M. van Dompselaar Johzn. Echte Hofspursclioenen a f 14.- Sterke Shiltcockschoenen,,7.75 G. J. EILERS Co. Komt en zoowaar tegenwoordig ook reeds gebruik durft te maken van zijn lichaams kracht, we herinneren ons, hoe, als een bal op ons doel gespeeld werd en een tegen stander er achteraan stormde, hij snel achter den bal aanhuppelde, zonder er blijkbaar bij te denken, dat als hij den tegenstander af hield, de bal door onzen keeper gemakkelijk verwerkt kon worden. We zagen dit meerdere malen van hem. Ook onze backs speelden vaak te indivi dueel, zonder dat zij elkaar voldoende aan vulden. Als bijv. een der backs gepasseerd was, beschouwde hij zijn taak een oogenblik als afgeloopen; eerst als er een moment ver- loopen was, ging hij zich herstellen. Wel brachten ze heel handig soms de offside- tactiek in toepassing. Dat buitenspelvalletje werd goed door hen opgezet en de Blauw Wit-voorhoede zou er zeer zeker veel vaker nog ingetippeld zijn, als de halfbacks, vooral Piek, zich hadden verwaardigd daarmede meer rekening te houden. Piek scheen aan vankelijk maar niet in te zien, dat hij herhaal delijk juist door zijn ongetwijfeld goed be doeld terugloopen, om te helpen in de ach terhoede, de zaak grondig bedierf. Want zoo gebeurde het meermalen, dat een speler, die door onze rechtsback opzettelijk werd vrij gelaten, omdat hij buitenspel stond, maar door het ontijdig terugkomen van Piek in een goede positie kwam te verkeeren, slechts moeilijk meer te achterhalen was. Na de rust drong het echter beter tot hem door. Lallv speelde weer een brillante partij op de spilplaats. Hij had hinder van het gladde veld en maakte meer dan gewenscht was kennis met moeder aarde (zijn je dopjes wel in orde, Lally?). Hij zette echter vele malen keurig een aanval op en drong onze storm- linie naar voren, om de attaque over te nemen en voort te zetten. Ook als verdediger was Tij moeilijk te passeeren. De Blauw Witters, die stuk voor stuk (op onzen Frits na) een kop grooter waren dan de onzen, hadden, ook wat stevigheid betreft, in hem hun mannetje gevonden. In de voorhoede was onze aanvoerder weer de gevaarlijke man. Als hij een bal kreeg, deed hij er doorgaans wat goeds mee. Hij wist, tricky als hij is, handig met den bal te manoeuvreeren en, wat een heel belangrijk iets is, hij loste keurige en gevaarlijke scho ten, wanneer hij daarmede iets minder deveine had gehad, dan was het aantal doelpunten door ons gemaakt heel wat grooter geweest. Als speler was hij dus, als steeds, goed. Als aanvoerder meenen we echter, dat hij dezen keer in zijn taak tekort schoot, zoowel in de opvatting van het spel als in de tactiek. Hij had moeten zien, dat het geheel verkeerd was telkens er op aan te dringen, dat men den bal direct naar hem speelde. De Blauw Witters wisten heel goed, hoe gevaarlijk hij is, als hij vrij komt te staan en ze zorgden er dan ook voor, dat een paar mannetjes hem spe ciaal bewaakten. Voor doel was er dus moei lijk een opening te maken. Dit kon men alleen gedaan krijgen door den bal naar de vleugels te spelen. En dit was te meer zoo goed ge weest, omdat onze rechtervleugel," Bobby Swaab, zoo keurig op dreef was. Ongetwij feld was hij de meest tactische man uit de oornoede. Op het laatst mislukten zijn voor zetten meerdere malen, maar de manier, waar op hij met Wim Dijkhuis combineerde was voortreffelijk. Wij stonden aan den kant een oogenblikje te praten met een vooraanstaand voetbal-official, en deze raakte in extase, vooral de laatste 20 minuten, over het ver bluffend spelletje, dat deze twee daar demon streerden. Dat klopte als een bus. Charles had dat moeten zien en hij had uit deze omstandigheid meer profijt moeten WESTEINDE 23, AMSTERDAM minus de 10% A.F.C.-reductie. Makelaar in onroerende goederen. Geeft en verstrekt hypotheken. Admin. en onderhoud van huizen, Sluit alle voorkomende assurantiën. Kantoor: N. Z. VOORBURGWAL 40 Telefoon 44176 A.F.C.'ers speciaie conditiën. IMPORTEURS DER 22 A. FC.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 22