m Een praatje over buitenspel. Zonder twijfel staan èn spelers, èn publiek, èn scheidsrechter het meest op voet van oor log met den buitenspelregel. Voor de spelers is dit destemeer te betreuren, omdat het bui tenspel staan in 6 van de 10 gevallen het ver knoeien van een kans beteekent. Wat geeft het ten slotte, of clubbesturen dure trainers engageeren, de elftallen in een wedstrijd een superieur spel vertoonen, maar de voor hoedespelers van buitenspel geen notie heb ben en aldus kans op kans meedoogenloos om hals brengen Het ware in het algemeen Wanneer we nu in kort bestek den buiten spelregel nader onder de oogen zien, dan vragen we ons af le. Wat is eigenlijk buitenspel 2e. Wat is strafbaar buitenspel Immers, it is not a break of the law for a player to be in off side position", zoo luidt een der „official decisions in de origineele Engelsche spelregels. Om buitenspel te staan moeten er noodwendig 3 factoren aanwezig zijn en wel Men moet zich op de vijandelijke speelhelft bevinden, minder dan 3 spelers der tegen- te wenschen, dat clubbesturen hun taak vol ledig opvatten, door met de kennis van het spel, ook die der spelregels te bevorderen. Immers, de juiste kennis van bijv. den bui tenspelregel geeft aan het elftal twee belang rijke voordeelen. In de eerste plaats wordt hierdoor voorkomen, dat de voorhoedespelers zelf zoo vaak buitenspel staan, en in de twee de plaats kan de verdediging er van profitee red door de vijandelijke voorhoede telkens in den buitenspel-vak te lokken. Rest mij hier den wensch uit te spreken, dat wanneer over 20 jaar de A.F.C. haar gouden feest viert, wij allen, zij het dan ook grootendeels met grijze of in het geheel geen haren, met nog dikker buikjes, of door de jaren geheel uitgedroogd, vriendelijk glim lachend of gemoedelijk knikkebollend, ons nageslacht op de verlokkende tonen van de muziek der Reds Band zullen zien rondhup pelen. P. H. VERMEULEN. De bekende A.F.C. Jazz Band A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders i

Schakels (clubbladen) | 1925 | | pagina 10