op een le klasse terrein inrichting; die terrein inrichting hebben we nog, deze is zelfs dank zij de generositeit van den penningmeester aanzienlijk verbeterd. Indien alle leden hun verplichtingen trouw nakomen, kunnen wij, ondanks het feit, dat onze recettes in den loop van het seizoen miniem zijn, wat de Engelsch- man noemt ,,make both ends meet". Het woord is thans aan de leden, welke ik bedoel. Moge het resultaat zijn, dat onze Gè nog lang als penningmeester van de A F.C. behouden blijft. INSIDER. Jeugdige Beschouwingen. Schuchter maken wij jongeren, die een blauwen Maandag lid zijn, ons op om mee feest te vieren, al is het eigenlijk ons feest niet. Wij voelen ons als welwillend opgenomen in een prettig gezin, waar een goedige vader met vriendelijke zonen den scepter voeren, tevreden over het verleden, nog terend op de oude roem en eer. Toentertijd, daar spreken ze nog altijd graag over. Grootheden als Tognerie, Toon Kooy, enz., al kennen we ze in het geheel niet, hebben toch onze waar deering ze zijn ook onze sterren geworden. Maar toch, als je daar zoo stil bij zit te luisteren naar de smakelijke verhalen, en thousiaste vertellingen over dien goeden ouden tijd, dan bekruipt je een gevoel van afgunst, van jalouzie. Dan voel je in je op komen een drang om weer terug te geven, thans ook jouw club, de faam, de oude roem van toentertijd. Dan voel je een plicht te genover dien vader, de hem vaak moeilijke taak te helpen verlichten en hem een tijd te scheppen, waarin hij kalm en rustig de vruchten plukken kan van zijn langen onver- moeiden arbeid. Maar de tijden zijn veranderd de omstan digheden zeer moeilijk, om op sportief voet- balgebied iets te bereiken. Maar het kan. Want er zullen altijd een zeker aantal sport beoefenaars blijven, die zich willen geven voor een club, waarin een gezonde sport- geest leeft. Het is nu een tijd van voetbal knoeierij, maar iemand met gezonde sport- opvattingen zal daarvan slechts afkeer hebben. We weten, dat we niet lid zijn ge worden van een noodlijdende instelling, maar van een verband, waarvan het bestaan ver zekerd is waar concurreerende instellingen geen vat meer op kunnen krijgen. Niet altijd, zelfs vaak, zijn we het niet eens met de kern, de autoriteiten, en zijn we licht geneigd de dingen bevooroordeeld toe te schrijven aan een zekere traditie maar je voelt je instinctmatig beklemd je er tegen te verzetten, de rust te verstoren je weet, dat deze oude keien in al die jaren zich een zeker recht, een goodwill vergaard hebben, en dat jij het recht niet hebt in hun huis de zaken maar zoo plotseling naar je inzichten te veranderen. ïJertig jaren wijs beleid in ups and downs, dertig jaren, waarin het peil, de standing on veranderd is gebleven, niettegenstaande de zeer veranderde omstandigheden, kunnen niet anders dan onze waardeering afdwingen, houden onze jeugdige communistische aspi raties in toom en doen ons, al medewerkend ter verwezenlijking van het doel, dat de ver- eeniging nastreeft (niet alleen kampioens hartstocht), welwillend wachten totdat zij, die boven ons gesteld zijn, den tijd daar achten, dat ze met een gerust hart de lier aan de wilqen kunnen hanqen. PEDEL. Van Bat en Bal aan het jubileerende A,F.C. 18 Januari 1895 werd in het Willemspark de A.F.C. opgericht door een aantal school makkers en buurtvriendjes en onder de weer- galooze leiding van G. N. Scheepens wordt over enkele dagen het zesde lustrum gevierd. Een moeilijke strijd is gestreden, doch de goede kameraadschap en eerlijke sportgeest hebben gezegevierd en met trots mag nu ge constateerd worden; de A.F.C. is de oudste Amsterdamsche voetbalvereeniging. De zus- terclubs uit den ouderen tijd zijn verdwenen, maar de machtige clubliefde van allen, die G. M. Bosch A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 13