gon het te spannen. Vooral toen van Nek het ongeluk had een balletje in eigen doel te werken. Onze verdediging gaf verder geen krimp en het was en bleef 21. Ondanks den regen bestond het gezel schap, dat de reis naar dezen uithoek aan vaardde, uit ruim 30 man, en zonder twijfel zal niemand spijt hebben gehad. Het was een echte, ouderwetsche dag, waaraan de deelnemers met genoegen zullen blijven denken. De volgende Zondag bracht ons W.F.C. als gast. Van deze ontmoeting hing zeer veel af met het oog op de degradatie. Ons elftal, thans volledig, scheen dat ook te be seffen en wist de Wormerveerders met een sprekende 52 nederlaag huistoe te zen den. Het tweede elftal wilde dien dag niet minder doen en sloeg Victoria 2 met 62. Jammer, dat door de beide tegenpunten ons fraaie doelgemiddelde een harden knauw gekregen heeft. Iedereen meende nu, dat men wel op den goeden weg zou voortgaan en ook wraak zou nemen voor de tegen Q.S.C, in Wor- merveer geleden nederlaag. Men was er echter te sterk van overtuigd, dat men aan dit elftal een „zacht eitje" zou hebben, en heeft de gevolgen ervan op pijnlijke wijze moeten voelen. Er lag iets mats over dezen wedstrijd. De spelers schenen van hun eigen superoriteit overtuigd en ofschoon wij veel beter spel ontwikkelden, werd er niet doortastend genoeg gespeeld om succes te behalen. Al spoedig wist Q.S.C. de leiding te nemen en eerst kort vóór de pauze slaag den wij erin, dank zij een strafschop, gelijk te maken. Na de rust scheen het slechts de vraag, hoelang men op het winnende punt zou moeten wachten. Alhoewel wij overwe gend sterker waren, wist de Q.S.C.-verde diging met den langen doelman aan het hoofd, verder roodzwart succes te voorko men. En weer gebeurde datgene, waarvoor wij iederen wedstrijd vreezen, en wat ons in dit seizoen reeds menig puntje gekost heeft, 2 minuten vóór het einde brak de Im kervleugel der Wormerveerders door, en wanneer er in onze verdediging iets hapert, weet de linksbinnen der gasten het winnen de punt te scoren. Een harde tegenslag, doch tevens gevoelige les in meer dan één opzicht. De wedstrijd tegen W.F.C. in Wormer- veer, welke vervolgens op het programma stond, werd dan ook met gegronde vrees tegemoet gezien. Aanvoerder Vis bleek, tengevolge van een onwillige arm, verhin derd en werd door de Vilder vervangen. De gezellige kienavond, welke was voorafge gaan, was ook van invloed geweest op het aantal supporters, zoodat we met een gezel schap van ca. 50 personen naar de Zaan togen. En dat het geen gemakkelijke partij zou zijn, werd in ieder opzicht bewezen. W.F.C. speelde een, laten we zeggen, min of meer zwaar, spelletje en indien de lei ding bij den heer Pelser niet in vertrouwde handen was geweest, had het verloop wel eens minder regelmatig kunnen wezen. W.F.C. nam na een kwartier reeds de leiding. Aan den anderen kant wilde het niet vlotten. Piet Bos werd geducht be waakt en kreeg geen kans; terwijl overigens de uitstekende blauwwitte linksback onze voorhoede gemakkelijk in bedwang hield. Ruststand 10 voor W.F.C. Na de pauze werd er direct flink aangepakt. Het spel gaat vlug op en neer met A.F.C. iets in de meerderheid. Als een der W.F.C.-midden spelers den bal binnen het strafschopgebied met de hand speelt, ontgaat dit den heer Pelser niet. David wandelt naar den bal en pilt hem er naast. Op hetzelfde oogenblik had echter het fluitje des arbiters geklonken, wijl de W.F.C.-aanvoerder de stommiteit had begaan, te vroeg in te loo- pen. Groote verontwaardiging van het publiek, dat er natuurlijk niets van snapte. Thans zal Ascherman het eens probeeren, en met een zuiver schot geeft Jan den kee per geens kans. Het verder verloop van den strijd blijft spannend, met kansen aan beide zijden. Het was en bleef echter 11, waar door we ons, dank zij een veel beter doel gemiddelde, op de derde plaats (van onde ren, natuurlijk) konden handhaven. Als dus de resteerende wedstrijden gewonnen wor den, is de zaak in orde, doch dan moet er hard worden aangepakt. Jammer, dat van Nek ons midden dezer maand gaat verlaten. A.F.C. mist in hem een enthousiast en veel belovend speler en goed clublid. Het tweede, alhoewel deerlijk gehavend, leverde goed werk, door tegen een zeer sterk Ajax III gelijk te spelen (22). Hier mede blijven zij dus ongeslagen op de twee de plaats. Indien echter de beide laatste thuiswedstrijden tegen A.W. II en Vrien denschaar II gewonnen worden, en Kreugel ziet kans het doelgemiddelde nog wat aan te dikken, dan maken we een goede kans als No. 1 te eindigen. Gezien het nog door Ajax af te werken program, schijnt het lang niet uitgesloten, dat de roodwitten hier of daar 2

Schakels (clubbladen) | 1923 | | pagina 2