je groote macht, dingen toch weer anders kunnen loopen dan je denkt, en niet hij, maai jezelf ditmaal in De Schakel verschijnt. Natuurlijk echter in den goeden zin des woords, omdat, met anderen, ook jou een eereplaats in deze Schakel moet worden toe gedacht. Uit het feit, dat dit de eerste keer is, dat De Schakel een Lustrum van A.F.C. mede zal herdenken, komt vast te staan, dat haar bestaan nog van recenten datum is, maar in dat korte tijdvak reeds bewezen heeft in ons vereenigingsleven een onmisbaar iets te zijn En dat bewijzen dan ook de verschillende be richten van leden, woonachtig in de Provin cie, Buitenland en Insulinde, tusschen wie en de Vereeniging direct contact niet meer mo gelijk is. Voor die leden juist is onze krant een op hoogen prijs gestelde nieuwsbode, om dat er nog zooveel oudere leden zijn, die hun jeugdvereeniging blijven schragen en gaarne lezen van het onvergankelijke enthousiasme, waarmee nog steeds gepoogd wordt het doel te bereiken, hetwelk de Vereeniging zich voorstelt. Want op welke wijze zou een belangstel lend A.F.C.'er, ver van Amsterdam woon achtig, nog iets van zijn Vereeniging aan de weet kunnen komen? Alleen nog door De Schakel. De groote dagbladen nemen geen verslagen van tweede klasse wedstrijden meer op, hetgeen begrijpelijk is en niet euvel kan worden geduid. Maar wel neem ik ze 't kwalijk, dat, behalve dat ze 52 maal per jaar minder bij je worden thuis bezorgd, zelfs onze competitie stand verzwijgen. H oe dit ook zij, wij hebben nu zelf onze krant en de man die deze verzorgt is S. L. Wit. Dat is de reden, waarom ik hem, bij het herdenken van ons driemaal 10-jarig bestaan, wensch te memoreeren. Maar zelfs, indien hij geen Redacteur ware, dan nog zouden hier voor redenen te over zijn, omdat hij zoo lang zamerhand in onze Vereeniging een man van gewicht geworden is. (Voor de goede orde zij opgemerkt, dat dit laatste in figuurlijken zin moet worden opgevat: zijn gewicht is in de buurt van een picol). Van een drietal com missies is hij reeds lid, heeft veel gevoetbald, speelt het spel nog en informeerde nog on langs naar den prijs van een paar nieuwe voetbal-kicks. Symen heeft veel bewogen jaren meege maakt, speciaal die, welke hij in Rusland doorbracht. Daar leerde hij het lied van den Scheepskapitein, hetwelk wij hem nog gaarne hooren zingen. Toen St. Petersburg echter veranderde via Petrograd in Leningrad, wist hij nog tijdig te ontvluchten, wegens de min der prettige taak hem daar onder het nieuwe regiem opgelegd. Sedert de Amsterdamsche Cricket Club be staat, heeft hij de zeilsport vaarwel gezegd. Zijn slagvaardigheid op de mat is niet zoo groot als aan de ronde tafel, maar ook op de mat schiet hij nog wel eens uit zijn slof en reeds een paar maal was zijn bijdrage vol doende voor de overwinning. Hiermede heb ik lang niet alles van S. L. Wit verteld, o neen. Maar mijn bedoeling is slechts geweest, zijn naam en beeltenis in dit nummer te doen opnemen, uit dankbaarheid voor dat, wat hij als Schakel-Redacteur heeft gepresteerd. S. L. Wit en Dc Schakel. Zij leven! J. v. O. Muzikaligheden voorheen en thans. Wanneer er een A.F.C.-verjaardag op til is, en vooral wanneer het een lustrum geldt, dan bepeins ik weer graag eens de lang ver vlogen dagen. En, als zoovelen onzer, wan neer de haren grijzer of schaarscher of beide worden, vergelijk ik onwillekeurig de tijden van vroeger met wat we thans beleven. Niet altijd valt die vergelijking uit ten voordeele van het heden. Gelukkig echter, dat in an dere opzichten de tegenwoordige tijd het van den verleden tijd wint. Zoo herinner ik me dat bij vroegere, veel vroegere gelegenheden het A.F.C.-orkest ten eenenmale uitsluitend be stond uit het Trio Scheepens, waarbij dan Schaf de piano betokkelde, Nic met veel vir tuositeit het jammerhout bestreek en Peet kwijnend op de fluit meetjilpte. De nooit ver beterde uitvoering van de Berceuse de Jocelyn is diep in de memorie van ieder muzikaal A.F.C.-er gegraveerd. En thans. Een uitgebreid orkest houdt in binnen- en buitenland den naam van de A.F.C. hoog. Onder de bezielende admini stratieve en finantieele leiding van den Ma nager Ernst Levenbach speelt het in den waren zin ces woords op bruiloften en par tijen. Trotseert zee en elementen (getuige de reis naar het Y-paviljoen) om kunstverlan genden te doen genieten. En badinage a part, vormt een zeer belangrijke schakel in den A.F.C.-keten, die ons allen tezamen houdt 9 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 9