een veertje laten, al was het dan ook maar alleen, dat eenige tegenpunten hun doelge- middelde bederven. Vermelding verdiend, dat aanvoerder v. Ooy, alhoewel niet fit om mede te spelen, toch zijn jongens niet in den steek liet, en ze buiten de lijnen nog harder aanvuurde, dan hij het misschien in het veld zou gedaan hebben. Resumeerende mogen we over de afge- loopen maand niet ontevreden zijn. Nog 3 zware wedstrijden, Z.V.V., E.D.O. en Hor tus, waarvan de laatste uit, zijn er te spelen. Waar echter een wil is, daar is een weg en als er alles wordt opgezet, dan komen nog wel enkele puntjes binnen. Niets zou schrijver dezes aangenamer zijn, dan in de volgende „Schakel" te kunnen melden, dat we absoluut in veiligheid zijn. A.R.O.L.-BEKER. Onze sympathieke penningmeester, Ge rard Bosch, heeft de A. F. C. een kostelijk geschenk vereerd. Hij heeft n.l. een twee tal fraaie bekers geschonken, ten einde ze op de een of andere wijze in wedstrijden als prijzen te verspelen. Hiermede hoopt de schenker te bereiken, dat het welzijn der club op verschillende wijzen zal worden bevorderd, doch tevens heeft hij aan deze schenking een gedachte van piëteit verbonden. Hij heeft n.l. den wensch te kennen gegeven, dat de grootste beker den naam zou dragen van A. R. Ons low van Lierop-beker en verspeeld zou wor den op een wijze, die de gedachtenis van dezen ons helaas te vroeg ontvallen makker steeds levendig zou houden. De beker zal dan ook waarschijnlijk worden verspeeld als een altijd durende wisselprijs. Een kleineren beker voegde de heer Bosch aan den grooten toe, om als prijs te dienen voor jongere elftallen. Waarlijk, de A. F. C. mag wel dankbaar zijn, niet alleen voor het fraaie geschenk, maar meer nog voor het feit, dat het man nen als Gerard Bosch onder zijn voorvech ters telt. Uitjes met Taartjes. Mocht het soms moeilijk zijn een geschikt onderwerp voor een maandelijkshe bespre king te vinden en mijn pogingen om wat bij- elkaar te flansen ontaarden in een min of meer hopeloos gezwam, thans is het een ge luk, dat ik aan een bepaalde ruimte ben ge bonden, anders zou ik tot in het oneindige kunnen pennen. Een korte beschrijving te geven van het Bestuurs- en Commissieleden-diner der A. F. C.. De moeilijkheid ligt voorwaar niet in het beschrijven, doch wel in het korte, want hoeveel valt er niet voor, hoeveel wordt er niet gesproken, dat het herhalen waard was, doch noodgedwongen achterwege moet blijven. Het zij mij dan vergund het vpornaamste te memoreeren en begin ik dan met de ope- ningspeech van onzen voorzitter, wiens har telijke en gevoelvolle wijze van spreken, een waardige hulde vormde voor de nagedachte nis van den tafelpraeses der laatste jaren, Ton v. Lierop, wiens plotseling verscheiden ons allen nog zoo diep in 't hart gegrift staat. Gerust kan ik verklaren, dat zijn woorden, door ons allen eerbiedig staande aangehoord, hun stempel op den geheelen avond hebben gedrukt en dat de nagedachtenis van Ton waardiger gevierd is door het wel doen doorgaan van ons verjaarfeest, dan dat een overslaan ervan, geheel vallende buiten den geest, die dezen oer-A.F.C.-er doorstraalde, dit zou hebben kunnen doen. Gezellig en genoegelijk, dat is wel de beste qualificatie van A. F. C's 28sten ver jaardag. Gezellig weer, de ieder jaar terug- keerende deelnemers te zien, genoeglijk en geruststellend, het idee, dat ondanks den drang der tijden het aantal hunner niet ver mindert, integendeel toeneemt. Wel misten we er een paar oude getrouwen als Oom van der Schaaf en Jacq van Ooy, die er toch beiden zoo onafscheidelijk bij hooren, doch de oude garde, vermeerderd met een keur corps van jongeren, die de rood-zwarte kleu ren niet minder hoog schatten, vormde een tafelronde, die ons de toekomst hoopvol kan doen inzien. Want dat is toch de hoofdzaak, dat de eenheid in de club bewaard wordt en we samenwerkend weder betere tijden verwachten. Maar blijven wij bij ons onderwerp. De A. F. C. traditie getrouw, werden verdere speeches bewaard tot het dessert en had men ruimschoots gelegenheid het inderdaad keurige menu ongestoord te verwerken. Alle toasten te herhalen zou ondoenlijk zijn. Daarom zal ik me bepalen tot de twee de speech van onzen voorzitter. Ik zeide reeds, hoe we allen Ton v. Lierop waardeer den en hoe, wie het voorrecht mocht sma ken er in te worden opgenomen, zijn vriend schap op hoogen prijs stelde.En ik zou haast

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 3