Café „MODERNE" Leidscheplein 19-21 Amsterdam G. J. DE BOER afstraffing geven? De opstelling is als volgt: C. Alandt P. Bos Jb. van Nek Tacke Hütter Seemann Fr. de Vilder Ascherman Noordendorp Wolters Hartog Direct is A.V. in de meerderheid en moet Karei er aan te pas komen. Na 10 min. een moeilijk schot, dat Karei al vallende vangt; helaas hij raakt de bal weer kwijt en de toe snellende links-buiten is hem te vlug af (10). Dit is, ik zou haast zeggen vanzelf sprekend, het sein om een beetje beter aan te pakken. De A.V. backs zijn niet in prima vorm, doch weten voorloopig onze aanvallen te onderscheppen. Weer komen we in de minderheid. Reitsma wordt echter stevig be waakt en krijgt weinig schotkans. Plotseling krijgt Vilder op de helft van het veld de bal toegespeeld. In een sneltreinvaartje tuft hij zonder iemand voor zich op het A.V. doel af. Pang. zijn schot treft doel (11 en Vil der is zijn reputatie getrouw gebleven. Lang duurt de vreugde echter niet. Karei stopt een schot, doch laat de bal weer vallen met het noodlottig gevolg, dat wederom dcor inloopen Alcmaria kan scoren (21). Kort daarna is het rusten. Daar zit het stelletje met zijn elven bij elkaar. Een supporter komt eens poolshoogte nemen. Piet vuurt zijn mannetjes nog eens aan en vindt dat we nog lang niet verloren hebben. Het fluitje gaat. Aanpakken jongens! Wij zijn direct in de minderheid. De half- linie van Alcmaria is best op dreef en voedt voortdurend de voorhoede, dcch begaat de fout te veel op te dringen. Hierdoor krijgt A.F.C. gelegenheid met open spel stevige aanvallen op te zetten, die herhaaldelijk zeer gevaarlijk zijn. Een mooie pass van Kali is dan oorzaak, dat Piet Wolters in moeilijke positie gelijk maakte —2). De strijd wordt opwindend.' Het in grooten getale opgekomen publiek moedigt zijn witte Leeuwen krachtig aan. Dan komt voor ons het groote moment. Een voorzet van Hartog, Kali draait handig om den linksback heen en zoowaar zijn schot heeft succes (23). 4 Menschen ziet men juichen op de tribune. De massa zwijgt. De spelers beloven elkaar vol te houden. De tijd verstrijkt. Langzamerhand komt A.V. op zetten. De rechtsbinnen gaat alleen op Karei af, doch Van Nek weet erger te voorkomen. Het publiek begint zich weer te roeren. Piet Wolters duikt in onze achterhoede op, even later ook Asscherman. Het einde nadert. Nog 8 minuten zijn te spelen. Seemann, die ove rigens evenals zijn rechterbuurman Tacke verdienstelijk speelde, wordt gepasseerd. Alc- maria's rechtsbuiten geeft een als voorzet be doeld schotje, dat Karei, die in de 2e helft uitstekend werk verrichtte, te machtig is (33). Onder hevige spanning verstrijken de laatste minuten, doch de stand verandert niet meer. Een mooie in vlot tempo gespeelde wed strijd met een goeden uitslag. Speciaal de voorhoede van A.V. was zeer goed, terwijl ook onze voorhoede goed werk verrichtte en zich de fouten van de tegenpartij te nutte maakte. Bij aankomst in Amsterdam niemand aan het station Iedereen rekende zeker op een flinke nederlaag. Niet nalaten te vermelden wil ik nog, dat later in den avond de Bor er weer wel bij voer, dat A.F.C. een puntje veroverd had. Een waardig slot van een leuken dag. SPELER. 17 A F.C.ers begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 17