veel te wenschen over en dit zal dan ook danig moeten verbeteren, alvorens men suc ces kan verwachten. Zondag j.l. behaalde het tweede zijn eerste punt door in Wormer- veer tegen W.F.C. 2 gelijk te spelen (22). We hopen, dat deze eerste stap op den goe den weg door meerdere zal worden gevolgd. Het derde speelt zeer wisselvallig. Het be gon met 61 van O.D.E. 2 te winnen, ver loor daarop met dezelfde cijfers van de Spar taan 3 en verloor j.l. Zondag met 32 van S.D.W. 2. Ook hier heeft men, evenals in het tweede elftal, diverse jonge krachten ge probeerd, die of niet voldeden of zich eerst nog aan hun nieuw omgeving wat moeten aanpassen. Ongetwijfeld zal ook hier bin nenkort wel de juiste combinatie worden ge vonden en zullen verdere successen dan niet uitblijven. Ons vierde speelde gelijk (22) tegen Ahrends 2, doch verloor j.l. Zondag met 31 van Wilhelmina Vooruit 2. Hier deed zich weer het treurige feit voor, dat een tweetal spelers niet waren opgekomen, waar door met een zeer gebroken voorhoede moest worden gespeeld. Hieraan moet de geleden nederlaag dan ook wel worden ge weten. Begrijpen dergelijke spelers dan niet, dat zij door hun wegblijven zoowel hun ver- eeniging als hun medespelers dupeeren? Een dergelijk optreden kan niet genoeg gelaakt worden en kan hiertegen niet streng genoeg worden opgetreden. Het vijfde elftal, „versterkt" met een aan tal veteranen, die zich de moeite hadden ge troost hun identiteitskaart in te leveren, het geen vele jonge spelers beneden hun waar digheid schijnen te vinden, wist Ahrends 3 met 2 1 te slaan. Hoewel de oudjes reeds den vorigen dag hadden gespeeld, gaven ze goed partij en wonnen ze welverdiend. Bravo! Moge dit voor de jongeren een aan sporing zijn tot meerdere activiteit. Onze feilen. Competitiestand op 20 Oct.'24. 5 H Goals i Hollandia4 3 1 7 10 3 1 75 Zandvoort5 4 1 8 10 4 1.60 A.F.C5 3 - 2 6 9 7 1.20 Alcmaria Vitrix 5 2 1 2 5 16 9 1 DE.C5 2 1 2 5 10 9 1.— W.F.C5 2 1 2 5 12 16 1.- West Frisia... 52 3 4 5 80 80 Bloemendaal.4—3 1 3 450 75 Z.V.V4i_32 390 50 QS.C4—131 3 i2 0.25 Zooals in onze vorige „Schakel" werd medegedeeld, zouden we in deze rubriek wij zen op feilen, die onze combinatie aankleven in de competitie. We gaven in den aanvang een klein overzicht van de spelsystemen, na tuurlijk zeer beknopt. Dit was geheel in den lijn van hetgeen we ons in deze rubriek voor stelden te doen. Nooit hadden we toch kunnen denken, dat ook andere tekortkomingen hierin moesten gehekeld worden, andere dan technische, die we oorspronkelijk alleen op het oog hadden. En toch, het is gebleken, dat ook andere factoren, behalve de omstandigheid of er meer of minder technisch goed gespeeld wordt, van grooten invloed kunnen zijn op het geheele verloop. We willen hier nu niet direct de koe bij de horens vatten, echter zullen we wel onom wonden onze meening zeggen over den geest, die een elftal, dat een blijvend winnend team wil zijn, moet bezielen. Ziet eens, allen, zonder uitzondering zijn we leden van de A.F.C. een vereeniging, die ten naaste bij 30 jaren een rol speelt in het Amsterdamsche voetbal. Een vereeniging, die zooals men het rond kan zeggen, op pooten staat. Mannen, met rijke ervaring, opgedaan in den loop van vele jaren, voeren er het be wind. Zij hebben vervolgens den uitgespro ken wil der leden in de algemeene vergade ring het roer in handen genomen. De geschiedenis is er, om te bewijzen, dat zij er uitstekend in geslaagd zijn, de A.F.C. zoowel voor uitwendige stormen, als voor in wendige beroeringen te bewaren. Natuurlijk zullen er in den loop der tijden wel eens fouten gemaakt zijn. In groote lijnen was het echter le klas. Behalve in het vervullen hunner Bestuurs taak, zijn zij ook op andere wijze in onze A.F.C. zeer, zeer actief. We hebben wel eens gesproken in vorige Schakels over opofferingen, die spelers zich moeten getroosten, en ook hebben we ertoe aangespoord, dat iedereen in ons clubver band den tol betale zijner persoonlijke offer vaardigheid. We deden dit in de wetenschap, dat wij hierin zeer krachtig werden voorgegaan door het Bestuur, en door veel andere getrouwen, die het lot der A.F.C. aan het hunne gekop peld hebben. O O O. voor-tegen q A.F. C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1924 | | pagina 4