hoopt hadden en we verloren met niet min der dan 61. Een ware débacle dus; de geheele A.F.C.- aanhang stond sprakeloos en verliet volsla gen gedesillusioneerd het terrein. Ter vergoe lijking zou men kunnen aanvoeren, dat deze uitslag zwaar geflatteerd was en het is een feit, dat deze cijfers geen juist beeld geven van de krachtsverhouding. M.i. was het een physologische wedstrijd. Als eerste handicap misten we dien dag Alandt, die ongesteld was en vervangen werd door Merkelbach. Deze deed aanvankelijk goed werk, maar onze ach terspelers, waarschijnlijk beïnvloed door de geruchten over het ruwe spel van de Hoorn- sche leeuwen, werkten zoo onzeker, dat ons doel voortdurend in groot gevaar verkeerde. Merkelbach kreeg dan ook spoedig een har den kanjer van dichtbij te verwerken. Wel stopte hij het schot al vallende, doch de bal sprong ongelukkerwijze tegen den binnenkant van de paal en danste zoo het doel in. Door dezen tegenslag ontmoedigd, scheen Wim er totaal uit te zijn, met het gevolg, dat hij zich in korten tijd door twee houdbare ballen liet passeeren, zoodat we in no time met 30 achter stonden. Het zag er uit, of het een inmaakpartijtje zou worden, en dat nog wel, terwijl we in het veld aanvankelijk absoluut niet de minderen waren. Onze voorhoede zat voortdurend voor het Hoornsche doel, doch op het beslissende moment wilde het maar niet lukken. Onze jongens schenen door den grooten tegenslag ontmoedigd. Toch zetten ze de tanden op elkaar en eindelijk gelukt het waarachtig en weten we welverdiend een mooi tegenpunt te scoren. De hoop herleeft in onze harten. Zouden we werkelijk nog ophalen. Helaas, verdere doelpunten blijven uit en rust komt met 31 achterstand. Nog geven we den moed niet op; een nieuwe opstelling wordt geprobeerd, doch deze blijkt een vol slagen mislukking te zijn. Hollandia profiteert van het zwakke spel onzer achterhoede en weet vrij spoedig een vierde puntje aan haar score toe te voegen. We zijn nu een geslagen team. We bepalen ons tot onbenullig verde digen en eenige slappe aanvallen, terwijl Hol landia nog tweemaal weet te scoren. Zoo werd het 61de zwaarste nederlaag, die we sinds jaren te slikken kregen. Aan onze spe lers de taak om deze smadelijke nederlaag in Hoorn door een overwinning uit te wisschen. Dat Hollandia niet onoverwinnelijk is, is j.I. Zondag allerduidelijkst gebleken. Zondag 16 November trokken we naar de hekkensluiters Q.S.C., vast besloten, dat we nu „moesten" winnen, wilden we niet ernstig in aanmerking komen voor de laatste plaats. Het toch al slechte veld was hard bevroren, zoodat goed voetbal onmogelijk was. Waar Alandt nog steeds op de ziekenlijst stond, nam Ruys zijn plaats in, terwijl Hütter weer als centerhalf fungeerde. Hoewel we voort durend in de meerderheid waren, konden we er zooals gebruikelijk maar niet in sla gen het vijandelijk net te vinden. De Q.S.C.- voorhoede was vrij ongevaarlijk, zoodat Ruys slechts enkele malen behoefde op te treden, hetgeen hem naar behooren afging. Eerst ca. 5 minuten voor tijd slaagde Kali er eindelijk in de eenige goal van den wedstrijd te ma ken, zoodat we met twee dure puntjes naar Mokum terugkeeren. Jl. Zondag moesten we Zandvoort in eigen hol gaan bestoken. Alandt was weer van de partij en we waren vol goeden moed. Een talrijke schare supporters was meegetrokken om hun favorieten aan te moedigen. We ver liezen den toss en hebben voor de rust den sterken wind eenigszins in ons voordeel. Al direct na den aftrap ontstaat er een gevaar lijk moment voor ons doel. doch gelukkig wordt het gevaar bezworen. De partijen we gen goed tegen elkaar op. Het spel golft snel op en neer; nauwelijks heeft Alandt een bal verwerkt, of de Zandvoortsche keeper wordt aan den tand gevoeld. Bij een onzer aanvallen wordt de Zandvoort-doelman gekwetst; hoe wel hij wat hinkt, blijft hij echter zijn doel verdedigen. Zandvoort speelt een forsch open spel, waardoor onze achterhoede dikwijls in moeilijkheden komt. Hütter is echter buiten gewoon op dreef; steeds weet hij het gevaar lijke Zandvoortsche binnentrio het leer afhan dig te maken en zet hij zijn voorhoede aan het werk. Onze voorwaartsen combineeren dikwijls zeer listig, doch de stevige Zand voortsche achterhoede geeft geen gelegenheid tot schieten. Tegen dergelijke stevige tegen standers in short passing niet de juiste speel wijze, vooral niet met dergelijke lichte spelers als de onze. Vaak gaan ze verbluffend handig door de vijandelijke achterhoede heen, doch op het beslissende moment is er steeds een stoere zeemansbody, die hen in den grond plant. Onze wings staan teveel werkeloos in tegenstelling met Zandvoort, waar juist van de vleugels voortdurend gevaar dreigt. Ver melding verdient nog een kanjer van Tacke, die de Zandvoort keeper met moeite kan ver werken. Ook Alandt krijgt eenige malen zeer gevaarlijk werk te verrichten, doch weet zijn doel schoon te houden. Rust komt met blan- 2 A. F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 2