of donateurs minder gewenschte elementen zal introduceeren, willen wij er echter ten overvloede op wijzen, dat alle kaarten en introducties op naam worden gesteld en een ieder dus de verantwoordelijkheid zijner in troductie draagt. Ten slotte nog een opwekking om èn in den vorm van contanten èn door medewerking aan het programma blijk te geven van het goede hart, dat gij zonder eenigen twijfel onze A.F.C. toedraagt, teekent zich minzaam de Feest-commissie. We waren niet weinig teleurgesteld, mis schien wel net zooveel als de spelers zelf, die, zooals we vóór den wedstrijd hoorden, de overwinning niet cadeau zouden geven, maar als het moest de huid duur zouden verkoo- pen. Aanvankelijk werd er dan ook goed ge combineerd. De opvatting van het spel was goed. Met lange centers werden de vleugels aan het werk gezet en Hollandia moest alle zeilen bijzetten om goals te voorkomen. Het ging zoo een tijdje goed, tot Hollandia op goedkoope wijze aan een paar doelpunten kwam. Toen was het uit. Het is frappeerend hoe onze voorhoede toch zoo raar kan schut teren. Wanneer men den bal vanaf de eigen speelhelft opbrengt, dan centert men wel met lange passes naar de vleugels. Is echter de voorhoede in de buurt van het strafschopge bied der tegenpartij gekomen, dan houdt men den bal krampachtig in het middenterrein. Men krijgt daardoor opeenhopingen van spe lers voor doel en alleen geluk brengt dan wel eens succes. Waarom ook dan niet naar den vleugel gespeeld? Dan toch haalt ge de op eenhoping van spelers voor het doel uit elkaar, ge krijgt ruimte om U te bewegen en uw vleugelspeler hoeft slechts een behoorlijken voorzet te geven, om U een kans te scheppen. De meeste goals en de beste worden gemaakt uit voorzetten der vleugels. Ook onze halfs houden het spel veelal te klein. Degene die den bal speelt, trekt het meest de aandacht en op hem, die er het verst van verwijderd is, wordt het minst gelet. Aan dezen moet ge dus zoo mogelijk den bal toe spelen. Open spel en nog eens open spel, dat kan ons elftal, dat physiek veelal minder is dan de tegenpartij, doch daarbij sneller, successen brengen. Verder is het verrassend, zooals gebrek aan geoefendheid vaak gedemonstreerd wordt. Dat ziet men niet alleen in het eerste, doch Onze Feilen. Een getrouw lezer dezer annalen vereerde ons met een kort schrijven, naar aanleiding onzer laatste beschouwing onder dit hoofd. In een betoog even zakelijk als hoffelijk, on derschreef hij, wat wij als onze meening daar in ten beste gaven. Hij kon zich met ons be toog volkomen homogeen verklaren, „mits" wij hier in algemeenen zin spraken. Verder deed hij ons teveel eer aan, door te veronder stellen, dat wij de voorzitter der Elftal-Com missie waren. Neen, dit zijn we niet. Wij zijn noch de Voorzitter, nog eenig lid dier illustre Com missie. Dan hebben wij inderdaad de bedoeling ge had in algemeenen zin te spreken. Wij ge- looven ook niet, dat men anders hieruit kan opmaken. Na deze inleiding terzake. Wij hadden het genoegen ons eerste elftal in actie te zien tegen de „Hoornsche Leeuwen". Nu, hartver heffend was het schouwspel niet, dat wij in deze te genieten kregen. Was dat nu A.F.C., dat zoo hoopvol de competitie had ingezet, was dat nu het elftal, dat men algemeen als een kampioens-pretendent doodverfde? WANTED Nette jongelui met aangename voorko mens, teneinde op den Feestavond de A.F.C.- Feest-Commissie als orde-commissaris te as- sisteeren. Voor goede behandeling en sala- rieering wordt ingestaan. Brieven onder motto ..Feestvarken" bii den Secretaris der Feest-Commissie. Lady or Gentleman, or Lady and Gentle man, or Ladies or Gentlemen, or Ladies and Gentlemen, for English Song and Dance Act, or Song without Dance Act. Please apply to S. L. Wit, Editor of this paper and Secretary of the A.F.C. Follies Dept. A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 5