weer in eere hersteld moesten worden en ijverig werd naar medewerkers gezocht, die bereid waren hun pen ter beschikking van het goede doel te stellen. Op voorstel van Toon van Seventer werd besloten een orgaan uit te geven, met een ernstigen oproep om medewerking aan alle leden. Reeds vroeger was dikwijls aan de uitgave van een derge lijk orgaan gedacht, doch om financiëele redenen waren deze plannen steeds afge sprongen. Toon was zoo genereus de kosten van het orgaan voorloopig op zich te nemen en zoo verscheen op 22 September 1922 het eerste nummer van ons clubblad, waaraan men den naam gaf van A.F.C.-Schakel. In het voor woord van dit nummer kan men lezen, dat deze naam werd gekozen „omdat in dezen tijd van inzinking gebleken is, dat er een schakel bestaat, welke de ware A.F.C.-ers bijeenhoudt, n.l. de groote liefde en opoffe ringsgezindheid voor onze oude vereeniging en onderlinge vriendschap. Bestond deze schakel niet, dan ware het misschien reeds met ons gedaan geweest. Wij hopen, dat deze uitgave er toe moge bijdragen den bestaanden band te versterken. Met nieuwen moed gaan wij dan het seizoen in en twijfelen niet of onze verwachtingen zullen niet beschaamd worden. Wij bevelen den inhoud in uwe bij zondere aandacht aan en eindigen ons voor woord met de leuze ,,Op voor het herstel van onze goede' oude A.F.C." Ongetwijfeld heeft dit voorwoord zijn uit werking niet gemist en heeft de Schakel veel tot de wedergeboorte der A.F.C. bijgedragen. Weliswaar liet aanvankelijk de medewerking veel te wenschen over, doch allengs werd dit beter en op het oogenblik kunnen we met trots verklaren, dat ons orgaan een der best verzorgde maandbladen in den lande is, welke door voetbalvereenigingen worden uitgege ven. Vanzelfsprekend is de toon van ons orgaan niet zoo intiem als dit vroeger met de Pickles het geval was de strekking is echter dezelfde. De A.F.C.-Schakel is in den rechten zin des woords geworden de schakel, die ons allen bindt, waarnaar steeds met ver langen wordt uitgekeken en die ons elke maand weer doet gevoelen, dat we allen lid zijn van die groote, gezellige familie, die A.F.C. heet. We kunnen ons eerelid Toon van Seventer dan ook niet genoeg dankbaar zijn voor zijn initiatief en voor de groote finantiëele en persoonlijke opofferingen, die hij zich hiervoor getroost heeft. Een verheugend feit is ook, dat langzamer hand de jongere leden zich gedrongen ge voelen aan dezen opbouwenden arbeid mede te werken. Dat zulks steeds in hoogere mate het geval moge zijn de A.F.C. kan er slechts wel bij varen VETERAAN. Naschrift. Bij het doorbladeren van de oude Pickle- boeken stuit ik op bijgaand gedicht van Nico, het afscheid van ons oude terrein in de Meer. Dit stukske A.F.C.-leven is zoo fijn gevoeld en zoo subtiel behandeld, dat ik niet aarzel het (al is het dan ook uit den tijd) in dit feestnummer te publiceeren, temeer waar het aan de meesten onzer tegenwoordige leden wel niet bekend zal zijn. AFSCHEID. ean hoeve „Goed Genoeg" (waarachter de A.F.C. tot dusverre speelde). Ze zijn voorbij, de oude jaren Dat wij nog tweedeklasser waren En speelden achter „Goed Genoeg", En dat wij met tevreden smakken Een fiksche borrel gingen pakken, En dat we trainden in de kroeg En in de Meer, bij „Goed Genoeg". Ze zijn voorbij, de oogenblikken, Dat wij de appels gingen pikken, Die groeiden achter „Goed Genoeg". Dat 's avonds wij in 't gras daar zaten En stil Oostveen z'n appels aten, Die smaakten na ons zwaar gezwoeg Daar in de Meer, bij „Goed Genoeg". Ze zijn voorbij, die leuke dagen, Dat vreemden in de mesthoop lagen, De mesthoop achter „Goed Genoeg". En dat we ze op 't droge trokken Met riemen en met lange stokken, Terwijl elk bakjes water droeg Uit 't slootje achter „Goed Genoeg" Ze zijn voorbij, de ouwe tijden, Dat wij nog speelden op de weide, De lage wei van „Goed Genoeg" Waar eenmaal wij triomfen vierden En de rood-zwarte vlaggen zwierden, Daar scheurt en snijdt de wreede ploeg Ons levend land van „Goed Genoeg". En als wij straks in loges troonen, Orkestfauteuils-gezichten toonen Als iemand om ons kaartje vroeg, Dan denken wij aan d'oude jaren, Toen er maar een paar banken waren, De bankenrij, die ieder droeg, De banken, voor elk goed genoeg. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 7

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 7