een 32 overwinning naar de bewoonde wereld terug te keerern Vermeld zij nog dat het winnende punt gemaakt werd tien minuten voor tijd door Stradmeyer uit een penalty en dat voor dezen wedstrijd de bekende Veteraan Wit de stoute voetbal schoenen weder had ondergebonden, waar voor hem vooral de enthousiaste Captain zeer dankbaar was. 2 Februari moesten alleen het 4de en 5de in touw, beide tegen een gevreesden tegen stander n.l. Wilh.-Vooruit II en Blauw Wit VII. Beide wedstrijden werden in een orkaan gespeeld, doch terwijl het vierde een kleine (2—1) overwinning boekte, kon het vijfde het niet bolwerken en ondanks hard zwoegen mocht het niet het genoegen smaken tegen een goal van Blauw Wit ook slechts éénmaal te scoren. 9 Februari ging wegens onbespeelbaarheid der terreinen alleen de wedstrijd Hortus II— A.F.C. IV door. Nu ging het er om. Won ons 4de, dan was het zoo goed als zeker van het kampioenschap, verloor het, dan stond Oosterpark II weer bovenaan. Wie beschrijft nu onze verbazing, wanneer wij in den aan gewezen scheidsrechter, den linksbuiten van Oosterpark II herkennen. Toen was het de taak van onze jongens om niet alleen te A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 10