door wordt de atmospheer gezuiverd. Late ook ditmaal weer de bekende, goede A.F.C.- stemming ons zesde lustrum beheerschen. Dat het feest gezellig zal zijn, daarvan ben ik overtuigd; misschien wordt het zelfs „stür- misch", maar juist dat is het teeken, dat de A.F.C. nog leeft en nog groeit en dat het enthousiasme en de clubliefde van onze ouderen ook is overgeslagen op onze jongere leden. Daarom A.F.C.-ers, komt allen a.s. Zater dag naar Bellevue en viert vroolijk en op gewekt het groote A.F.C.-festijn ter gelegen heid van ons zesde lustrum. A.F. C.—SCHAF. Het is vandaag voor 30 jaren, Dat een paar jongens samen waren, Luidruchtig en met gróót gewicht; En dat, na druk delibereeren En schreeuwen en gesticuleeren, De A.F.C. werd opgericht. De nijptang was de praeses-hamer; Ze zaten op een zolderkamer Rondom de waschmand heen geschaard. Eén van die jongens is gebleven, En heeft, sinds haast een menschenleven Zich nooit voor de A.F.C. gespaard. Die jongen, die de club hielp stichten, En die nu nog haar loop helpt richten, Dat is de ouwe trouwe Schaf! En alle A.F.C.-ers weten Wat hij die 30 jaren deed, en Wat hij in dien tijd aan ons gaf. Hij zag ons worstelen en groeien; Wij wonnen, en hij zag ons bloeien; En daarna zag hij ons verval Maar toen óók is hij trouw gebleven. Nooit heeft hij t vechten opgegeven! In dien tijd ook stond hij steeds pal. En nu na al die donk're uren De zon weer door de wolk komt gluren, Juist op ons 30-jarig feest, Nu denken wij toch allen even Aan al wat Schaf ons heeft gegeven En wat hij voor ons is geweest. Zoovelen onzer, die al jaren Hun kracht voor A.F.C. niet sparen, Vinden dat al een lange tijd. Maar als wij Schaf in t oog dan krijgen, Past ons, bij een bescheiden zwijgen Een diep gevoel van dankbaarheid. NICO. GERARD SCHEEPENS. A.F.C. jubileert en alle A.F.C.-leden staan onder verhoogden druk. Onder ons allen is er echter één, voor wien dit jubelfeest meer en dieper beteekenis heeft dan voor de anderen. De man, die dertig jaar geleden was onder degenen, die onze A.F.C. in het leven riepen onze voorzitter Gerard Scheepens. Dertig jaren een gemiddelde menschen- leeftijd. Hoeveel heeft „Schaf" in dien tijd gedaan voor de A.F.C., die hij met recht en riet trots „zijne vereeniging noemen kan! Aangenaam was het mij zeer zeker het verzoek der Schakel-redactie, om in dit feest nummer eenige woorden aan onzen voorzitter, aan Gerard Scheepens, te wijden. Maar ge makkelijk is die taak niet, waar het onmoge lijk is in de beschikbare ruimte werkelijk te wie Gerard Scheepens is en wat schetsen, hij in die 30 jaren voor de A.F.C. is geweest en nog is, wat hij voor haar heeft gedaan en nog steeds blijft doen. En bovendien, is er één A.F.C.-er, die dat niet weet? Voorzeker, allen, die in den loop der jaren de A.F.C. hebben gediend, in welk opzicht A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 2